Kaj poslušamo

saskia02  

član od: 17.5.2010

sporočila: 53

6. maj 2011 13:13

rosie je napisal/a:

Bom še nekaj vprašala, mogoče kdo ve: iščem en komad od Eltona Johna; ne vem naslova, je pa samo njegovo igranje na klavir, brez petja. 

rosie

 

je mogoče tale: Elton John: "Song for guy" - je edina na dvojnem Besto of..., ki je brez besedila. tudi, če ni prava, je lepa.... mislim, da je ta original komad, ker je tudi na cd-ju dolg 5:02 min

 

pa še ene par Eltonovih: 

Sorry seems to be the hardest word

Sad Songs

Sacrifice

You Gotta Love Someone

Your Song

Daniel

 

itd

 

 

Sporočilo je spremenil(a) saskia02 dne 06. 2011 13:14

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

6. maj 2011 13:30

saskia02, žal ni prava. To poznam in mi je tudi zelo všeč, ta, ki jo jaz iščem, je pa precej bolj živahna. Ima mogoče kdo vsaj kakšno idejo, kaj naj vpišem v google, meni jih je zmanjkalo. Mislim, katero besedo, razen instrumental music E. John ali piano music?

rosie

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

6. maj 2011 13:31

Ah, saskia, pa hvala lepa za trud.

rosie

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

6. maj 2011 14:51

saskia02 je napisal/a:

VANGELIS: 

1492, Christophe Colomb  

Braveheart - Chariots of Fire 

Gladiator

Last of the Mohicans 

Voices 

Blade Runner 

 

 

uživajte!

 



Sporočilo je spremenil(a) saskia02 dne 05. 2011 21:33

 

saskia, vsa filmska glasba, ki si jo nalepila NI Vangelisova. Glasbo za filma Gladiator in Braveheart je naredil tudi meni zelo ljub Hans Zimmer, za fantastični soundtrack Zadnjega Mohikanca pa sta "kriva" Trevor Jones in Randy Edelman, za Voices pa ne vem.

 

sonci

saskia02  

član od: 17.5.2010

sporočila: 53

6. maj 2011 15:59

sonci je napisal/a:

saskia, vsa filmska glasba, ki si jo nalepila NI Vangelisova. Glasbo za filma Gladiator in Braveheart je naredil tudi meni zelo ljub Hans Zimmer, za fantastični soundtrack Zadnjega Mohikanca pa sta "kriva" Trevor Jones in Randy Edelman, za Voices pa ne vem.

 sonci

 

hvala za opombe, očitno moram tega vangelisa mal bolj podrobno preštudirat. od tega hansa zimmerja sem pa že ene par strani nazaj nekaj lepega poslušala in mi je tudi všeč.

za zadnjega mohikanca sploh nisem vedela čigava je in sem na youtube našla, kot da je od vangelisa. youtube res ni nič več za verjet, vsak lahko napiše kar mu paše. enako za gladiatorja, čeprav bi šla za gladiatorja stavit, da je njegova. je pa njegov alexander, pa mi ni tko super.

voices je njegova, za chariots of fire pa piše, da je njegova, ne vem zakaj je zraven skladbe zapisano še braveheart? bom mal preverla tudi to.  

http://en.wikipedia.org/wiki/Vangelis

 

 

@rosie: naslednjič s telefonom posnemi kar slišiš na radiu in objavi. potem bo pa že kdo prepoznal komad.

 

Sporočilo je spremenil(a) saskia02 dne 06. 2011 16:01

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

6. maj 2011 16:36

saskia, že zelo zelo dolgo nisem slišala tega štiklca na radiu, imam ga pa v glavi že dolga leta in včasih se mi pripelje mimo, pa ga začneva oba z možem brundat. 

rosie

saskia02  

član od: 17.5.2010

sporočila: 53

6. maj 2011 21:38

imam še eno idejo: preko amazon-a lahko kupiš skoraj vse cd-je oz. samo mp3 komade, ki pa jih lahko prej poslušaš. mogoče boš tako našla. jaz sem obupala, ker je tu 307 albumov..... mogoče boš imela srečo in našla kar iščeš - obstaja tudi možnost, da ta komad obstaja z besediom in v instrumental izvedbi.

http://www.amazon.com/Elton-John/e/B000APU2KS/works  

 

Sporočilo je spremenil(a) saskia02 dne 06. 2011 22:02

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

7. maj 2011 11:32

saskia02, zdajle sem 2 uri iskala, našla pa nič, vsaj ne te, ki jo iščem. Ma, zdaj že nisem več prepričana, da je to, kar iščem res E. John. Je pa tega res ogromno za preposlušat, ja. Mogoče bom šla iskat na kakšen zimski dan, ko mi ne bo škoda časa.

Hvala za link.

Lp

rosie

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

7. maj 2011 11:41

Obstaja tudi iskalnik za melodije, če ti jo uspe zažvižgat v mikrofon ali zapisat v notah, imaš kar dobre možnosti, da jo najdeš. lp, proxima

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

7. maj 2011 19:39

Danes bi žurala z Mamaimo  Tisti njeni komadi z začetka so fenomenalni.

Sem v nekem posebnem filingu za razbijat čase, zato tale komad, Čkalja to dobro zna

Nočas mi srce pati:  http://www.youtube.com/watch?v=bYnohOo2Zus&featu

Vilma

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


O POKROVITELJU »
O NAGRADAH »
POGOJI SODELOVANJA »

Nagradna igra

Rezultati prejšnje igre:
Vsi odgovori na nagradno igro so bili pravilni.

Računalnik je izžrebal naslednje nagrajence:
1 nagrada: Danica Panzi (2370 Ravne na Koroskem)
2 nagrada: Maja Bromde (8274 Leskovec pri Krškem)
3 nagrada: LJILJANA MASELJ (1000 LJUBLJANA)

O NAGRADAH »

Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?NENA58
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti