Kaj danes za zajtrk

Cinnamon Stick  

član od: 9.3.2011

sporočila: 371

18. apr 2013 10:35

Čokoladni kosmiči z navadnim jogurtom, kava.

Cinnamon Stick

mali kuhar  

član od: 14.10.2011

sporočila: 748

18. apr 2013 20:13

danes: ovseni kosmiči kuhani v vodi, košček temne čokolade, hruška

mali kuhar

polarbear  

član od: 7.8.2010

sporočila: 382

18. apr 2013 20:43

Kruh,maslo in Natureta supreme Marelica

polarbear

kepa11  

član od: 20.9.2010

sporočila: 91

19. apr 2013 7:19

jkd, kako narediš ameriške palačinke iz kokosove moke? Sliši se zelo dobro!

kepa11

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

19. apr 2013 9:01

Moji zajtrki ponavadi niso nič ekstra posebnega. Sem pa v vaškem Tušu odkrila bombastičen ajdov kruh z orehi.  Bi bil za poskusit, če se ga da naredit doma.

Sicer pa včeraj v službi omenjeni kruh, ogrska salama, katere zadnji konček je bilo nemogoče rezat z nikakvim nožem - žagico, topljeni sir in vložena paprika (ki mi jo je moral odpret en bivši sodelavec, ki je prišel mimogrede na obisk).

Za danes (ko delam od doma) se pa ogrevam za skuše v konzervi - bom sita kot boben, ampak poskušam jest manj tun. In še malo ajdovega kruha zraven, njamnjamnjam. En kapučino s pol mleka in pol vode, hkrati si pa pripravim še eno večjo skodelico zelenega čaja, da med delom ne pozabim pit.

rag_doll

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

19. apr 2013 9:06

MBrando je napisal/a:


- Včeraj v jajcu namočeni kosmiči in pečeni na teflonu

 

To so ovseni kosmiči? Sliši se kot nekaj, kar bi se splačalo poskusit

rag_doll

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

19. apr 2013 9:42

rag_doll je napisal/a:

MBrando je napisal/a:


- Včeraj v jajcu namočeni kosmiči in pečeni na teflonu

 

To so ovseni kosmiči? Sliši se kot nekaj, kar bi se splačalo poskusit



rag_doll



 VSEKAKOR!.
Priporočam, saj je veliko lažje pripravit tole, kot pa pečeno skuto.
Dodajte aromo vanilije ali limone, cimet, pa kakšno laneno seme in otrobe + jajčka. Nato se počaka 20min da se napije vse, pol pa malo masla na teflon in maso gor. Razlezite jo po teflonu in na blagem ognju pečeš do željene zapečenosti. NE ZAŽGAT!!! KOSMIČI POSTANEJO OGLJE....želodeč toži pol cel dan...

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

jkd  

član od: 9.4.2007

sporočila: 144

19. apr 2013 11:51

kepa11 je napisal/a:

jkd, kako narediš ameriške palačinke iz kokosove moke? Sliši se zelo dobro!



kepa11

Kepa, čisto enostavno :) Za eno osebo vzamem 1 zvrhano žlico kokosove moke*, 1 jajce, noževo konico pecilnega praška in toliko mleka (cca. 50-70 ml, odvisno od moke), da je masa gosta približno kot za šmorn. Pečem na manjšem ognju do želene barve, meni pridejo 4 majhne palačinke.

*za vsak slučaj, kokosova moka ni isto kot kokosovi kosmiči. Moka je fino mleta kot običajna moka, kupujem jo v trgovinah z zdravo prehrano.

jkd

mali kuhar  

član od: 14.10.2011

sporočila: 748

19. apr 2013 14:01

danes: ovseni kosmiči kuhani v vodi, skodelica mleka, jabolka

mali kuhar

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti