Kaj danes za zajtrk

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2827

22. jul 2013 14:08

Pri nas ajdove navadno, samo pozabim napisat sem gor.



Balenka

Sporočilo je spremenil(a) Balenka dne 24. 2013 08:51

jkd  

član od: 9.4.2007

sporočila: 144

22. jul 2013 14:35

Že nekaj časa (pa še nekaj časa) vsak dan isto:

skuta z jogurtom, kokosovo moko, banano in breskvo. Če se spomnim, dam zraven že žličko tistega čuda od ingverjevega medu.

jkd

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

23. jul 2013 16:12

mišzmoke je napisal/a:

Danes:

lp



mzm

, dobra ideja za večerjo, ne zajtrkujem, ker je ponavadi kar zgodaj kosilo

babka1951

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

23. jul 2013 16:44

mišzmoke: Ni je čez pasjo radost zadnje čase. Izgleda da smo se kar zacumprali z njo! Vso tisto govorjenje okoli nje, hihi. Eto, in zato imam tole kulinariko tako rad .
Priporočam Me*****r-jevo lastno znamko! Včeraj maman cela navdušena prinesla na teraso, da probam in podam mnenje. Ejte, roko na srce, ampak pričakoval sem katastrofo a ni čisto nič narobe z njo v primerjavi z vsemi tistimi TOP ZNAMKAMI katere delajo pasjo radost. In pri ceni 3,60€ za kilco se sploh ne bom nič vprašal. Sploh ni presoljena, maščobni koščki so ravno prav zastopani in struktura je super. Izdeluje pa jo ena Ljub.mesarija.
Si jo bom večkrat privoščil!

adaro: SEVEDA!!!! Jaz jih prelijem z mešanico mleka in proteinov, zraven pa še mažem tetko skuto.

DANES:
prijetno uživanje v raznovrstnosti, saj smo dobili obisk purgerjev in sem prilagodil celotno zadevo. Kaj bi jedel sam ob 4ih zjutraj, če lahko posedimo na terasi in uživamo idili POHORSKIH juter!

- skledica sadja s primešano tetko skuto,ovs.komsmiči in pestjo kellogsov
-umešano jajčko n ogromno srebrnjaka + popečen domač kruhec (takoooooo nostalgično in JA, to mi je MAMAN pripravila, saj sem želel podoživet tisto otroško jutri, mnogo mnogo let nazaj. Bilo je...PERFEKTNO 
- šalca črnega čaja

po uverturi in domači orehovo-kisla smetana roladi pa;
- perfekna bela kava (ORGLEC res obvlada. Marsikatera fancy kavarnica v Mbju ne naredi pol tako dobre in čvrste pene)
- polovičko le FRENCH croissant  (kot se šika) na katerega sem mazal mešanico tetke skute in WF karamelnega namaza....

TAKO PERFEKTNEGA JUTRA PA ŽE DOLGO NE, čeprav je prav vsako jutro z mojo že par mesecev isto skledo VEDNO SUPER...A to je bilo za stopnjo bolje 

JUTRI
Klasika!!!!
Založen z novo kilsko TETKO SKUTO in tokrat so gospa prešibali samo sebe!!! Tako čvrsta, suha in grudasta pa ne vem če je že kdaj bila. Ko smo dajali v mojo skledico, se je morala skleda s skuto prav na pult dat, da se jo je dalo z žlico razkosevat....MUAAAAAAAAAAA

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4538

23. jul 2013 18:16

Hehe, bom kar pri dolgočasnem, dvajset let ponavljajočem se zajtrku ostala, tole so očitno le skomine po delčku otroštva.

lp

mzm

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

24. jul 2013 8:11

VČERAJ:
Nostalgično in po dolgih letih normalen zajtrk v krogu družine in malega pirata!
- Tokrat sem si prinesel še preostanek mojega sadnega zajtrka na Tinje; dodal sem samo žlico skute, kellogsa in rženih kosmičev. UVERTURA
- Umešano jajčko na OGROMNO srebrnjaka + kos popečenega domačega kruheca (vse nareje od moje mame in tako kot pred davnimi, davnimi leti, ko sem še teptal tole zemljico kot 
- šalca čaja

Kasneje pa ena izmed boljših BELIH KAFIC( pri ORGLECU na Tinju. Veliko bolje kot pri marsikateri EMINENTI rest.oz gostilni v mestu!!! PREVERJENO) + 1/2 finega croissanta ter v družbi družinice iz Zagreba in moje družine. 
Prelepo!!!
Izkupiček obiska pa je bil; kilca domače skute iz TREŠNJEVCEV, prav tako četrt kilce sira in liter domačega jogurta. Tam ja, v Zagrebu, so tržnice še to KAR MORAJO BITI in kot so bile v bivši državi. Super fino fajn mi je to, da lahko v prijetni atmosferi poklepetam, sprobam vso ponudbo in pol po nekakšni normalni ceni zadeve tudi dobim.

Danes: 
Ponovno klasika...

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

24. jul 2013 8:28

Jojjjjjjj, kaj bi jest tebe za ušesa........

ker pa te rada berem, ne bom čist nič rekla, naj bo prijazen dan pred teboj

babka1951

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

24. jul 2013 8:34

babka1951 je napisal/a:

Jojjjjjjj, kaj bi jest tebe za ušesa........

ker pa te rada berem, ne bom čist nič rekla, naj bo prijazen dan pred teboj



babka1951



Kaj pa, kaj pa madam babka1951? Kje tiči problematičen KLOP? Za ušesa ker sem ponovno bil danes na klasiki (saj drugače čez dan jem veliko več, tako da kilce grejo gor, anoreksija pa je vedno bolj v ozadju) ali za ušesa od slastnega včerajšnega zajtrka. 
Kaj pa vi papcate že zadnjih 20 years?

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

24. jul 2013 9:13

MBrando, jaz se nič ne obremenjujem s prehrano, jem vse po trenutnem navdihu.......ne papcam tako zadnjih dvajset let, tako papcam že celo moje življenje, vsaj mislim tako.....

babka1951

Brgita  

član od: 17.8.2006

sporočila: 267

24. jul 2013 9:18

Samo še jogurt dodam, pol pa   !

Brgita

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti