Gostilna išče šefa - resničnostni šov na poptv

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

5. nov 2012 8:28

Eno vprašanje za vas, ki ste vešče razlage tujk. Morda to vprašanje ne paše v tale sklop, pa kljub temu, saj je Savina Atai ena izmen komentatork šova.

Zasledila sem, da je Savina znana nutricistka. Nisem razumela pomena tujke, zato sem pogledala v slovarje, kjer sem zasledila, da je NUTRICIJA proces, v katerem spremeni organizem hrano v živo tkivo.

 

Moja pamet ne sega tako daleč, zato si še vedno ne znam razložiti, kaj pomeni, da je Savina nutricistka.

Pričakujem vašo razlago!

Veronika

valikaben  

član od: 31.12.2008

sporočila: 161

5. nov 2012 9:58

nutricionist = strokovnjak za prehrano

valikaben

jgoren17  

član od: 8.1.2012

sporočila: 73

5. nov 2012 10:17

Pozdrav vsem, ki redno spremljate ta "resničnostni šou"( bom pisala tako kod so nas učili v šoli-PIŠI KOD GOVORIŠ) in se opravičujem, ker ne bom uporabljala tujk,kod jih v oddaji.

Minuli teden sem spremljala oddajo 3X, najbolj me je zmotilo to, ko je Jani metal hrano v smeti, kar je tudi šef Bine opazil. Srce me boli, ko pristane toliko hrane v smeteh, ljudi pa toliko lačnih! Lahko bi to porabili recimo za brezdomce. Po videnem ni bilo toliko zažgano, da nebi bilo za pojest, ljudje bi bili pa veseli za grižljaj hrane, če bi jo dobili. Tega Janija bi jaz dala vsaj teden dni na post, da bi videl kaj se pravi biti lačen in bi drugače delal s hrano. Ni pa samo Jani tisti, ki bi si zaslužil post, tudi Nik pa še kdo. Lahko si privoščijo take kikse, ko jim ni treba hrane kupovati s svojim denarjem. Zato menim, da bi si vroči stol zaslužil prav on in ne Nik, ki je vso odgovornost prevzel nase. Ni tako sposoben, kod ga vidijo soigralci.

Kar se pa tiče priprave hrane, to pašteto bi res lahko naredili domačo, je veliko variant od  piščančje do...., tako, da nebi uporabljali konzerve, kar me je tudi zmotilo in tudi prehodnice (zzak1977), tudi men se zdi, da je šef reku, da bo vse sveže...., pa še kaj bi se našlo.

Drugače pa oddaja tako, tako, bolje bi bilo, če nebi bilo Angelce zraven, pa kaj, če zna speči za Lili "najboljšo potico", (poizkusila ni mojo, pa še od marsikatere-ga, ki smo tudi mojstri), da mora biti zaradi tega komentatorka,  po mojem mnenju bi morali biti komentatorji uveljavljeni gostinci in kuharji, ki bi lahko verodostojno komentirali dogajanje v gostilni.

Pa lep dan vsem.

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4334

5. nov 2012 10:26

PIŠI KOD GOVORIŠ - tega vas v šoli zagotovo niso učili.

rrr

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

5. nov 2012 11:01

Ja, tudi jaz se moram pridružiti RRR, piši kao što govoriš je rekel Vuk Karađić, ki je bil Srb. Za slovenski jezik to za gotovo ne velja.

Kar se pa Angelce tiče, komentatorka sodeluje v šovu in ne v ocenjevanju pripravljenih jedi. Eni je žive ne morejo, mene pa niti ne moti toliko.

 

naor

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

5. nov 2012 13:56

Za tiste, ki jih je tako zmotila pašteta... Tisto pašteto in kokice so morali uporabit, ker je bil izziv naredit tisto kar ni predjed (in še vedno ne vem kako se napiše) za poslovne ženske. Drugače delajo pa vse sami. 

marcelll  

član od: 24.4.2012

sporočila: 34

6. nov 2012 9:29

Jani se zopet nasmiha z zaprtim nasmehom (samo ustnice pomakne do ušes) in si misli kakšna bebca sta bila in nasedla da so vsak enega nominirali.
Lej Angelca je ostal notr, ampak ven bi moral Jani. Kako se ljudje pustiju vlečt za nos.

marcelll

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

6. nov 2012 9:37

Ne ne....saj je šel TAPRAVI VEN..zdaj mora še Luka ven. Zatem so na vrtsti ostali.

vd007

marcelll  

član od: 24.4.2012

sporočila: 34

6. nov 2012 17:41

joj Jani pa res ni ta prav, ta pojma nima kaj je kuhna, res no ne.Zraven vsega je pa še strašno hinavski.
Pa saj to ve že vsak tamau, tud Angelca !
Ne zna delat, zadnjič je kar štruklje smodil in metal stran, rakce isto, pa tud ne pazi koliko mora spečt količinsko, on kar peče, bo že pop tv plačau, hehe, če bo kaj ostalo, ampak ravno pri njemu je bila kanta za odpadke polna da bolj polna ni mogla bit

marcelll

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti