Gostilna išče šefa - resničnostni šov na poptv

foxpapa  

član od: 14.3.2004

sporočila: 240

13. nov 2014 12:57

Ko sem bil z družbo pri njih, bilo nas je osem, so nas pri rezervaciji posadili za šefovo mizo, smo šli še v Medvode v Gostilno pri žel.postaji in si naročili večerjo. To je bilo v času Andreja in primorke, katere ne vem več imena. Vem da smo drago plačali in jedli šefov meni (5 Hodov), katerega nisi mogel nič izbirati razen buteljk.

 

Sporočilo je spremenil(a) foxpapa dne 13.nov 2014 12:58

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

13. nov 2014 13:46

Ker v klasicnih gostilnah pa lahko izbiras? Dunajc, pecenka ali pohan psancin ob petkih oslic.

Commis débarrasseur

nxyz  

član od: 3.10.2014

sporočila: 140

13. nov 2014 13:51

zzak1977 je napisal/a:

Ker v klasicnih gostilnah pa lahko izbiras? Dunajc, pecenka ali pohan psancin ob petkih oslic.



Commis débarrasseur

 

In točno zaradi tega se mi zdi brez pomena iti v "klasično" gostilno, ker lahko vse to brez problema pripravim doma pa še bolj okusno je ponavadi.

nxyz

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

13. nov 2014 18:24

Saj to je problem tega šova. Zdaj hodi v take restavracije folk, ki nima pojma o kulinariki in ni g od gurmana, grejo pa tja samo zato, ker je bilo po televiziji. Potem pa šimfarijo, da jim je lažje pri srcu. Ne vem no, kolikor je ta trenutna popularizacija kulinarike dobra, je tudi slaba.

Da so pa svati sredi poroke jedli v bližnjem kiosku...a to kdo verjame?

Vesnuska

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

14. nov 2014 6:44

jap, jaz verjamem.

Najbrz pasem tudi jaz med folk ki nima pojma o kulinariki in ni niti g od gurmana, glede na to da se mi zdi to kar pripravljajo izumetniceno in nedodelano, precej v smislu cesarjevih novih oblacil. Oddaje ne gledam, sem pa tja ujamem del.

 

"Stressed is desserts spelled backwards!"

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

14. nov 2014 6:58

Gledam ker mi je ok in me ni sram. Brez globoke filozofije, naklonjenosti do tekmovalcev ali pa ker sledim trendom današnjih dni. 
Tako kot LJUBIM kič in vzdušje decembra, pri čemer (če bi finance štimale) bi bil v ponos vsakemu klenemeu AMERIČANU saj bi pri meni bilo kot za čas FESTIVAL LENT-a, tako mi pač odgovarja talele šov. Nič več in nić manj. 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

14. nov 2014 7:49

Vesnuska je napisal/a:

Saj to je problem tega šova. Zdaj hodi v take restavracije folk, ki nima pojma o kulinariki in ni g od gurmana, Vesnuska

Kako prijazna oznaka.

Ni se vsak rodil na tem podrčju izobražen, ni vsak imel možnosti se podučiti.

A ne bi bil smisel (če bi smisel takih oddaj sploh bil vezan na izobraževanje ljudi) takih oddaj (tudi) v tem, da bi se lahko človek kaj novega izvedel?

Kulinarika niso le lepo dekorirani krožniki, eksotične priprave, ki zahtevajo ure dela in dajo kupe odpadkov, ki so v bistvu zavržena hrana.

rimljanka

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

14. nov 2014 8:21

rimljanka je napisal/a:

Vesnuska je napisal/a:

Saj to je problem tega šova. Zdaj hodi v take restavracije folk, ki nima pojma o kulinariki in ni g od gurmana, Vesnuska

Kako prijazna oznaka.

Ni se vsak rodil na tem podrčju izobražen, ni vsak imel možnosti se podučiti.

A ne bi bil smisel (če bi smisel takih oddaj sploh bil vezan na izobraževanje ljudi) takih oddaj (tudi) v tem, da bi se lahko človek kaj novega izvedel?

Kulinarika niso le lepo dekorirani krožniki, eksotične priprave, ki zahtevajo ure dela in dajo kupe odpadkov, ki so v bistvu zavržena hrana.



rimljanka




---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

nxyz  

član od: 3.10.2014

sporočila: 140

14. nov 2014 8:23

rebecca je napisal/a:

jap, jaz verjamem.

Najbrz pasem tudi jaz med folk ki nima pojma o kulinariki in ni niti g od gurmana, glede na to da se mi zdi to kar pripravljajo izumetniceno in nedodelano, precej v smislu cesarjevih novih oblacil. Oddaje ne gledam, sem pa tja ujamem del.

 



"Stressed is desserts spelled backwards!"

 

nxyz

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

14. nov 2014 10:13

Odvisno kakšne količine hrane je človek navajen pojesti. Jaz se nikoli ne počutim dobro, ko se dobesedno "prikotalim" iz gostilne, ker je bilo hrane na krožniku preveč (seveda pa sem moral avse pojest ;) ).

Jaz imam tri hode dovolj in porcije kot jih vidim v Gostilni, se mi zdijo popolnoma zadostne.

Če pa podrobneje spremljamo kako so te jedi sestavljene in, da tudi to zahteva nekaj truda in posebnih sestavin, je cena takšnega krožnika tudi razumljiva. Komur to ni všeč ali pa mu nič ne pomeni, naj ne hodi v takšne restavracije. Sicer pa si kaj takšnega tudi ne privoščimo vsak dan. Jaz imam navado hoditi v boljšo restavracijo enkrat, morda dvakrat letno ob posebnih priložnostih.

Lopatka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti