Kaj danes za zajtrk

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

4. feb 2012 18:59

naor je napisal/a:

 

Sem pred dnevi navijala za mraz. No, ampak pretiravati pa tudi ni treba. Brrrr!

 

 naor

 

Jaz sem se pa že spraševala, kdo je kriv za ta mraz.

pirnica

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

5. feb 2012 13:23

Naor, očitno imaš veze tam gor, a lahko prosim poskrbiš, da bo malo manj mraz?   

Ob vikendih je malo več časa za zajtrk, mlečni zdrob s kakavom in lešniki. Med tednom bolj na hitro, žemlja, sirček, kava in za po poti japček.

OlivaB

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

6. feb 2012 15:54

Danes dopustujem, tako da je bil tudi zajtrk malo bolj poseben od običajnih ovsenih kosmičev s sadjem; 2 rezini pumpernickel kruha, vmes pa en superfajn staran francoski sir, popečeno v opekaču, zraven pa sveža rdeča paprika in seveda nepogrešljivega pol litra zelenega. Za posladek pa 10 km hitre hoje po mrazzzzzu.

Ninja24

Zimt  

član od: 12.6.2009

sporočila: 83

6. feb 2012 16:04

Danes in verjetno še naslednja dva dneva... ržen kruh s čemažem!  

Zimt

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

6. feb 2012 21:52

Ja dekleta, še moje zveze so zmrznile, tako da odpadajo moji dnevni sprehodi. In bolj paše več jesti. Tole se ne bo dobro končalo, na tehtnici mislim. 

 

naor

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

6. feb 2012 22:20

naor je napisal/a:

Ja dekleta, še moje zveze so zmrznile, tako da odpadajo moji dnevni sprehodi. In bolj paše več jesti. Tole se ne bo dobro končalo, na tehtnici mislim. 

 



naor

 

Saj poznaš misel, ki jo rada prodajam, kot sem jo kupila: Lepega telesa ni nikoli preveč (da ne rečem: bolje da ljulja nego da žulja ...)

mamamia

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

7. feb 2012 0:36

Ti si zakladnica ljudskih misli, jaz pa občudujem te modrosti. Velikokrat te citiram, draga moja!

 

naor

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

7. feb 2012 8:05

NOM NOM, danes sem spet užival. Kot vedno, ko si vzamem 1 uro za sebe in moj način meditacije. Prvo ob 5.00 en kamiličen čaj, pa časopis zraven Nato ob 5.30 priprave zajtrka, katere mi vzamejo dobrih 20min. Zlomim 2 oreha, cajno žličko sezamovih semen, žlica sončničnih semen, narežem en brazilski orešček, en cashew. To lepo v segreto ponev, da malo prepražim. KAKO TO POL DIŠIIIIIII. Preblisk:Joj, joj, kar cmok dobim v grlu. Ni lepšega, kot topel varen dom, prijetna meditativna glasba, zdrava hrana, ter zasneženo mesto, katero se tiho in nežno prebuja v nov dan. Ceste prazne, le redko zmoti tišino kakšen avtomobil, klepet ljudi, ali pa lajež. Ne vem...idila, ali preveč sanjam? Se opravičujem, včasih me zanese. A vedno z ljubeznijo... Ko se je to delalo sem narezal sadje. 1 sočno pomarančo (kak imam rad sezono pomaranč in jih čez zimo pojem kot jabolk. NA KILE :D), 1 trdo hruško (joj kak bi bilo fajn, če bi lahko delal ozimnico z njimi!!), četrt še ne čisto zrelega mangota (meso mora biti, TRDO. To mi je takooo dobro) Med rezanjem sadja pristavim mešanico (60g) ovsenih ter prosenih kosmičev (en dan tak, drugi dan drugače; Pira,ajda,kus kus...) in jih na vodi skuham. Ko je to vse končano, sem v mojo naj skledo dal kosmiče, čez to popečena semena/oreščke, dodal cimet, zmleto laneno seme, par bučnih semen, ter toplo sojino mleko. Za mizo, pred mano časopis in dobrih 40min čistega uživanja v "prežvekovanju" :D Ojeje, upam da me ne linčate, glede na to, koliko sem napisal :> MBrando

gobica1402  

član od: 21.7.2007

sporočila: 473

7. feb 2012 10:06

gobica1402

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

7. feb 2012 13:23

Rezina svežega ananasa, sweetie, pol pomaranče, albuminska skuta in par rozin, prej pa pol litra zelenega potem pa spet en 10 km giro med .

Ninja24

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti