Kaj danes za zajtrk

Mayisa.  

član od: 21.2.2010

sporočila: 253

15. jan 2013 7:39

MBrando, tvoji zajtrki so res kraljevski  ... uganka mi je, kako ostaneš pri vsej tej hrani tako vitek ?

 

Moj zajtrk tudi klasika: zmešan navaden jogurt, lanena semena in sveži ananas .

Mayisa

Petrca_5  

član od: 28.8.2006

sporočila: 135

15. jan 2013 12:30

Skrivnost vitkosti je nevitek zajtrk. ;)

Pri meni najprej sadje, čez dve uri pa ješprenj + pira (namočeno in skuhano) s kruhom.

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

16. jan 2013 6:43

Mayisa. je napisal/a:

MBrando, tvoji zajtrki so res kraljevski  ... uganka mi je, kako ostaneš pri vsej tej hrani tako vitek ?

 

Moj zajtrk tudi klasika: zmešan navaden jogurt, lanena semena in sveži ananas .



Mayisa



Izreden hvala draga Mayisa. Me veseli če nekdo ne vidi le ponavljanje, ter natolcevanje mojih frištikov, ampak mu celo lahko dam kakšno idejo in mu tako polepšam jutro/jutra. 
Ah, nič kaj ne ugibaj in se veseli, saj moja suhost žal ni pogojena z metabolizmom (ahh ko bi le), temveč z zdravstvenim stanjem. 
Je pa tudi res, da zajtrki so pri meni A in O dnevne prehrane, nato sledi kosilo, katero je sicer meni GURMANSKO pomembno,a je količinsko prirejeno tako, da vstanem od mize 80% sit, medtem ko večerja predstavlja le, MENI TAKO LJUBI in NOSTALGIČNI  čaj/seko,dikv,kneip.../proteinski napitek + kakšna 2 ali 3je domači piškoti/biskvit/pecivo. 
Tako da, draga Mayisa, imam dnevno le 3 obroke s tem da je vsakega manj kot drugega...not good, but meni odgovarja.

Petrca5: hihi, morda pa res. V primeru PALEO prehrane to kar drži....i would reckon

Danes: Podoben frištik, le da sem kot vir OHjev dodal, v nedeljo pečeno slastno skutino pecivo + 3 koščke makovega biskvita (to je standardna sladica moje kuhinje. Poleg biscotov in sconesov- Lahka,zdrava,1,2,3 za pripravo)

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Cinnamon Stick  

član od: 9.3.2011

sporočila: 371

16. jan 2013 8:58

Pirin zdrob, slajen z žličko agavinega sirupa.

Cinnamon Stick

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

16. jan 2013 9:26

Polnozrnata žemlja,popečene malancane,debela rezina ementalerja.

linolina

Mayisa.  

član od: 21.2.2010

sporočila: 253

16. jan 2013 9:33

MBrando je napisal/a:


Izreden hvala draga Mayisa. Me veseli če nekdo ne vidi le ponavljanje, ter natolcevanje mojih frištikov, ampak mu celo lahko dam kakšno idejo in mu tako polepšam jutro/jutra.


pečeno slastno skutino pecivo + 3 koščke makovega biskvita (to je standardna sladica moje kuhinje. Poleg biscotov in sconesov- Lahka,zdrava,1,2,3 za pripravo)

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

MBrando, vedno rada berem tvoje opise prehranjevanja .

Prosim pa te, če mi na ZS pošlješ recepte za skutino in makovo pecivo in biscote, sconese pa že veselo pečem. 

Moj zajtrk: polnozrnati prepečenci+cotagge cheese+kapučin



Mayisa

Sporočilo je spremenil(a) Mayisa. dne 16. 2013 09:34

Tinky Binky  

član od: 10.3.2012

sporočila: 334

16. jan 2013 16:12

Ovseni kosmiči, laneno seme in zmleto proso s kefirjem, banana.

Tinky Binky

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

18. jan 2013 9:08

Ovseni kosmiči,chia semena,malček otrobov,zalito s sirotko,naribano jabolko in malo orehov.

linolina

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

19. jan 2013 7:17

Danes podobno...le da ni bilo skute (oz v drugačni preobrazbi. V včerej sveže pečenem TINJSKEM ŠTRUDLU. Pravice in recept v LASTI DRUŽINE MBrando. Lastna kreacija :D), piškotov, biskvita...

UVERTURA 1 in 2 sta stalnica. Vsaki dan und immer!

UVERTURA 1: Šalca RADENSKE nato pol ure počakam. S tem zaženemo motor.

UVERTURA 2: Čaj + kakšen domač piškotek ali dva, ter obvezno knjiga katero trenutno prebiram. (Trenutno zacumpran z AGATHO CHRISTIE in ENID BLYTON)

ZAJTRK:
PRVA SKLEDA: Na fine male kockice narezana 1/2 hruške, 1 granny smith, 1 slastna klementina, žlica sončničnih semen, arašidi, pistacije ter prepraženim sezamon

DRUGA POSODICA: 100g čvrstega jogurta z ogromno cimeta in svežim ingverjem, ter tistimi mrvicami kateri ostanejo pri pečenju štrudla na robovih. NJAAAAM

NA KROŽNIČKU: Krajec kompaktnega, čvrstega, suhega skutinega štrudla. HOJOJOJO. NEBESAAAAAA.

Kako jemo? Po želji! Jaz najraje kombiniram. Izmenično. Enkrat odškrbnem malo štrudla in ga pomočim v jogurt, nato pa direktno v usta. Drugič, samostojen košček, takoj za njim košček hruške in mandarine z arašidom, tretjič samo jogurt in sadje na žlico....kombinajšn never ends!! And that's the beauty! LOVE IT...Uživanje v prehrani je nekaj naaaj kar obstaja.

Za spremljavo pa prebiranje REPORTERA/JANE/VEČERA...

Trajanje: Urca pa pol. hihi

 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Tinky Binky  

član od: 10.3.2012

sporočila: 334

19. jan 2013 9:14

Ovseni kosmiči, s chia in lanenimi semeni, jogurt, Nescaffe.

Tinky Binky

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti