Gostilna išče šefa - resničnostni šov na poptv

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

26. okt 2012 21:31

Meni kuharji niso bili nič znani. Se pa strinjam z Janijevem razmišljanjem.

Pa še nekaj!

Petrino non stop jedikovanje mi gre močno na živce. Upam, da jo vidim v ponedeljek na vročem stolu.

Potem pa naj uživa v prelepi Štajerski. Res je lep tisti konec!

Se beremo!

 

Veronika

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

26. okt 2012 21:50

A je še koga zmotila Lukova (Lukatova?) izjava danes, da je za poraz črne skupine kriva Petra? Saj gre tudi meni ona na živce z jokom ampak vseeno... punca je bila samo 2x v kuhinji in potem je za vse ona kriva???

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

26. okt 2012 23:30

Eh ... kolikor sem videla sta tako Luka kot Petra nezrela sprejemati odgovornost za svoje delo. On se izgovarja nanjo in njeno zmedenost ter počasnost, ona pa na njegova nenatančna navodila in nevodstvene sposobnosti. V bistvu pa v realnem svetu Petri nihče ne bi dal časa za tisto, kar trdi, da rabi za "popolno delo": nevemkoliko časa za pripravo, detajlna navodila toliko časa vnaprej itd. V pravi kuhinji, kjer se mudi, kjer stvari zmanjka, ji nihče ne bi toleriral "zmedenosti" in užaljenosti - gostje čakajo in delo mora biti narejeno. Ona pač nikakor ne izgleda prava za tako vrsto dela. Lahko je zelo natančna in dobra kuharica, vendar ne za tako gostilno, morda bi bilo dobra za pripravo jedi za kakšno zabavo, ker bi v miru premišljevala in pripravljala ves dan, da bi nato končane jedi v miru postregla.

Konec koncev je tudi pri pranju posode kar naprej poudarjala, koliko dela ima in kako je utrujena ... pa saj so vsi na nogah toliko ur na dan in vsi skačejo po kuhinji - pa nikogar drugega nisem slišala toliko "jamrat", kako jim je hudo. Na živce mi gre ta njen (ne)odnos do dela.

Res da je bila samo dvakrat v kuhinji in da ne more biti samo ona kriva za vse, vendar pa mislim, da je s svojim stalnim premlevanjem svojega položaja "zapostavljene Pepelke" celo ekipo razštelala. Imam občutek, da se je Luka namesto z organizacijo dela moral ubadati z njenim prepričevanjem in jamranjem in tuhtal, kako naj naredi, da ne bo "užaljena in zapostavljena". Ni imel pa "jajc", da bi ji dal vedeti, da ima tega dovolj in da je treba delati, ne modrovati.

 

Luka pa izgleda zelo dober in sposoben kuhar, ki pa rabi nekoga, da vodi njega - on sam ni dokazal, da je sposoben voditi ekipo. In rezultati so pač taki kot so. Ni tip za Šefa, vsaj po mojem.

 

Mene je bolj zmotila Rokova izjava, ko hvali Julijano in reče: "Julijana je - za žensko- presenetljivo dobro vodila kuhinjo". Zmotila v smislu, da je videti, da si fant še ne predstavlja, da bi lahko bila ženska enako dover šef kot katerikoli moški - bodo že še videli, tile fantje

Mojca

dkrajnc24  

član od: 28.3.2012

sporočila: 248

27. okt 2012 4:55

Vsekakor je ta odaja nekaj za pogledati, osebno bi jo dal že kar ob sedmi urci, kajti bi bilo bolje biti brez slovenske glavne komedije kot pa z oddajo kot je 24 kur in začetkom DOBER VEČER, potem pa ti povedo 1000 razlogov zakaj sploh ni dober in na koncu je katastrofa. 

 

A o sami oddaji gostilan išče šefa, bi rad povedal da ob ponedljkih ko so komentatorji, mi gre izjemno na žul, predvsem angelca. Seveda svaka čast oziroma spoštljivo ženski, da je pri tej letih še vedno tako uspešna komentatorka, vendar se že vidi, da razmišljanje samo pa ni tako uspešno. 

Sabrina, punca na mestu vsekakor in odlična komentatorka z zelo dobro postalvjenimi vprašanji. 

 

O sami oddaji oziroma nastopajočih, kateri se borijo za gostilno pa kaj pa vem. Mogoče sem pričakoval, še malce več vrhunskih stvareh, nasploh pa me je razočarala "specialiteta", bučni štrukli, kateremu dodajo zgolj navadno listnato testo, katero se kupi v vsakih štacuni, torej zame osebno potem takem ta jed ni neka specialiteta, če testo ne narediš sam svoj. 

Samo finale, me je prav tako razočaralo, da o folku odloča ponovno glas ljudstev. Bistveno bolj uspešno bi bilo, če bi glavna dva, na " vročem stolu" tekmovala v kuhanju in na podlagi tistega bi se žirija odločala, kdo bo odšel naprej... seveda, bog ne daj da bi v tej žiriji sodelovala sama angelca. 

 

Vsekakro pa bom obiskal njihov ambient, vendar še malce počakat da bo na samem menijo kaj več izbira oziroma se bodo, bolje specilizirali.. kajti prejšni petek ali soboto ( točnega dneva ne vem) so imeli na izbiri zgolj 4 izbire in še to je bil vmes sladoled, katerega so skorajda zafrknili, porazno :) 

 

Srečno

dkrajnc24

marcelll  

član od: 24.4.2012

sporočila: 34

28. okt 2012 15:42

nastopajoči (ne bom rekel kuharji-šefi) naj bi bili najboljše, med najboljšimi izbranimi, ki so se v šov prijavili????

Mislim, beda od bede.

In še najbolj žalostno je to, da je šef za prvega vodjo postavil Jani-ta, ki dejansko nima pojma kaj je to delo v kuhinji in organizacija, mislim totalen blefer.

Na splošno pa beda od Pro plusa-pop tv.Pričakoval sem, da bodo izbrali res najboljše, verjetno pa niso imeli kaj izbirati.

Sramota je, da 10 pocarjev ne more pripraviti 50 kosil ali večerij, toliko jih morata pripravita 1 kuhar in pomočnik v dobri gostilni, sicer pa dosti več.

Ni vredno kaj komentirat.

marcelll

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

28. okt 2012 15:53

marcelll je napisal/a:

nastopajoči (ne bom rekel kuharji-šefi) naj bi bili najboljše, med najboljšimi izbranimi, ki so se v šov prijavili????

Mislim, beda od bede.

In še najbolj žalostno je to, da je šef za prvega vodjo postavil Jani-ta, ki dejansko nima pojma kaj je to delo v kuhinji in organizacija, mislim totalen blefer.

Na splošno pa beda od Pro plusa-pop tv.Pričakoval sem, da bodo izbrali res najboljše, verjetno pa niso imeli kaj izbirati.

Sramota je, da 10 pocarjev ne more pripraviti 50 kosil ali večerij, toliko jih morata pripravita 1 kuhar in pomočnik v dobri gostilni, sicer pa dosti več.

Ni vredno kaj komentirat.



marcelll

 

Zakaj pa si potem komentiral? (jaz sem podčrtala)

pirnica

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4334

28. okt 2012 16:18

marcelll je napisal/a:

nastopajoči (ne bom rekel kuharji-šefi) naj bi bili najboljše, med najboljšimi izbranimi, ki so se v šov prijavili????

Mislim, beda od bede.

In še najbolj žalostno je to, da je šef za prvega vodjo postavil Jani-ta, ki dejansko nima pojma kaj je to delo v kuhinji in organizacija, mislim totalen blefer.

Na splošno pa beda od Pro plusa-pop tv.Pričakoval sem, da bodo izbrali res najboljše, verjetno pa niso imeli kaj izbirati.

Sramota je, da 10 pocarjev ne more pripraviti 50 kosil ali večerij, toliko jih morata pripravita 1 kuhar in pomočnik v dobri gostilni, sicer pa dosti več.

Ni vredno kaj komentirat.



marcelll

 

 

Mene pa zanima, zakaj te ni med temi pocarji in bedo, da bi pokazal, kaj se pravi biti pravi kuhar.

 

rrr

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

28. okt 2012 16:29

ribaracarak, se strnjam s tabo,kritizerati je lahko.

 

Milži

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

28. okt 2012 17:11

marcelll je napisal/a:

nastopajoči (ne bom rekel kuharji-šefi) naj bi bili najboljše, med najboljšimi izbranimi, ki so se v šov prijavili????

Mislim, beda od bede.

In še najbolj žalostno je to, da je šef za prvega vodjo postavil Jani-ta, ki dejansko nima pojma kaj je to delo v kuhinji in organizacija, mislim totalen blefer.

Na splošno pa beda od Pro plusa-pop tv.Pričakoval sem, da bodo izbrali res najboljše, verjetno pa niso imeli kaj izbirati.

Sramota je, da 10 pocarjev ne more pripraviti 50 kosil ali večerij, toliko jih morata pripravita 1 kuhar in pomočnik v dobri gostilni, sicer pa dosti več.

Ni vredno kaj komentirat.



marcelll

 

Hvala marcelll, da si nas razsvetlil, ker mi smo nameravali pa še kar spremljat in komentirat tale šov. Po moje si do konca ne bi prišli gor, da je v zasnovi s kuharji vred vse skupaj zanič in ni vredno ne ogleda ne komentarjev.

zeta

marcelll  

član od: 24.4.2012

sporočila: 34

28. okt 2012 19:54

kakor za koga (to rešite sami s seboj) vendar moje mnenje ( ima ga lahko vsakdo) je, da je to ena velika šlamparija, pocarji na kvdarat , ker se jim v resničnih restavracijah ne ljubi delat , ker so sami lenuhi, so šli pač probat....probat, pa jih je šl zelo malo, sicer ne bi izbrali samih pocarjev.... marcelll

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti