Kaj danes za zajtrk

Cinnamon Stick  

član od: 9.3.2011

sporočila: 371

30. jun 2013 12:05

Češnje, borovnice, suhe slive pa dve lešnikovi kroglici Giotto :)

Cinnamon Stick

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2827

30. jun 2013 12:20

Danes smo si privoščili pozen zajtrk: tuna z mlado šalotko  in svež kruh.

Balenka

mali kuhar  

član od: 14.10.2011

sporočila: 748

1. jul 2013 10:51

danes: ovsena kaša, skuta z breskvami

mali kuhar

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

1. jul 2013 13:55

mali kuhar je napisal/a:

danes: ovsena kaša, skuta z breskvami



mali kuhar



Vidim da imaš tudi ti svojo omiljeno klasiko. A ni the best? Katere skute UNIČUJEŠ oz. katera je tvoja omiljena FANATIČNA dobrota med skutami?

Danes zaradi laboratorija in prepovedi papcanja ob zgodnji jutranji uri ena prijetna manjša kombinacija različnih dobrot.
Uživanje ob:
1x kos kruha namazan z domačo kutinovo marmelado (ena polovica) ter domačim medom z različnimi oreščki (druga polovica). Na vrh je prišla kombinacija TETKE SKUTE, COTTAGE CHEESA ter BOH.ALB.SKUTIKE. Potresel s cimetom.
1x kos kruha z domačo svinj.prekajeno kljobas + kosom ementalerja, bučko in rdečo papriko
1x mala skledica mešanega narezanega sadja (reciklaža od včeraj) prelita z jogurtom ter dodanimi koruznimi kosmiči za HRUSTLJAVOST in povečanja vnosa OHjev.

JUTRI:
Jooooooooj, komaj čakam. Ponovno meni tako ljubi sadni zajtrk. Tokrat imam doma 3 BOŽANSKE MLEČNE IZDELKE katere kombiniram. NE zmešam, ampak izmenično dajam v usta . Cottage cheese, TETKA SKUTA (včeraj dobil novo dozo in JAAAAAA, narejeno točno kot si želim. Rahlo sladka, grudasta in suha. ) in BOHINJSKA ALB. SKUTIKA. Hjoooooo. To ko odprem hladilnik vdari ven ZLATA SVETLOBA.

- Skleda sadja; breskve,nektarine,marelice,črešnje,jabolka,hruška
- tokrat ne bom naredil porridge ampak bodo kar namočeni kosmiči v vodi ter jogurtu
- v skledi od vsake skute po ena žlica
- različni oreščki/semena
- lavor čaja

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

nickMax  

član od: 1.2.2012

sporočila: 71

1. jul 2013 15:03

MBrando,Bohinjsko albuminsko skuto kupuješ v trgovini ali imaš domačo?

nickMax

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

2. jul 2013 5:37

nickMax je napisal/a:

MBrando,Bohinjsko albuminsko skuto kupuješ v trgovini ali imaš domačo?



nickMax



Bohinjsko v trgovini in NI ČISTO nič narobe z njo, saj je to manjšega kova mlekarnica. Kupujejo izključno od Boh.kmetovalcev in pri 4ih zaposlenih mojtstrih gre zadeva iz roke v roke. Tradicionalno.
Ovčjo alb. pa imam domačo. Občasno...zaradi cene 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

lučica  

član od: 28.10.2010

sporočila: 174

2. jul 2013 10:22

Danes sem pa jaz imela za zajtrk Skodelico borovnic ni boljšega!!!

Mi jih je prinesla ljuba sestrica v nedeljo in z tem zeloooooo "potroštala" nosečnico!

lučica

mali kuhar  

član od: 14.10.2011

sporočila: 748

2. jul 2013 10:22

danes: skuta, breskev, ovsena kaša, jajce na oko

@MBrando: jaz kupujem skuto v tušu ( 1kg pakiranje) ker je najbolj poceni, najboljša pa mi je domača albuminska skuta, ki jo kupim pri kmetu

mali kuhar

polarbear  

član od: 7.8.2010

sporočila: 382

2. jul 2013 16:42

Lučica sam se zadnji teden pred službo samo sprehodim po gruntu,maline,češnje,jagode,murva,rdeči ribez....

Najbolje je direktno iz grma v usta

polarbear

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

3. jul 2013 5:51

mali kuhar: Perfektno, immer wieder. Skuta, sadje, jajčka in kosmiči. Majkemi da se ne morem naveličat teh zadev.
Eno vprašanje. Kako si narediš ovseno kašo? Samo plane...torej na vodi, nato pa dodaš mlečne izdelke po želji, ko se zadeva ohladi?

Danes: Klasika z ovseno kašo v katero sem primešal CIMET,MAK,KOKOS,VAN.AROMO... Itak da kar TRI različne skute  in košček marmornega cheescaka za sladkost. NJAAAM

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti