Kaj danes za zajtrk

Cinnamon Stick  

član od: 9.3.2011

sporočila: 371

6. feb 2013 11:04

Bananino mleko, goji jagode.

 

Cinnamon Stick

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

7. feb 2013 6:22

Danes:
Podobno kot včeraj, le da sem drugače pripravil TETKO SKUTO (opustil marmeljad, ter vmešal polovico zelene banane in eno domačo posušeno figo. BOŽANSKO, vam povem) + ponosno najavljam, da sem včeraj naročil novo dozo skutike. Tetka so ravno prišla iz štale ko sem jo poklical in je prav simpatično grulila, ko sem ji ponovno pel hvalo in se zahvaljeval da me oskrbuje s TAKŠNO ŠAMPIJONSKO SKUTO. Ona me rešuje, da vsaj dobim nekaj prepotrebnih maščob. 
Je rekla da po ponovno sporihtala da bo suha kot poper, le za moje starše bo naredila malo bolj "mokro". In prav je tako!!
NJAAAAAAAAM

Jutri:
Poseben dan, za posebnega gospoda, zahteva tudi poseben jedilnik. Torej praznični zajtrk, agree??
Včeraj poklical svojega lokalnega peka, mu zapel hvalo in koliko mi že 1 leto občasno polepša jutra (brez hvale in spoštovanja, ter predvsem neomajane zvestobe ne bi bilo takšnega odnosa) mi je cel vesel hitel razlagat kako in kaj lahko tokrat narediva projekt. Nič se ne muči AKI, mu porečem. Naredi mi le
-polnozrnato baguetto s posipom (ogromno) teže med 120-130g. Več NE sme bit. Poreče: NIKAKOR. Točno tako kot vedno Uroš :D. 
To je to, kar mi tudi v moji izbrani KAVARNI pomeni največ. Rečeš standard in že dobiš željeno.
-  pašteta  (danes odhod v Leclerc, kjer bom izbral eno izmed francoskih prestižnih)
- različna zelenjava
- slasten planinski čaj (nostalgija šolskih malc...pašteta, kisla kumara, čaj)
- domača skuta z zelišči in kakšnim ajverom oz. gorčico ali čebulo/česnom

Sobota/Nedelja:
Ponovna vrnitev na moje MMMMM in NJAAAM ter FOVORIZIRANE sadne zajtrke. Njaaam. 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Cinnamon Stick  

član od: 9.3.2011

sporočila: 371

7. feb 2013 9:51

Kosmiči z mlekom in banana.

 

Cinnamon Stick

zverinica  

član od: 20.7.2009

sporočila: 86

7. feb 2013 10:17

MBrando, ti si še osnovnošolec? Samo sklepam po načinu pisanja...

 

Danes za zajtrk: polnozrnata štručka s semeni, margarino in domačo jagodno marmelado, zeleni čaj.

zverinica

_čebelica_  

član od: 22.6.2012

sporočila: 66

7. feb 2013 12:24

krof

_čebelica_

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

7. feb 2013 14:39

zverinica je napisal/a:

MBrando, ti si še osnovnošolec? Samo sklepam po načinu pisanja...

 

Danes za zajtrk: polnozrnata štručka s semeni, margarino in domačo jagodno marmelado, zeleni čaj.



zverinica



Da, madam. 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

polarbear  

član od: 7.8.2010

sporočila: 382

7. feb 2013 20:02

Assumption is the mother of all f ups....

Sploh pa kaj pa če bi bil zverinica?

Bi bilo to kaj slabega,te je mogoče prizadel ali užalil?

Samo sklepam,da si morala nekaj napisati,nisi pa uporabila možgan.....

 

Ovseni kosmiči kuhani v mleku z žlico medu.

polarbear

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

8. feb 2013 7:07

Rečeno storjeno!

Uvertura: Črni čaj, mali ingverjev piškot ter minny scones z pol žličke domače kutinove marmeljad + ZADNJI MAOV PLESALEC (Priporočam!! ZELO!)

Zajtrk: PZ baguetta s posipom popečena v pečici. Da hrusta in skorja leti po jedilnici (včeraj sveže pobrana pri mojem peku)
60g paštete iz sv.mesa, jeter z orehi in mandlji (dopopral sem sam, kar je šele naredilo zadevo BOŽANSKO)
2 skodelici s tetko skuto (Prva posodica: T.S.+domači ajvar+polovica rjave čebule in poper 
Druga posodica T.S.+ 3 stroki česna, rdeča ljuta paprika, poper, drobnjak + en činken pijnevca za svežino)
domača vložena paprika 
nedomače vložene hrustljave kumarce 
(kak pa jaz obožujem vloženo zelenjavo, sploh pa KUMARCE. Ampak ne one črve, ampak take DA POČIJO ko jo hrustneš )
zelene olive
košček nizozemskega ekstra staranega sira PRIMA DONNA  (obvezno priporočam v kombinaciji s fr.maslom z grobo soljo, ali pa kot dodatek pri narezkih/mesninah. Kot samostojno grickanje odsvetujem, ker je skoraj brez arome. Jaz rad sir tud tako, kot nekateri pršut, prigriznem ko vihram mimo hladilnika. Ta ne pade v to kategorijo. Medtem ko pa je tale, katerega sem včeraj kupil--> Red Leicester; staran 9 mesecev, poln arome z nežno korenčkasto barvo. )
rdeča/zelena paprika (četrtina ene in druge glave)
jušna žlica gorčice
+
velika šalca planinskega čaja



---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Sporočilo je spremenil(a) MBrando dne 08. 2013 07:29

Tinky Binky  

član od: 10.3.2012

sporočila: 334

8. feb 2013 19:30

Popečena kruhka, vmes pa arašidovo maslo in pomarančna marmelada z viskijem, kava.

Tinky Binky

Cinnamon Stick  

član od: 9.3.2011

sporočila: 371

8. feb 2013 20:01

Bela kava in dva polnozrnata piškota z rozinami.

Cinnamon Stick

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti