Praznično pecivo 2012

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

5. dec 2012 8:55

Takole, to je moja Miklavževa peka...

ANJA

mojcadd  

član od: 9.7.2009

sporočila: 13

5. dec 2012 9:41

jaz pa zdaj sele razmisljam kaj bi pekla. Sigurno bo to na spisku:

linske oci

vaniljevi ali orehovi rogljicki

limonini rogljicki

rumove kroglice

razne oblike piskotov iz mase linskih oci - razlicno okraseni

bajadere

pijane breskvice

na novo bi letos poskusila:

medenjake

nebeski poljubcki

cokoladni piskoti z vaniljevo kremo

mojcadd

ela113  

član od: 26.4.2011

sporočila: 134

5. dec 2012 9:52

elaphus je napisal/a:

Hja, ninja24, za take piškote pa še nisem slišala. Posebno me bodejo cimetovo-čilijevi in oni speculaas namaz. Se da kje kak recept izbrskat? Prosim! Sem iskala na kulinariki, pa nič našla.

lp



cervus

 

Nisem ninja24, a vseeno (upam, da taprava ninja ne zameri)

 

Recept za speculaas namaz sem jaz našla na hrvaški kulinariki: poišči naslov SPECULOOS NAMAZ (ker ne vem, če lahko link prilepim)

Upam, da sem ti pomagala.

 

Ta namaz sem jaz že preizkusila, moj mulc pravi, da je boljši od Nutelle.



ela113

Sporočilo je spremenil(a) ela113 dne 05.dec 2012 09:52

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

5. dec 2012 10:13

Miklavž je letos končal s peko. Nastali so: nougatovi piškoti, medenjaki, kinder štangice, domači prijatelj ati zlati, janeževe kapice, pomarančni piškoti, mandljevi kolački z marcipanom, stekleni piškoti in razpokani piškoti. Sedaj pa malo odmora do božiča.

Sweetie

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

5. dec 2012 14:34

elaphus je napisal/a:

Hja, ninja24, za take piškote pa še nisem slišala. Posebno me bodejo cimetovo-čilijevi in oni speculaas namaz. Se da kje kak recept izbrskat? Prosim! Sem iskala na kulinariki, pa nič našla.

lp



cervus

 

NIsem sicer ninja24, poišči dober recept za čokoladne piškote, dodaj malo cimeta in kajenske paprike. Lahko kar po okusu.

Cimet paše v Čokoladne piškote z višnjami , če malo kajenske paprike bodo še malo bolj posebni. Enako velja za moje razpokane pičkote ali sanjske čokoladne.

Vanja

julčika  

član od: 14.10.2012

sporočila: 7

5. dec 2012 14:43

Sweetie vsa čast. Pa mislim, da sem jaz pretiravala, ker sem napekla 5 vrst... Zanima me , kateri so tisti piškoti, ki imajo okoli testo za napolitanke.

 

 

julčika

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

5. dec 2012 15:02

Oho kakšni lepi piškoti, bravo punce. Prav je, da diši po naših domovih.

Včeraj sem v Evrospinu videla pomarančne arancine oz. citronat in mešane z repo. Cena je bila pod 1evro 80g. Kaj je s to repo? Je ok?

katti

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

5. dec 2012 15:31

hvala vsem za odgovore in pomoč. Sem ugotovila kje je bla finta, fajn ohlajeno testo na hiiiiitro oblikuješ in ne razpada :) jaz sem naredila kar dolge kače jih razrezala in upognila v rogljiček direkt na pekaču. Super so, jih moram skrit da jih ostane kaj za obiske :)

nitta

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

5. dec 2012 15:36

julči, ja to je ta recept, ki ga navaja angie. Mislim pa, da brez mleka vprahu ne bi šlo, ker potem nima okusa po tistih kinder zadevah. Ali pa nimam zadosti domišljije.

Sweetie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti