Kaj danes za zajtrk

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

6. mar 2012 21:06

Zajtrk mi ne paše že odkar pomnim. Poštena kava z mlekom, včasih je bilo samo mleko, čaj, voda, mineralna voda, Deit  itd. mi več kot zadoščajo. Včasih se mi prileže kak lonček jagodičevja.

Vsi mi vedno porivajo zajtrk, kako je najpomembnejši obrok itd. Mogoče za koga res je. Moje mnenje je bilo, da se med spanjem čisto nič ne utrudim in res ne rabim krepkega zajtrka. Navadno sem s svojo kavo z mlekom čisto OK do recimo poldneva, če laufam naokoli, še pozneje, je pa res, da imam nekaj za odžejat vedno pri roki. Brezkaloričnega, seve. Je pa res, da če imam zajtrk, sem po navadi do poldneva sestradana in bi spraznila hladilnik, če bi ga imela kje pri roki.

Pred nekaj meseci smo ugotovili, da je naša najmlajša, zdaj 17 mesečna članica družine popolnoma enaka. Zjutraj je samo žejna, zato ji damo močno razredčen pomarančni sok (3deli vode, 1 del pomarančnega soka) in  šele čez približno dve uri poje kaj konkretnega.

Danes sem čisto slučajno po TV slišala dve zdravnici, ki sta na moje veselje razpravljali, da ni čisto nič narobe, če so ljudje taki. Zaradi tega niso nič bolj debeli, pravzaprav ravno obratno.

 

Vanja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

6. mar 2012 21:08

OlivaB je napisal/a:

Danes pa zajtrk izven konteksta: dragi je prinesel božični sladoled kar v posteljo 



OlivaB



Sporočilo je spremenil(a) OlivaB dne 04. 2012 14:02

 

A lahko napišeš nekaj besed o temle božičnem sladoledu? Menda ni cimetov?

Vanja

ledenka_  

član od: 27.12.2009

sporočila: 581

6. mar 2012 23:08

Vanja kako zelo se strinjam s tabo.. tudi meni vsi težijo in govorijo kako je pomembno jest zjutraj. jaz pa zjutraj nisem nikoli lačna, tudi če sem se hrani raje izognem, saj če jem zajtrk sem potem ceu dan skozi lačna in bi lahko skozi jedla. raje počakam do kosila in se potem najem, zjutraj pa pijem, najraje vodo ali čaj

me veseli, da je še nekdo podobnega mnenja :)zdaj se potolažena ;)

lp

ledenka_

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

7. mar 2012 9:19

Vanja, ni cimetov. Žal ni homemade, je od Ljubljanskih mlekaren, karamela, lešniki, čokolada (na pokrovčku pa piše christmas edition)

Mene je na zajtrk navadil oče že v oš. Predno smo šli od doma, je bila obvezna palačinka, čaj/kakav/kava in jabolko. Tko da še danes ne morem od doma, četudi ob treh zjutraj, brez da bi dala nekaj v usta.

OlivaB

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

7. mar 2012 14:31

Oliva, tudi mi smo ta mali kuhali vse mogoče stvari, od slanih do nekoliko sladkih. Pri mizi je bilo samo eno "ravsanje", potem smo se pa odločili, da ne bo umrla, če bo jedla takrtat, ko bo lačna.

 

Vanja

leandros  

član od: 19.8.2009

sporočila: 188

7. mar 2012 15:13

Ljudje smo si pa res različni. Jaz npr. ne morem iz hiše zjutraj ne da bi kaj konkretnega pojedla. Danes je bil to

črn-kmečki kruh (iz Lidla), namazan z maslom in rezino pršuta. Vse skupaj sem poplaknila s kozarcem pomarančnega soka. Mi je pa zdravnica prijavila, da imam malce povišan holesteriol, se mi zdi, da pršut pa maslo nista ravno v kontekstu zmanjšanja holesterola, ali pač?   

leandros

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

9. mar 2012 8:04

Vanja, mene nič ne moti, če komu zajtrk ne paše, ga pač ne je. O tem kaj je zdravo in kaj ne sem pa res ta zadnja, da bi pamet solila. Teorijo sicer obvladam v nulo, v praksi pa vsaj s čokolado redno grešim  Dolga leta sem sicer imela normalen zajtrk in večerjo, za kosilo pa tablico čokolade  Sem se bolje počutila kot zdaj, ko si nesem malico s sabo. Tko da če vama ne sedejo se res ne rabiš zagovarjat oz opravičevat!

Leandros, z maslom in pršutom mene posiljujejo, ker naj bi ga imela premalo, tko da ... 

OlivaB

Divine  

član od: 10.3.2012

sporočila: 3

10. mar 2012 9:28

zajtrk obvezno vsako jutro...ker grem zvečer spat z zelo lahko hrano( ponavadi cottage, jogurt, skuta) sem zjutri full lačna.

danes za zajtrk:ovseni kosmiči z lešniku, kiwijem,jogurtom..zraven kava z mlekom,polnozrnati piškoti pa pest arašidov..

Divine

Cinnamon Stick  

član od: 9.3.2011

sporočila: 371

10. mar 2012 10:01

Prosena kaša z rozinami, medom in kančkom mleka.

Cinnamon Stick

luccka  

član od: 8.12.2007

sporočila: 229

10. mar 2012 10:25

Tudi jaz spadam med tiste, ki jim je zajtrk obvezen ne glede na uro kdaj se vstanejo.

Nekaj zajtrkov tega tedna:

- prosena kaša ( kuhana pol mleka pol vode, zraven domača marmelada)

- koruzne ploščice in zelenjavni namaz

- kruh z marmelado

- jabolčni zavitek

- ovseni kosmiči z mlekom in cimetom

 

Poleg pa vedno velika skodelica kave z mlekom, pomaranča (ali dve ) in košček  za posladek. Če se da, pa zraven vedno dodam tudi laneno seme.

luccka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti