Kaj danes za zajtrk

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

23. avg 2011 11:23

Mamamia, proja je pijača moje mladosti. Črna v loncu, ki je stal v špajzi in smo pritekli gor z dvorišča, se odžejali kar iz lonca, pa spet "dol". Pa jutranja bela kava z mlekom, sladka. Najboljša, kar sem jih pila. Naredila jo je mama še preden je šla v službo. In prva stvar je bila, da sva si jo z bratom nalila še napol zaspana.

 

 

 

naor

neznan uporabnik

23. avg 2011 11:33

To je ono, ko dobiš v bolnici za zajtrk in je tako dobro. Maš Franck, Kneipp pa še maso drugih. Včasih piše samo proja. To je meni ful dobro. Samo doma ne delam veliko, ker to je najbolje, če se dela v enem velikem loncu. Ponavadi je najbolje to v bolnicah al kakih menzah, kjer imajo one velike kotle.

 

Multivitamin

multivitamin

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

23. avg 2011 12:35

Saj jaz je tudi nikoli ne naredim manj kot 1L pa potem to več dni pijem za zajtrk, če jo cimri ne prej popijejo :)

Terman

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

23. avg 2011 13:37

Točno, zdaj se pa spomnim te kave oziroma "ponarejene"kave, najbolj znana je bila Franckova, kajne.

Bi jaz še česen morala zajtrkovat, se mi zdi, za boljši spomin. Bo že nekak' , mamamia

mamamia

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

23. avg 2011 13:41

Jaz imam  različen zajtrk - odvisno koliko časa je še do kosila.

Zajtrkujem pa naslednje, odvisno od razpoloženja mojega želodca: solnik in kamilični čaj, rezina polnozrnatega kruha s pršutom in paradižnikom, pol žemljice z maslom in medom ali marmelado ali pa polnozrnati kosmiči s kapučinom.

...ampak se mi še tu in tam zgodi, da zajtrkujem kar kompletno kosilo...

 

 

Yulchi -.-

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

23. avg 2011 15:00

Tale pesem je ena čista ljubezen. Takih nonotov kar nekaj poznam.

 

naor

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

25. avg 2011 8:26

Heh, vidim, da sem sprožil kar malo nostalgije. Jaz sem pa velikokrat jezen, ker moram pri svojih 22. letih preko tuje kuhinje in tujih TV oddaj odrivati kvalitetno domačo hrano, ker mi stari "junci" enostavno ne povejo zanjo (ajda, proja, kavra, prečiščeno maslo, kozje mleko, leča, girice, ...). Mogoče pa ni problem samo v mladini 

 

No pa še moj današnji zajtrk: zavitek iz prekajenega lososa namazan z avokadom, polnjen pa z rukolo, korenčkom in zelenimi olivami. 

Za pijačo pa kar hladno domače kravje mleko (brez mlekomata za kravje in tržnice za kozje mleko, bi kar dehidriral



Terman

Sporočilo je spremenil(a) Terman dne 25. 2011 08:27

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

25. avg 2011 12:56

Joj ste omenjale projo, kolk je pa to dober! Poleti ob vikendih zjutraj, proja z mlekom, rogljički in sveže sadje  Ali pa pozimi, pozno popoldne, proja z melkom in domači keksi na modelček  Takih in onakih nescafejev imam že polno kapo.

Terman, nisi edini, ki se je moral kje 'zunaj' učit jest 'domačo' hrano. Me pa zelo veseli, da je zadnja leta tudi pri nas trend v to smer, da ni več vse dunajc in pomfri 

OlivaB

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti