Kaj danes za zajtrk

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

2. sep 2011 16:03

Hm, velikokrat sem šel že zjutraj na tržnici, pa mi niso dali še nič zastonj . Je pa res, da sezona kislega zelja šele prihaja .

So pa veliko bolj radodarni na tržnici v BTC-ju. 

Terman

breskva  

član od: 11.10.2007

sporočila: 3074

3. sep 2011 19:19

Za spremembo so si moji zaželeli šmoren za zajtrk.

 

breskva

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

3. sep 2011 21:20

MissLady je napisal/a:

No glede paštete  zame daleč najboljša je Argeta pikant + nekaj kislih kumaric .... popolen zajtrk hihi



MissLady

 

jaaaa, pašteta in kisle kumarice, s črnim kruhom je to popoln zajtrk, z belim ali s svežo žemlji pa nebeški. O dodani vrednosti s kakšno dobro šunko pa tokrat ne bi ...

Danes sem za zajtrk pojedla kos ciabate z maslom  z morsko soljo in spila skodelico nes kave, potem pa je mož prijadral s svežim mesnim burekom pa sem mu eno četrtino kar odtrgala in sem imela že pri zajtrku posladek. Pol pa še ena nesica na vrh in v mesto s psom na sprehod...

 

Se pa nekaj odločam, da bi ačela jabolka zajtrkovat, samo meni vse skozi pade, če ne pojem vsaj enega koščka kruha takoj zjutraj, pred vsem drugim. Sem pa kot sashika - tudi če vstanem ob polnoči ali ob dveh zjutraj, nekaj pojem, preden grem iz hiše.

Na slabih temeljih še nobena hiša ni dolgo vzdržala.

Mamamia

mamamia

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5192

3. sep 2011 21:53

hehe, mamamia,

jaz že leta zajtrkujem jabolko in neskafe, pa je moj temelj še preveč dober! Ampak resno, sadje zjutraj zelo paše, se ga navadiš v par dneh in ne moreš več brez....

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

3. sep 2011 23:30

Jaz imam taka obdobja. Včasih mi zjutraj tekne sadje, potem ga nekaj dni videt ne morem (a le zjutraj, ker sicer sadje obožujem) in pijem jogurt, potem jogurta ne morem videt in jem kruh in šunko (ali pa pašteto, kak sirni namaz...), potem kak sadni jogurt ... in tako se vrtim v krogu, včasih mi niti kruh ne zapaše.

Kave doma nikdar ne pojem ob zajtrku, razen ob sobotah in nedeljah, ko sem doma. Potej jo srkam ob listanju časopisa.  Med tednom je pa kava na sporedu z mojo družbo, vsako jutro ob istem času na istem emstu .... že nekaj let, kakih šest, sedem menda.

 

mamamia

mamamia

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

4. sep 2011 7:30

Včeraj, danes, jutri: smoothie. Ni kaj, ko odpreš 100% sok, mora it.

Terman

kikerada  

član od: 4.2.2011

sporočila: 46

4. sep 2011 7:43

kava z mlekom, žemlja z maslom in marmelado...pa še če je naraven sok pomaranče...drugače pa kako sadje....mmmmm kr še enkrat bi poejdla zajtrk, to je moj najlubši obrok:)

 

kikerada

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1412

4. sep 2011 10:12

Na vodi kuhana prosena kaša z dodatkom mleka O,5% maščobe, kozarec sirotke, figa.

daga

marec  

član od: 16.12.2009

sporočila: 208

4. sep 2011 11:06

Najbolj obožujem zajtrk ob vikendih na terasi, ko sonček vzhaja in se ptički prebujajo. Če imamo srečo  pride še kak zajček na zajtrk v naš vinograd. Ob vsej tej idili z možem počasi spijeva zjutraj pomarančni sok in kavico, nato pa razmišljava s čim bi se pocrkljala za zajtrk. Danes je dišalo po toplem čokolinotu in kosmiči z jogurtom.

 

Nato pa naju čaka sprehod v mesto k moji mami na še eno kavico in kak domač piškotek in dan se začne popolno.

 

Lepo nedeljo vam želim. 

 

marec

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

5. sep 2011 9:17

Zajtrk pri Tiff............. ma pri meni:

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti