Gostilna išče šefa - resničnostni šov na poptv

JANA V  

član od: 29.11.2009

sporočila: 23

8. dec 2012 12:15

Jaz sem bila včeraj povabljena na večerjo v GOSTILNO PRI ŠEFU. Kot šef se je moral izkazati Jani, moram pa povedat, da me s svojimi idejami ni presenetil v celoti. Predjed neke vrste suši, za glavno jed jagnjetina in res okusni ravioli, sladica pa za dol past - lepa kreacija in okusi božanski.

Jana V

JANA V

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

8. dec 2012 12:22

Jaz bi rada samo povedala, da nisem Angelca.  Ne morem pomagati, če ne prenesem grobih izrazov. Smo taki in taki. Vsak naj piše kot se mu zdi, da je prav. Nisem tista, ki bom učila odrasle ljudi, kako se naj obnašajo. 

Raje pohvalim kot grajam. Seveda pa vedno tudi ne moreš hvaliti. Takrat svoje nestrinjanje izrazim, se pa da tudi brez zmerjanja. To je moj odgovor Zzaku, nisem mu ga mogla napisati v temi, ki je zaklenjena. Lahko bi se poslužila ZS, pa želim, da tudi drugi preberejo.

 

naor

Ava  

član od: 28.3.2006

sporočila: 283

8. dec 2012 13:47

JANA V, sem videla pri sosedi, ki ima voyo dostop, kako so trije šefi ocenjevali Janijevo sladico. Slišala sem Bineta, ki je vprašal ostala dva šefa, kaj se jima zdi sladica, dobesedno je rekel: "Samo okusi, kako se vama zdijo, prezentacija je poden."

Me zanima, kako je ta sladica potem izgledala. Lahko malo opišeš, prosim.

Ava

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

8. dec 2012 15:07

Vanje evo odgovor, bom napisala kar recepturo:

Ajdov sladoled:

500ml mleka,10dag sladkorja, 4 rumenjaki- zmešamo in segrevamo do 82 stopinj

( bine je uporabil tudi maslo in glukozo-jaz sem delala brez)

Posebej prepražimo 10dag ajdove kaše in jo prepraženo stresemo k mlečni masi in vse skupaj segrevamo še okoli 20 min.

To potem zmiksamo s paličnim mikserjem ( ne preveč na fino) in potem vse skupaj precedimo in pretlačimo skozi cedilo.Masa nalijemo v posodo in dobro je da 24 ur počiva na hladnem predno jo zamrznemo.Med zamrzovanjem jo vvsake 15 minut premešamo.Če imate strojček za sladoled to ni potrebno.

 

Kavni ocvirki:

60dag ajdove moke, 60dag mletih mandeljev, 60dag masla, 60dag sladkorja, 1 žlica kave, malček soli

Vse skupaj pognetemo v testo, zdrobimo na majhne koščke in spečemo na peki papirju na 180 stopinj okoli 8 minut.

Omaka - masovnik:

30dag kisle smetane, 2 dag koruzne moke, 1 jajce, četrtinino stroka vanilije, 1 žlica medu, 2 lista sveže mete

Kislo smetano zavremo in vanjo počasi vmešamo mešanico jajca,moke in vanilije. Kuhamo da se zgost in odstavimo.Na koncu vmešamo še med.Če je pregosta jo redčimo s smetano.

Najprej v posodico nalijemo malo omake,dodamo sladoled in nato potresemo z kavnimi ocvirki.Po omaki potresemo še na drobno narezano meto.

 Evo to je to- naj povem da za sladoled nisem imela točne recepture in sem naredila osnovo za mlečni sladoled ( tudi na posnetku je Bine rekel da je narejen na mlečni osnovi).Količina ajdove kaše na navedeno količino mleka je pa točna po recepturi.Tudi za omako in kavne ocvirke je receptura točna.

lp



anibas



Sporočilo je spremenil(a) anibas dne 08.dec 2012 15:08

Sporočilo je spremenil(a) anibas dne 08.dec 2012 15:10

sabrina  

član od: 31.8.2001

sporočila: 213

8. dec 2012 15:45

Anibas, imaš prosim tudi recept za Julijanino prilogo h kuhani ribici  - iz ješprena? Oddajo lahko gledam samo zvečer, takrat pa sestavine niso bile omenjene. Hvala in lp, sabrina

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

8. dec 2012 16:02

sabrina, predvidevam, da si punčka, zakaj potem imaš tistega možica zravn imena ( mi, z drugih planetov, se ne znajdemo najboljše v tej vaši zemeljski logiki ).

Drugač Anibas, ali kdo drug, mene tudi zelo zanima ta priloga iz jašprenja, bi bil ghvaležen, če katera napiše.

ežoj

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

8. dec 2012 16:13

Andrej bi bil dober šef te G.

Miren, nič nastopaški, preprosti fant je...zna ohranit mirne živčke v napeti situaciji, mirno odregirati, zna odločno kaj povedati, če je to potrebno  ...pa  še kuha  zeloooo dobro

 

Saj tud Juli in Jani obvladata, ampak Andrej je pač Andrej.   G bi lahko vzeli v roke vsi 3je, pa bi bila to Ekstra Gostilna

vd007

sabrina  

član od: 31.8.2001

sporočila: 213

8. dec 2012 16:13

Ja ežoj, seveda sem punčka. Ampak ne vem kako naj se tistega možica rešim? Če mi malo pomagaš, sem bom spremenila v punčko na sliki.   sabrina

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

8. dec 2012 16:30

sabrina,

v levem stolpcu tam pri dnu, ti piše: uporabnik: sabrina

pod tem je oknce odjava, pod tem piše: Nastavitve. Pritisni nastavitve in pod spol lahko izbiraš in pol potrdiš spremembe.

lp z marsa

 

ežoj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

8. dec 2012 16:39

sabrina, ravno sem ugotovil, da si ti med najstarejšimi člani, od avgusta 2001. Čestitam!

Predvidevam, da bo to tudi šef opazil in, da dobiš vsaj en teden na Havajih ( ali vsaj Palma de Majorka )



ežoj

Sporočilo je spremenil(a) ežoj dne 08.dec 2012 16:42

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti