6. maj 2011 17:10
Sem pogledala kaj je Robinija pa sem našla tole,ker je nekdo spraševal o užitnosti.
ham-njam
6. maj 2011 17:10
Sem pogledala kaj je Robinija pa sem našla tole,ker je nekdo spraševal o užitnosti.
ham-njam
6. maj 2011 19:12
Če sta hedonist in mejačka lastnika gozda, se lahko sama odločita, če bosta robinijo (ali kaj drugega) posekala ali pa ne. Tako je pa tudi z vsemi drugimi lastniki. Državnih gozdov, kjer ima stroka prednost pred lastninsko pravico, je pa komaj omembe vredno malo.
Robinjin les pa je sicer idealen in trajen za cepljene in žagane kole za vse namene, pohištvo in pode za terase, vrt, vlažne razmere... Torej veselo na delo in namesto plastičnih uvoženih, raje kupite ali izdelajte robinjevo vrtno garnituro. Pa še h skladiščenju (in ne proizvodnji) CO2 boste pripomogli!
Aja, v naravi se pa sedaj nabirajo rožice za jegermajster po receptih s Kulinarike...!
Sporočilo je spremenil(a) _tisa_ dne 06. 2011 19:38
6. maj 2011 20:33
Pozdrav vsem izpod sončnega Pohorja.
Pri nas je začel cveteti bezeg. Bom naredila sirup in posušila za čaj. Čez vikend grem nabirat smrekove vršičke in dišečo perlo, pa čemaž, če bom naletela nanj. Ko bo smrekov sirup tekoč, ga bom precedila v manjše stekleničke, na smrečje nalila sadjevec in pustila kak mesec. Jegermajster po receptu iz kulinarike sem delala lani v večji količini, zato bom letos delala smrekov, žajbljev in borovničev liker.
Sirup po znanem receptu za bezeg (30 cvetov,3 l vode, 3 kg sladkorja in 3 citronke, 3 limone) delam tudi iz lipovih ali regratovih cvetov (30 pesti cvetov); melise ali mete (30 vejic). Če kateri sirup ostane predolgo, ga enostavno vlijem v jagermaister.
Čez praznike sem na morju nabirala divje šparglje in komarček, kar sem porabila v kuhinji, vršičke brina sem dala na sadjevec z medom, timijan pa posušila za čaj.
jovita
7. maj 2011 7:09
Zanimivo kaj vse se da uporabiti.
ham-njam
7. maj 2011 8:00
Ja,vršićke brina tudi jaz nabiram.Ampak tako pikajooooo,menda potem,ko so suhi še bolj.
Pa vršičke macesna tudi.
anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/
7. maj 2011 8:40
Pohvala za tole debato
Jaz bom danes (upam ) nabrala koprive, ki jih potem uporabim kot špinačo. Sicer pa imam ta vikend namen nabrati tudi smrekove vršičke za sirup.
Vprašanje: ali obstaja kakšno splošno načelo, kdaj je najbolj priporočljivo nabirati rastline (npr. zame aktualne smrekove vršičke ) v smislu kateri del dneva (jutro/popoldne/večer), sončen dan,... Računam vsaj na Rimljanko
kafetarca foto blogec:Sovica Oka
7. maj 2011 8:52
Baje,da rožmarin opoldne,ker ima takrat največ nevemčesaže.Pa menda je sivka tudi najbolj aromatična,če se jo nabira opoldne.
Sama nabiram ostale stvari kar po občutku,oziroma takrat ko imam čas.Izogibam se sicer rose in tahude vročine.
Bi bilo pa res zanimivo vedeti kdaj je najbolje .
anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/
7. maj 2011 9:09
Hvala, anaeva .
Tudi jaz razmišljam bolj po tvoji logiki prav zato sem s smrekovimi vršički odlašala, ker je bil zdaj skoraj 2 tedna dež, nobenega pravega sonca in se mi je zdelo, da ni nobene "eterike" v njih...
kafetarca foto blogec:Sovica Oka
7. maj 2011 19:55
Tale "eterika"... Morda je to takrat, ko se po drevesu pretaka največ tekočin? Za to so pa tale teden morda res bile majčkeno nizke temperature. Kot pravi anaeva, izogibati se vročine, zdravilna zelišča pa se, kolikor imam v spominu, ne nabirajo po soncu niti rosi. Če imate čas in verjamete, pa se lahko ravnate tudi po luninem koledarju. Smr. vršički so list...
Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.
Kaj jutri za kosilo? | Dragička |
MOJ vrt | malaga |
malo za hec | anjica1998 |
Kaj danes za zajtrk | johana |
Ločevanje živil 90. dni - 5. del | dočka |
Hrustljava piščančja cezarjeva solata s polento
Brownie z marelicami