Kaj danes za zajtrk

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

22. okt 2013 14:05

Mayisa. je napisal/a:

Ninja24 je napisal/a:

Polnozrnate pirino-bananine palačinke brez jajc in mleka,z nutello za ene in z albuminsko skuto in medom za druge.
Ninja24

 

Ninja24 prosim recept za palačinke in kje lahko kupim tole albuminsko skuto. Jo iščem v vseh trgovinah, pa je ne najdem ...

Hvala



Mayisa



C C C slabo iščete madam. Pa sploh, kako se niste spomnili na NAJVEČJEGA SKUTICA FANATIKA na tem planetu?!?!?! 
Albuminsko, natančno TOLE LOŠKO imajo v MERCATOR CENTRU. Prihaja samo ob četrtkih po 12ti uri, v sila omejenih količinah. Jaz si jo redno rezerviram in me čaka, kot zvesti pesek. Wiiiiiiii. Hvala mojim pridnim damam v CENTRU. CMOK.


Tako LOŠKA kot BOHINJSKA (o ti mater je BOŽANSKA in TAKOOOOO vesel da sem osebno spoznal majstora, kateri jo ročno meša) sta dosegljvii tam, s tem da imate BOHINJSKO dosegljivo v večjih količinah in je ne zmanjka tako hitro. Jaz enkrat eno, drugič drugo in sem vedno kot . Kombiniram s TETKO SKUTO. To je, kot da bi hodil PO SLADKI SMETANI

Razlika je v tem;
LOŠKA: grudasta, nepasirana a suha! NJAM
BOHINJSKA: Stisnjena kot sardine, suha, pasirana. NJAMSI.

Izberite po tem kaj vam vizualno paše. Razlika v okusu je minimanla a obe sta DOBRI za DOL PAST!

 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

22. okt 2013 14:48

Z novimi, napovedanimi davki, bom spremenila naslov svojega stalnega prebivališča in postala kmetica in planšarka na bohinjskih planinah, se bom naučila sir delat, pa mohant, pa skuto... čredo ovac že imam ( pojma nimam, čigava je...zaenkrat je tuja, jaz jo samo futram, ko se na večer vsuje okrog naše bajtice, pa saj pri tem tropu naujo porajtali, da ktera manjka

babka1951

Johanna  

član od: 14.5.2013

sporočila: 377

22. okt 2013 16:10

Pa še kosit ti ne bo treba  

Pri nas v planinah, pa "kosijo" kar sosedove krave - črnobele  mlekarce.

Kar se pa morebitnega davka tiče, tudi jaz razmišljam o spremembi naslova...

Drugače pa, babka, idila na kvadrat - sedaj mi je jasno tvoje pogosto romanje iz mesta...

 

Johanna

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

23. okt 2013 6:45

Mayisa. je napisal/a:

Ninja24 je napisal/a:

Polnozrnate pirino-bananine palačinke brez jajc in mleka,z nutello za ene in z albuminsko skuto in medom za druge.
Ninja24

 

Ninja24 prosim recept za palačinke in kje lahko kupim tole albuminsko skuto. Jo iščem v vseh trgovinah, pa je ne najdem ...

Hvala



Mayisa

Za dva lačna jaz zmiksam 2 zreli banani, dodam 2 žlici chia semen, malo cimeta, vodo (lahko del radenske) in pirino polnozrnato moko, da dobim ravno prav gosto maso. Pripravim jo večer prej in dam v hladilnik, da se chia in moka napojita.

Albuminsko skuto jaz vedno dobim v Mercatorju, nazadnje pa so jo imeli tudi v Leclercu.

 

Ninja24

Mayisa.  

član od: 21.2.2010

sporočila: 253

23. okt 2013 11:41

MBrando in Ninja24, hvala . Sem zadnjič v Mercatorju vprašala za albuminsko skuto, a so me samo pisano gledali . Zdaj jo bom kar sama poiskala. Drugače jo pa kupujem na tržnici, zelo dobra.

Mayisa

zverinica  

član od: 20.7.2009

sporočila: 86

24. okt 2013 8:39

Pšenični otrobi z gozdnimi sadeži, žlico Hofrove natur aktiv skute in probiotičnim jogurtom. Malo kasneje pa zeleni čaj mango&papaja.

Življenje je prekratko, da bi pili slabo vino.

Cinnamon Stick  

član od: 9.3.2011

sporočila: 371

8. nov 2013 10:37

Sadni jogurt z musliji in lanenim semenom, kava z mlekom.

Cinnamon Stick

Tinky Binky  

član od: 10.3.2012

sporočila: 334

15. nov 2013 9:59

Makovka, maslo in pomarančna marmelada. Kava z mlekom in kozarec pomarančnega soka.

Tinky Binky

lučica  

član od: 28.10.2010

sporočila: 174

15. nov 2013 10:33

danes je dan slovenskega zajtrka!!!

Pri nas je bilo tako na meniju bela , maslo in domača marmelada na črnem .

lučica

Cinnamon Stick  

član od: 9.3.2011

sporočila: 371

15. nov 2013 10:55

Ajdov smoothie z banano in cimetom, mandarina.

Cinnamon Stick

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti