Kaj danes za zajtrk

mali kuhar  

član od: 14.10.2011

sporočila: 748

2. dec 2012 13:27

danes: kosmiči z mlekom

mali kuhar

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

3. dec 2012 5:00

Današnja dobrota pa zmaga. Sicer klasika, ali ipak. Zakaj? Ker sem, tako izgleda, končno našel THE KOMBINAJŠ za posamezni okus vseh sestavin kar je prejšne metanje v isti lonec marsikaj prekrilo in kar sem ugotovil šele v zadnjih dveh dnevih

Torej: Hruška,jabolko idared (domače, rahlo sladko), klementina (baje popularne, sedaj, ko gospod z vragom je na poti ) ter različna zmleta semena in narezani oreščki v posebni posodi z (končno spet. Po 3 dnevni abstinenčni krizi se je že začelo prihajat do delirija. Vsi ljubitelji skute itak veste o čem govorim. Drugi pa boste to še spoznali) DOMAČO TINJSKO SKUTO ( U P**** je dobra )
V čajni skodelici pa 40g vtopljenih rženih kosmičev s kefirjem in 2 malima narezanima suhima figama + dosti cimeta + ingverja.

TOP KOMBINAJŠ, sploh ker končno ločiš po okusu vso sadje, oreščki ostanejo hrustljavi celoten proces prežvekovanja, sprotno zajemanje iz posebne šalčke pa naredi zajtrk še boljši in poskrbi da ješ lepo počasi ter da sam izbereš koliko boš na enkrat zajel kosmičev.

P.S: Poskus izsušitve/zapeke skute na vroči teflonski ponvi se je izneveril. Sem le ugotovil, da, bo treba jajčko dodat, da lahko skuto zapečem . No harms done, je pač bila prijetno topla med sadjem. TOPS

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

aby  

član od: 18.5.2008

sporočila: 539

3. dec 2012 8:29

Danes kakijev jogurt a la OlivaB

aby

mali kuhar  

član od: 14.10.2011

sporočila: 748

3. dec 2012 16:19

danes: velika skodelica kave, prepečenec namazan z marmelado

mali kuhar

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

5. dec 2012 8:52

Danes:

ežoj

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

5. dec 2012 9:14

ežoj je napisal/a:

Danes:



ežoj



KOT SE ŠIKA!!
Spodobno in okusno. Mleko, palačinke, domača marmelada ali pa gratinirane z skuto. 

Moja današnja rapsodija, bo pa kar že skoraj roman.
RIŽEV NARASTEK ala "UROŠ&ROBERT"

Jaz sem si danes naredil včeraj pečen rižev narastek iz baze takolele---->

Priprave so trajale cirka 30min.
Prvo sem skuhal KNEIPIČKO (4dcl) in jo polovičko primešal SEKI katero sem imel še od nedelje. Le-to sem dal na stran.

Nato sem dal narastek v jeno posodo in na el. ploščo (tega je bilo za 1/4 malo večjega podlogovate pekača za kruh). Dodal sem vodo in grel cirka 20min.

Medtem pa sem pripravljal vse drugo. Več hodov.
V malo skledico sem dal cirka 2JŽ skute, kateri sem primešal sezam,sončnična semena,mandlje,lešnike,pistacijo in dosti cimeta. Cimet sem tudi dodatno potrosil po narastku.
Posebej sem na rob krožnika dal 2ČŽ kutinove marmelade, 2ČŽ robidove marmelade ter 2ČŽ slivove marmelade.
Zavrel belo kavo z en činken mlekeca.
Odnesel vse hitro na mizo, razpostrl okoli sebe, pred sabe dal VEČER ter JANO in se posvetil pojedini.
Jedel približno 1 uro. Počasi, uživantsko...
Kos ni bil full veliki, a sem takooo užival in skoraj zrno po zrno kombiniral.
Enkrat sem zajel malo narastka, ter mu z nožem poveznil majhen košček kutinove marmelada na vrh.
V drugem poskusu sem zajel malo slastne skute, jo malo namočil v slivovo marmelado in hopa v usta.
Nato spet malo skute, kutinova marmelada in na vrh malo narastka

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

mali kuhar  

član od: 14.10.2011

sporočila: 748

5. dec 2012 17:50

danes: mlečni riž s cimetom

mali kuhar

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

6. dec 2012 5:43

NOM NOM. Na MIKLAVŽA pa sledeče (Hvala stric Miklavž)

Uvertura: 15g ČOKOLINA (končno sem ga rešil iz čevljca xD) z deci mleka. Ohoho, po več kot desetletju, še vedno takšen kot se šika. Še ko sem ga pripravljal sem že imel v ustih oni, nezamenljiv okus. Njam,njam. Pje, čokolešnika (nekdaj našega, od dosti ljudi okoli mene hvaljenega. Majkemi, ako bi ga še vedno delali pri nas, bi ga takoj kupil. Slo. je le SLO!!) pa še kljub non stop planiranju kako ga bom probal, še vedno nisem. Obljubim, da naslednja pakunga bo pa definitivno čokolešnik :D

Zajtrk: Klasika z sadjem,kefirjem,oreščki + ovseno/rženimi kosmiči with KEFIR in enim narezanim dateljnom.
Tokrat med sadjem povsem NOV (meni neznan) sadež iz ponudbe INTERSPARA imenova SWEETIE (Oroblanco. Ula Paloma Blanco? Roberto Blanco maybe?!?!). Ni sweet ravno, je pa križanec med TARDEČO in RUMENO GRENIVKO. Debela lupina, okus pa veliko manj trpek kot pri omenjenih grenivkah.
Navdušen nad nečim novim,drugačnim. Dobro pride v kombinaciji z sladkobnostjo klementine in jabolke. Uporabil samo polovico sadeža, saj bi drugače bilo way too trpko xD

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

mali kuhar  

član od: 14.10.2011

sporočila: 748

6. dec 2012 18:06

danes: jabolčni štrudelj

mali kuhar

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

8. dec 2012 9:28

Danes, lojna pogača s semeni, sončično seme, seme prosa :

uf, ne, to ni bilo za mene, tole bo menda prav:

jajca domača, slanina tudi.

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti