Kaj poslušamo

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2351

7. nov 2013 10:46

Poslušam pa tole: Freedom is just another word, for nothing left to lose, od Joan Base, lep glas ima. Pesem je Me And Bobby McGee.  Najboljša izvedba je po mojem od Janis Joplin, le preveč resnična. 

Katrca11

svenska  

član od: 7.11.2008

sporočila: 337

8. nov 2013 22:26

rag_doll je napisal/a:

Spletni Radio Paradise. Nič teženja, praktično nič govorjenja, nič zatežene muzike (razen včasih kakšen ornk blues ali jazz), super za ozadje. Pa trenutno predvajana pesem je navedena na spletni strani, da je ne iščeš, če te zanima, in kompleten seznam predvajanjih glasb s kupom enih podatkov, če te zanima in imaš čas brskat. V bistvu je to zelo blizu idealnemu radiu (če ne rabiš kakšnih prometnih informacij, recimo) :)



Skoraj isto velja za avstrijsko radijsko postajo FM4: Trackservice kot se šika, vrtijo "glasbo z dodano vrednostjo" in ne obicajnega skomercializiranega junk-a, duhoviti, zanimivi in predvsem anglesko govoreci voditelji, ki simpaticno mesajo anglescino in nemscino (nagovor poslusalcev meni najljubsega  Stewart-a Freeman-a se ponavadi zacne z " Liebe listeners"), skratka - vredno casa in poslusanja. Preko FM4 sem odkrila celo morje neverjetno kvalitetnih izvajalcev, ki na moje brezmejno cudenje ostajajo relativno manj znani in popularni kot nepregledna mnozica brezveznih osebkov in skupin, ki s svojimi glasbenimi "izmetki" samo smetijo in za sabo ne puscajo ama cisto nic trajnega in vrednega. Trenutno me navdusuje in mi usesa boza glasba mladine iz Islandije, ki slisi na ime Retro Stefson => http://www.youtube.com/watch?v=TOASDHQ1-sg

Naj vas navdusijo kot so mene!

svenska

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. nov 2013 22:22

Tale je super tudi takrat, ko je razpoloženje popolnoma drugačno od tistega, kar pripoveduje pesem. ker govori o tem, kako je, ko se izgubi ljubzen.

Pesem   spada v jagodni izbor italijanske popevke, Sanrema, pa tudi spada v soundtrack of our lives (če ste rojeni pred 1980).

Če je kdo tole prezrl - evo, takole se poje v živo - če se ne zmore vsaj polovico tega, naj ljudje ne poskušajo s petjem zaslužiti za življenje....

 

Perdere l'amore, Massimo Ranieri, Sanremo 1988

http://www.youtube.com/watch?v=2KeTBMvPShE

Vendelina jr.

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

1. dec 2013 12:33

Zakon pesem, nenomalno nabita s čustvi, jst dobim kurjo kožo, vsakič, ko jo slišim!

Saša

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

1. dec 2013 17:49

Jaz jo že cel vikend poslušam in še vedno paše

Vendelina jr.

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5192

1. dec 2013 18:23

Oh jej, kaj ste privlekle na dan.... pa ravno danes, ko sem totalno blue! Upam samo, da ne bodo začele teči solze. Pa zakaj take stvari pridejo vedno, ko ima človek toliko stvari za naredit?

Sonja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. dec 2013 9:35

Zato, draga moja, ker za Massima R. si pa dekle vedno vzame čas. Za totalni sentiment potegni še Perdere l'amore v izvedbi Live in Stadio Olimpico Roma 2010 ....

Vendelina jr.

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15347

2. dec 2013 10:52

Meni zelo priljubljena pevka je Celine Dion. Najbolj pa me sproščajo Il Divo...

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti