18. jul 2011 7:20
Dobri bog pomagaj....
Čisto vsaka srednja šola ima v predmetu tudi psihologijo. In tudi najbolj pišmeuhovski predavatelj bo v okviru tega predmeta povedal naslednje (edina težava je, da veliko najstnikov tega ne zmore poslušati ali pa si ne zmore zapomniti, ker se več modrosti porabi na sanjske bukve in kar je še te šare)
- sanja so redna faza normalnega spanja in sicer se pojavijo v REM fazi (rapid eye momevemnt) spanja in sicer takrat, ko možgani po kakšnih dveh urah počitka spet začnejo predelovati stvari
- čestokrat pa se ponovitev sanj (možgani ponavljajo tisto, kar so počeli v REM fazi) dogaja malo pred koncem spanja in takrat se nam zdi, da smo sanjali. In potem ljudje pravio, da se jim ne sanja velikokrat, v resnici pa se jim ne dogaja vedno replay sanj.
To, kar se vsakomur od nas sanja, je necenzurirana verzija našega razmišljanja in delovanja, skratka nezavedno je na delu (ego in super ego pa spita) in možgani zgolj predelujejo vse tisto, kar razmišljamo in delamo čez dan, razlika je samo v tem, da čez dan dodajamo potlačitve in socialno sprejemljive vsebine, ponoči pa tega ni.
Razlaga sanj je kompleksna zadeva in jo kvaliteteno opravijo trenirani terapevti. Ki morajo biti potrpežljivi in pustiti, da obiskovalec pove veliko o sebi in skozi tisto in skozi simbolne oznake posameznih stvari, ki se pojavljajo v sanjah. Denarnica lahko pomeni marsikaj: od varovane skrivnosti, pomembne informacije, ....lahko pa zgolj in samo denarnica. Odvisno od tega, kaj počne tisti, ki sanja, v kakšnih kontekstih se pojavlja, koliko mu dernica pomeni, ali gre za denarnico, ki je kakšno darilo (in se kaj veže na to), ali pa je zgolj navadna denarnica. Skratka, potrebno je slišati veliko in potem te informacije povezati v razlago. To je delo terapevta. Ne pa sanjskih bukev in iskanj enovrstičnih razlag.
Drugače je pa blazno fino, če človek pazi na svoj denar in denarnico. Plus, je blazno fino, če včasih ponovi kakšno bazično znanje iz srednje šole. Čeprav so počitnice.
Vendelina jr.