Kaj danes za zajtrk

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

16. maj 2011 10:00

Danes:

ežoj

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15826

16. maj 2011 13:16

Levo od zelenega lončka je po moje nekaj proti povišanemu holesterolu?

Mamamia

mamamia

neznan uporabnik

16. maj 2011 13:28

Pa skrajno desno od lončka tud. Levo je kemija, skrajno desno narava.

 

No, kakorkoli že, to je zajtrk v pravem pomenu besede.

 

Jaz danes kofi,čokoladna rolada,sok in kot vsako jutro 3 deci mineralne vode.

 

Multivitamin

multivitamin

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15826

16. maj 2011 14:13

Ežojev zajtrk je tudi po mojem okusu, z enim "popravkom": umešano jajce, ker rumenjaka, kot je v jajcu na oko, ne maram. Ali pa pojem samo beljak(e), sin pa potem samo rumenjak(e) - ker on pa beljakov ne mara.

Definitivno mi je pa najljubša tista reč levo od sira ....

Mamamia

mamamia

neznan uporabnik

16. maj 2011 14:26

Ej mamamia, če že tračama, grema še malo. A se tebi ne zdi,da je vonj po moškem včer dosegel svoj učinek?

Ker sta dve žemlji na mizi, pa onega ostalega je tud kr za v dvoje. Šalco drugo sta verjetno skrila, nista pa študirala pofotkat manjšo porcijo. Madona, le kera se je ob včerajšnjem deževju potikala tam okol. Vreme je blo lih pravo.

 

Multivitamin

multivitamin

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

16. maj 2011 14:40

Mal dopolnitev/pojasnil: tabletam se reče Olivin 5mg in Concor 2,5 mg, to so trgovski nazivi po sestavi je estrogen ali kaj podobnega ( za kontracepcijo ), to pri meni ženske puščajo vsepovsod in me jezijo, tokrat sem sigurn, da ni japaja pustila.

Čuj, da bi jaz imel težave s holesterolom, kje pa, morda le srčne težave ( kako tudi ne, če so vsepovsod okrog mene luštne mlade ženske ).

Glede zajtrka je tako: še preden so me hotli vrinit med sladkorne bolnike, sem poredko zajtrkoval, če pa že, pol je to bilo ponavadi pozno, po deseti uri, in je bilo kaj konkretnega, pražena jetrca ali najmanj ene dve jajci, po možnosti s slanino ali šunko, zraven je šla ena polovica štruce kruha, pivo.........

Pol so me nekje prepričali, da moram večkrat jest ( od priporočanih 5 obrokov, jaz verjamem eni knjigi, kje piše tri). Najtežje se mi je prisilit zajtrku, poskušam naredit zdravega, torej ogljikovi hidrati, beljakovine, vitamini, slednje mi je najtežje vrinit, zadnje čase se poslužujem melone, ali vkomponiram paradajz. Mleko je zaradi tega, ker to edino lahko pijem, ne da bi sladkal čeprav je večkrat  tudi maslo z medom ali kakšno marmelado ( včasih dietno ).

Na sliki je desno od mleka, s oranžnim pokrovom sol.

ežoj

neznan uporabnik

16. maj 2011 14:53

Ti,ampak oni špek na mizi ni iz trgovine ne? Ker jaz sem namreč točno nekaj takega iskal in iskal in iskal po vseh štacunah pa nisem najdel. Ker točno nekaj takega si jaz vedno v Zg nabavim na tržnici pa pol švercam čez mejo.

Daj prosim,če si to v štacuni nabavil, napiši v kateri al kje to nabavljaš? Hvala

 

Multivitamin

multivitamin

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15826

16. maj 2011 15:10

Meni je sicer vseeno, katera pozablja tablete, važno je, da ima joško termine toliko zasedene, da tudi poleg takega zajtrka nič holesterolskega po žilah ne ostaja. Tako da bo še dolgo lahko migal ...

Samo hrabro, ežoj, z vitamini ali brez ...

 

 

Multi, vonj po moškem, da je včeraj zavladal? Do popolnopsti manjka samo še česen, pa malo švica za na vrh  in to je to ...

Dodaš še vonj po ribi in bal se lahko začne

 

Mamamia

mamamia

neznan uporabnik

16. maj 2011 15:27

Zaj pa morm nehat, drugač bom spet opomin dobil kak in se bom pol moral zmotavat in opravičevat,ker smetim.

 

Multivitamin

multivitamin

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

16. maj 2011 21:00

rimljanka, strašen zajtrk ;)

 

moj: zvečer namočena pest ajdove kaše z lanenim semenom, jagodami, medom

www.mojalbum.com/naredilaana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtmalaga
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti