Kaj danes za zajtrk

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

10. dec 2012 9:56

Pravi zajtrk za današnji dan, Ežoj. Da kri sploh požene po žilah!

Jaz pa belo kavo in čebulno čabato. Brez kruha mi živeti ni.

 

naor

mali kuhar  

član od: 14.10.2011

sporočila: 748

10. dec 2012 15:02

danes: skodelica kakava in domač kruh

mali kuhar

polarbear  

član od: 7.8.2010

sporočila: 382

10. dec 2012 22:05

Že kar stalni ovseni kosmiči v mleku,danes z pestjo borovnic.

polarbear

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

11. dec 2012 6:58

EŽOJ: ULALAL, LE PERFECT ali kako že gre ona francoska. Nekako že, a saj se razumeva 
Tudi takšni zajtrki morajo biti. Sploh sedaj, ko strašijo in grozijo z nekimi temp. tipa OPERACIJA BARBAROSSA. Majkemi, da se zavijam v dekice in čaje pijem.
Česen...HRANA OLIMPA!

Mygrace: Poklon in rožica za takšen zajtrk. PLOSK!!

mali kuhar: Hvala da me navdušuješ za preprosto in nostalgično hrano. Šele preko tebe sem spet posegel na občasno konzumiranje preprostosti. Domač kruh, kremno fr.maslo, sir in pravi kakav. BOŽANSKO

Včeraj: Klasika kot klasika. VEDNO NAJBOLJŠA!

Danes: 
MMMM veste kakšen dober zajtrk sem imel.
Prvo svojo klasično bowlo, s tem da danes brez ovseno/rženih kosmičev ter manjšo količino sadja.
1/2 male gala jabolke (mater so dobre)
1/2 rdeče grenivke
1/2 klementine
1/2 hruške (mmm super aromatične in sočne)
1 mala suha figa
različni oreščki/semena
60g skute + malo kislega mleka za sočnost.

Nato pa je vrhunec predstavljala ŠALCA VRELEGA PRAVEGA KAKAVA s pol mleka pol vode in 60g domačega polnzrnatega kruheca (kot nadomestilo za kosmiče. TOP) namazanega z fr.kremastim maslom ter dodanim kozjim sirom na dveh kosih ter dimljeno mozarello na tretjem (dimljena mozarella. SLIN SLIIIIIIIN).
Da dobiš 3 kose iz cirka 60g kruha, je pa treba kar dosledno in precizno rezat. So tako tanke "šajbe" da se skozi vidi. A ni ga boljšega!!

Zraven pa GLOBUS in članki o DAVID BOWIEju, CHARLIE SHEENu, HAIFI AL MANSUR, ter o HOTELU CALIFORNIA (tisti hotel katerega so ovekovečili THE EAGLES).
To je to...meni najboljši zajtrki če jih nadgardiš z dobrim branjem.

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

mali kuhar  

član od: 14.10.2011

sporočila: 748

11. dec 2012 18:32

danes: kosmiči z mlekom

mali kuhar

polarbear  

član od: 7.8.2010

sporočila: 382

11. dec 2012 18:38

Skuta z medom in naribanim jabolkom.

polarbear

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

12. dec 2012 5:50

Poletnica: kako je sedaj z cvrto šnito? A se še sedaj dela? To pa je dolg postopek, pje.

Danes: Gratinirane pz. palačinke z skuto in suhim sadjem namočenim v vodko ter 2 palačinki po vrhu namazani z WALDEN FARMS ČOKOLADNIM dipom ( na Olimpu so verjetno tega konzumrali, saj so vedno ohranili izklesano telo. Tile GRŠKI BOGOVI. Najbolj OMG namaz mojega življenja. Jaz se klanjam do čela in hvalim,hvalim ) + šalca domačega jabolčnega kompota...
Božanko? DEFINITELY!

Jutri: Vrnitev KLASIKE. Komaj čakam!!! Grenivka, njaaaaaam

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15350

12. dec 2012 11:09

Danes sveže žemlje in tunin namaz po mojem receptu. Zraven čaj z medim in limono.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

polarbear  

član od: 7.8.2010

sporočila: 382

12. dec 2012 20:39

Čokolino z vmešanimi ovsenimi kosmiči.

polarbear

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4538

12. dec 2012 22:44

Danes: dve vrsti paštete, dve vrsti kruha, dve vrsti oliv, dve vrsti čaja v enem, ena vrsta kislih kumar, ena vrsta snega

lp

 

 

mzm

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti