Kaj danes za zajtrk

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

25. feb 2012 19:22

Danes kakav, kruh  namazan z maslom /margarino in domača breskova marmelada (zame) / kutina marmelada za moža ... pri njemu je med vikendi zajtrk vedno enak, čez teden pa vedno spije samo jogurt preden gre v službo, jaz malo menjam menije po razpoloženju :)

mina20

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

25. feb 2012 19:28

Danes,  jajčka  pečena na slanini povrhu še sir(mož,sin)jaz pa mleko ,kruh namazan z margarino in marmelado(bučno)

Milži

teta  

član od: 19.7.2010

sporočila: 22

25. feb 2012 19:40

Jajca "Benedict".

Dober tek.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

26. feb 2012 2:43

naor je napisal/a:

Kako pa kaj tvoje srce? 

 

 

 



naor

 

Predvidevam, da je tole namenjeno meni.

Moje srce je sicer malo osamljeno, a samo še par dni, drugače pa OK. Moja stalna jutranja rutina, potem pa o kavi več ali manj nočem nič več slišat.

 

 Bilbi in njena pesmica sta meni zelo simpatični. 

 

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 26. 2012 03:52

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

26. feb 2012 5:22

Če misliš mene, sploh ne, na stavek naor mi je pač takoj potegnila pesmica od bilbi, pa nič v zvezi s teboj ali s kom drugim.

Tebe pa s tvojimi kapučini popolnoma razumem (been there, done it), sem bila pol življenja suhljata jutranja utrujenka, še hujši primerek je bil moj papa, imamo še danes doma njegovo kafetjero - mislim, da je za šest ljudi, no on si jo je zjutraj, ko se je med zaletavanjem v pohištvo prebil do štedilnika (tam nekje po deveti uri) skuhal čisto samo zase in jo malo polil in večino spil, še malo pohiberniral, potem je pa tam okrog dvanajste čisto oživel in ponoči gnjavil celo familijo, predvsem tiste, ki smo bili skladni z njegovim bioritmom in smo ponoči risali za službo ali šolo.

Verjetno imaš tako kot moj papa  nizek pritisk, jaz sem ga tudi imela in sem večino svojega delovnoga življenja čisto zares trpela. Moj papa je imel na srečo tako službo (bil je predavatelj na FF), da se je lahko pojavil v službi ob uri, ko je že zastopil kje je zgoraj in spodaj. Jaz pa ne, če se spomnim vseh gradbenih odrov, po katerih sem se ob zori majala, si glede na to, da nisem prijateljica višin, lahko samo čestitam, da sem polovico svoje delovne dobe preživela v polzavesti. (ajojoj, pa čisto celo penzijo mi bodo nadalnjega plačevale naša skisana specialna  povratnica et consortes. Ampak to je itak predolg tekst zanje - ne morejo tako dolgo brezplačno švigati z očmi sem in tja).

Ti bom enkrat (če boš pri volji) napisala, kako se je, ko je bil že v penziji in na počitnicah pri meni, učil zgodaj vstajati in kako je meni visok pritisk  spremenil življenje na bolje.

Pa en lep pozdrav in tole, kar trenutno poslušam

http://www.youtube.com/watch?v=rgt_G9OsRk8&featu

 



nola

Sporočilo je spremenil(a) nola dne 26. 2012 05:24

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

29. feb 2012 6:02

Ker je Bilbi tudi meni všeč, se pridružim vašemu klepetu (upam, da ne motim).

Za zajtrk najprej jabolko.Potem šalica domačega čaja.Potem pa šalica turške kave.Zraven kos  kruha (brez gnetenja,super recept) z domačim evrokremom (fino mleti orehi in med) ali domačimi orehovimi napolitankami (orehe smo v zimski idili čistili, hišo svinjali in sproti mleli...).

jovita

majk  

član od: 29.3.2011

sporočila: 13

29. feb 2012 9:10

Danes za zajtrk:

ajdova kaša, s poparjenimi ovsenimi/rženimi kosmiči, jogurtom, žlico skute,kuhanimi koščki jabolk in malo cimeta.

Mnjami :)

Druga varianta: z naribanim jabolkom in banano.

lp

majk

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

4. mar 2012 14:01

Punce, sama sem tudi celo življenje imela prenizek pritisk, tko da vem kako je. Je pa moj bivši mož v času ločitve poskrbel, da mi je precej narastel, tko da imam danes nekje normalnega, okrog 110. Vsaj nekaj dobrega je storil zame kajne? 

Danes pa zajtrk izven konteksta: dragi je prinesel božični sladoled kar v posteljo 



OlivaB

Sporočilo je spremenil(a) OlivaB dne 04. 2012 14:02

aby  

član od: 18.5.2008

sporočila: 539

6. mar 2012 11:09

Danes en velik šejk z ovsenimi kosmiči, banano, medom in vročim mlekom.

aby

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti