Kaj danes za zajtrk

Mygrace

sporočila: 6506

21. apr 2012 11:17

A mi lahko kar po pošti pošlješ, Ežoj, lepo prosim?

                                                             

 

Aja, za Vragsigavedija: na ogrski salami in putrčku pečena jajca, okisana z vinskim kisom, fajn popoprana.

(U ranu zoru itak voda, kava, pikice....)

 



Mygrace

Sporočilo je spremenil(a) Mygrace dne 21. 2012 11:19

NaturensGalleri  

član od: 8.12.2007

sporočila: 272

21. apr 2012 13:57

kos domačega jabolčnega zavitka (prvič delala brezglutensko testo za štrudel in je blizu polomije, ampak okusen pa je) in kavica.

NaturensGalleri

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

21. apr 2012 14:58

ežoj: to je tvoj zajtrk? Samo vstal pa nisi ob 5tih ali? Edino če si uporabil ono 100W zarnico, samo pol ne bi bilo tako lepo osvetljeno iz vseh strani. Edino če si cumpral :D.
No, če je to tvoj zajtrk, kapo dol. Pri meni jaz takšno količino komaj za kosilo zmorem. Si eden onih, kateri ima ob postelji stol? Zakaj? Da se lahko vsedeš gor, ko se zbudis in se spočiješ :D

Mišzmoke: Kak mi je simpatično, ko preberem da še obstaja kdo ki že leta in leta tepe eno in isto, a mu je tako okusno kot prvič, ko je odkril točno tisto mešanico, katero si želi....PRICELESS
Pri meni je to, kot ste lahko videli, razlicni kosmici, sadje, oreščki. Občasno pa zlomim monotonost z kakšno drugo variatno. Ravno toliko, da pol naslednji dan shiran bežim nazaj na kosmiče :D
Mi pa je sila zadišala da variatna od vas. Bom probal z cottage cheesom in domačo skuto iz Pohorja. Mmmm

---Kdro išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

21. apr 2012 20:44

MBrando, kdo si, ki si drzneš ežoja žaliti?



rimljanka

Mygrace

sporočila: 6506

21. apr 2012 20:58

Polupismeni, tale Brandotov. Za začetek. 

V nadaljevanju slab matematik, nekje napisal, da pojedel 3 kose nečesa (se mi ne ljubi brskati za nazaj, on bo že vedel), od tega 2 z nekim namazom, 2 pa z nekim drugim. No, morda ni  slab matematik, morda si kar neki zmišljuje in je potem čisto vseeno, kaj piše....

Tudi z natančnostjo ima težave, zadnjič izgubil en dan (pa tako se je trudil, da bi preciziral jedilnike po dnevih, lokaciji in vsebini, naredil dober vtis..)

Toliko se spomnim na brzaka, naprej se mi pa ne ljubi.

 

In tudi dragi Zaplotnikov ne bi bil nič kaj preveč zadovoljen z napačnim citiranjem.

 

                                                             



Mygrace

Sporočilo je spremenil(a) Mygrace dne 21. 2012 21:00

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

21. apr 2012 22:20

Zakaj pa se me sedaj napada? Kdo žali ežoja? Hočem napisati tako na iskriv, simpatičen način.
Super, očitno iščete dlako v jajcu. Pikolovskost je pa res kar nekaj. Ehhh... ne morem verjeti, da ste me tako grdo napadli.

---Kdro išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

22. apr 2012 4:03

P.S: Samo radi se moramo imeti, pa bo. Nič zamerit, saj nobenega ne šimfam. Jaz pa res ne. Never!
Vseeno vas imam še rad

---Kdro išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

22. apr 2012 10:11

Danes:

Uf, uf ......... kaj naj napišem? Zdi se mi, da fotografiram pod nekakšnim čudnim kotom in vse na sliki je videti nekam veliko. Sedaj so na sliki dva " desertna " ( menda se tako reče ) krožnika, in če to podzavestno izključiš in imaš v mislih veliki krožnik izpade, da jaz jem kot en zmaj. Včeraj je na krožniku bilo nekaj koščkov jetrc, na tenko narezanih, prepraženih na hitro na mal olja in dve pečeni papriki iz hoferja, nič takega, kar ne bi tudi kdo s kulinarike z lahkoto pojedel. Danes je na sliki le eno praženo jajce, ko na hitro pogledaš kot da so tri, pa en manjši ( plastičen ) paradajz .......... Naj povem, da je zajtrk pri meni sedaj stvar medicine: zdravnica mi je predpisala redno vsaj tri obroke ( drugač gre rakom žvižgat moj način življenja ( beri razvrat  ). Sam poskušam vse obroke skombinirat tako, da imam zastopane beljakovine, ogljikove hidrate in zelenjavo.

Čeprav je na fotografijah videti, kot da pojem velike količine hrane, temu ( po moje ) ni tako, in se mi teža počasi zmanjšuje.

Kakorkoli, pazit se moram sedaj ko sem mlad, da ne bo pol prepozno.

Drugač, pri meni je zajtrk med osmo in deveto uro ( na predavanje hodim bolj poredko, študentje, ne se po meni zgledovat  ) slikam pa s naravno svetlobo ( miza je zraven okna ), le včasih, če je nebo zlo temno prižgem luč ( slikam brez bliskavice ( če se flešu tako reče bolj pravilno ).

Pri vsej tej kulinariki mi je največji problem počistit mizo za kosilo, pa za slikanje, vse kaj pripravljam ( tudi za kosilo ) je pripravljeno v ( največ ) pol ure.

ežoj

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

22. apr 2012 11:00

Nimaš se komu kaj opravičevat, koliko poješ. Pojej, kolikor ti paše, pa pika. Prazen žakel pač ne stoji pokonci. Od nekdaj sem jezna, če kdo komu kaj očita glede hrane, čeprav mislim, da se je Brando samo malo nerodno izrazil, izpadlo pa ni ravno tako.

Jaz pa danes samo belo kavo in košček ovsenega kruha. Odličen zajtrk.

 

 

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti