Praznično pecivo 2012

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

2. dec 2012 14:10

Hvala hvala.

Testo za linške naredim, kar po tem receptu http://www.kulinarika.net/recepti/3174/sladice/markovi-

Testa je veliko, tako, da naredim še druge oblike in okrasim. Na sliki so zvončki, srčki, snežaki, zvezde iz tega testa.

Jaz bi tud kakšne pralineje naredila, imam take manjše simpatične vrečke (iz Hoferja), ki so premajhne za piškote. Kako jih delate? Kakšne pripomočke rabim?

katti

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

2. dec 2012 16:32

katti, za pralineje je čuda receptov na kulinariki. Nobenih posebnih pripomočkov ni treba, edino morda trikotna plastična vrečka s primernim nastavkom (dresirna vrečka) za lažje vlivanje v kalupe, raven nož za poravnavo (odstranjevanje odvečne čokolade potem ko so pralineji že v kalupih) in seveda kalupe. Če boš delala polnjene pralineje, pa še manjši čopič za razmazovanje čokolade po notranji strani kalupa. 

Sweetie

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

2. dec 2012 16:50

Pralinje lahko narediš bolj enostavne, ali pa zapletaš do onemoglosti.

Če imaš rada marcipan, potem modelčke najprej premaži s plastjo čokolade, temne ali svetle, vseeno, in daj za nekaj minut v zamrzovalnik. Potem ponovno premaži in spet v zamrzovalnik. Za tem daj v model marcipan, lahko daš tudi nugat, ali zmešaš oboje, dodaš lahko pistacije, kandirano češnjo, cel lešnik, karkoli. Na to potem zliješ čokolado in daš vse skupaj v hladilnik, da se strdi. Pralineje zvrneš iz modelčkom in daš v papirnate košarice.

 

Čisto enostavne so te praline.

 

Laho segreješ malo smetane in v njej stopiš belo čokolado ter doda kokosovo moko. Ko se masa malo strdi, oblikuješ kroglice in jih povaljaš v kakavu ali kokosovi moki, lahko tudi v belih čokoladnih ostružkih.

 

Lahko v smetani stopištemno temno čokolado in dodaš žlico instant kave, dodaš malo masla in ko se masa začne strjevati, narediš poljubne oblike. Preliješ jih s temno čokoaldo in po njej narediš črte z belo.

 

Lahko pa narediš plasti iz nugata in marcipana, kovke dobro stisneš in namakaš v stoljeno čokolado ter okrasiš s čokolado kontra barve.

 

Seveda lahko čokoladni, nugatovi ali marcipan masi dodajaš poljubne arome, likerje, barve. Za praline so uporabni tudi ostanki piškotov. Namočiš jih v kak liker ali rum, narediš kroglice, vtisneš v vsako lešnk ali mandelj, kandiramo češnjo, jih obliješ z nugatom ali čokolado in okrasiš.

 

Ali mešaš čokolado in čili, pa pomarančno aromo s čokolado.

 

Glede na to, kako ti gre pecivo od rok, ni dvoma, da ti bodo uspele tudi praline.

 

 

mamamia

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

2. dec 2012 18:24

Hvala lepa. Res bi jih poskusila naredit. Bom upoštevala vajine nasvete, sicer sem šla potem brskat po kulinariki in jih  je res precej. Malo vaje pa bo šlo!

katti

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

2. dec 2012 21:50

evo, še slika mojih marcipanovih poljubčkov

 

 

klavdija

deede  

član od: 23.1.2007

sporočila: 44

2. dec 2012 23:21

Polnjeni orehovi piškoti in jaffa kroglice

deede

teja33  

član od: 3.12.2012

sporočila: 1

3. dec 2012 14:07

Katti, lahko prosim poveš, kako se reče okroglim piškotom z orehovimi jedrci na vrhu (na tvojih slikah). Enkrat sem probala približno takšne, pa so mi bili zelo všeč. Bi lahko napisala tudi recept ali posredovala link?

teja33

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

3. dec 2012 14:32

To so po reseptu Moji mehki medenjaki iz Kulinarike

katti

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

4. dec 2012 15:09

...zakaj meni nikoli ne uspejo vanilijevi-orehovi rogljički? saj dobri so zelo, samo skupaj se ne držijo, jaz bi rada lepo razvaljala testo v tako kačo in potem narezala ter oblikovala rogljičke pa mi vedno razpade testo. Sem poskusla z hladnim maslom delat in tako da sem ga stopila in naredila testo, pa ne gre v nobenem primeru. Moram potem sestavljati koščke da dobim rogljiček. Kak nasvet? 

nitta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti