Kaj danes za zajtrk

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

19. jul 2012 10:07

Včeraj: Za štart dneva VEDNO čaj + nekaj sadja nato pa čez uro sledijo različne kulinarične dobrote.

Pri meni je zajtrk obratno kot pri večini, vrhunec dneva in mi
predstavlja glavni obrok, zato je celotna skrb in ljubezen namenjena le
njemu

Domači marelični cmoki, drobtinie na fr. maslu, skleda maka z muscavado sladkorjem.

 

Danes: Fr. polnozrnata štruca, ARGETA delight (puran), domača zelenjava, zelene in črne olive, vloženi feferoni, vložene delikatesne fr. kumarce, fr.slano maslo, domača prekajena mesnina, suha in perfektna (skoraj nič mastna) + velika šalca črnega čaja

 

Jutri: Domača skuta, različno sadje, mleto laneno seme, sončična/bučna/sezamova semena, mandlji, arašidi.

 

Sobota: Domač črn (2 kosa) in ržen (2kosa) kruh, domača skuta, različni domači džemi in pasirano sadje, dodana različna semena + velika skleda čaja.

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Tinky Binky  

član od: 10.3.2012

sporočila: 334

19. jul 2012 13:54

Domača granola z brusnicami in mlekom, Nescaffe.

Tinky Binky

mali kuhar  

član od: 14.10.2011

sporočila: 748

20. jul 2012 8:49

skuta z borovnicami, otrobi,mandlji,kozarec mleka

mali kuhar

Tinky Binky  

član od: 10.3.2012

sporočila: 334

20. jul 2012 16:57

Bananin smoothie z lanenim semenom in kefirjem, ječmenova kava.

Tinky Binky

Cinnamon Stick  

član od: 9.3.2011

sporočila: 371

21. jul 2012 9:11

Ovseni kosmiči z jabolkom in cimetom

Cinnamon Stick

mali kuhar  

član od: 14.10.2011

sporočila: 748

21. jul 2012 10:29

polnozrnat kruh s skuto in marmelado, kozarec mleka

mali kuhar

Zimt  

član od: 12.6.2009

sporočila: 83

21. jul 2012 10:39

Pirin napitek, amarant in chia ter 2 breskvi.

Zimt

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

21. jul 2012 10:52

Najprej toast z rezino pršuta, potem skodelica neskave (dve žlici saldkorja na dve žlici kave, da je razmerje uravnoteženo), potem pa, čez pol ure, ko se je mož vrnil iz trgovine, sveža, mehka, še topla žemlja in v njej rezine gavrilovićevega mesnega doručka... nostalgučen zajtrk, ki tako dobro dene, kajti ta doručak je nenadkriljiv. Potem pa seveda še ena skodelica kave na vrh, brez mleka seveda.

 

mamamia

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

21. jul 2012 11:44

MAMAMIA: zelo lepo napisano. Nostalgija in prav okusen sobotni zajtrk. Ni ga čez takšno jutro z časopisom pred sabo in počasim žvečenjem ter uživanjem ob vsakem grižljaju.
Mene čaka jutri takšen okusen nostalgičen zajtrk. Gavrilovič pa je tudi meni TOP, pol pa ARGETA.

Jutri: Sveža polnozrnata baguetta od 200g, domača prekajena mesnina iz Pohorja, ARGETA DELIGHT, čebula, kisle kumarice, paradižnik, dionska gorčica, kumarce... Seveda na vse na en kos, ampak vsak kos svoj namaz. MMMM

Zraven pa velika šalca mešanice PROJE/SEKE.

LEP VIKEND vseeeeeeeeem!

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Tinky Binky  

član od: 10.3.2012

sporočila: 334

21. jul 2012 12:30

Polnovredni kruh z arašidovim maslom in višnjevo marmelado, mate čaj.

Tinky Binky

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti