Kaj danes za zajtrk

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

22. okt 2011 14:07

Mislim, da je najbolje, da jaz s svojim nezdravim načinom zajtrkovanja ne smetim več po tem forumu ...

mamamia

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

22. okt 2011 14:26

mamamia je napisal/a:

Bela žemlja s pršutom, skodelica kave; čez pet minut bela žemlja s slanim maslom, še ena skodelica kave; obred jutranjega branja časopisa; potem sesanje, brisanje gladkih površin z vlažnimi robci (samo po vogalih, se mi ne ljubi temeljiteje), potem pest arašidov in zdaj grem še po tretjo skodelico kave.Po uri vidim, da je že čas za malico, a jo bom preskočila. Se vidimo na forumu o kosilu (bo itak svinjsak ribica, včeraj mož ni vsega sam spekel).



mamamia

 

Mamamia, meni se tvoji zajtrki čisto dopadejo, jaz imam tudi takšne rada. Ampak, da si preskočila malico, to pa ni dobro, saj veš, iz zdravstvenih razlogov moraš zaužit vse obroke, vsak dan. Joj joj!

zeta

Mygrace

sporočila: 6506

22. okt 2011 14:36

Hehe...saj jaz tudi malico preskočim, kadar pozajtrkujem golaž od prejšnjega dne

Človeku včasih zapaše kaj konkretnega in v konkretnih količinah...itak pa žemljice, sploh če mamljivo hrustajo, uff!

Mygrace

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

22. okt 2011 19:20

Mamamia, ti kar piši, da malo popraviš povprečje. Tudi jaz zajtrkujem nezdravo.Seveda se ne hvalim s tem. Recimo, včeraj čebulno čabato in suho salamco. Tega res ne počnem pogosto, kadar pa, takrat zelo uživam. Sem bila poleti  bolj pridna. Ko je nastopil prvi mraz, sem postala bolj ješča. Uf!

 

 

 

 

naor

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

23. okt 2011 1:41

naor, tale zadnji stavek mi zveni znano, hehe .

Jaz bolj konkreten zajtrk jem večinoma le ob sobotah in nedeljah, ko imam mir in nikamor ne hitim. Med tednom pa preden odidem od doma nekaj mimogrede vržem v usta, kakšno sadje, keks, kos suhega kruha, toast z maslom, spijem jogurt ... po trenutnem navdihu in zalogah (tudi kak kos mesa če ostane od prejšnjega dneva ...). Kava pa potem preden odidem na delovno mesto.

 

@zeta: ne bom več izpuščala malice, tako nezdravo pa ne bom živela

 

 

mamamia

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

23. okt 2011 8:52

Včeraj: ajdova kaša

Danes: guacamole, rženi krekerji, dimljen tofu in mešani kalčki. Za pijačo pa pirino mleko 

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

23. okt 2011 9:11

Terman, če je bljak, zakaj pa ga potem piješ?

 

Jaz sem brez idej zdajle tavala po kuhinji, na štedilniku videla ostanek od včerajšnjega kosila - pečena svinjska ribica v naravni omaki - in s s fino, svežo, mehko še toplo lepinjo sem pomazala omako, kar hladno; kdo t zdaj grel.

Zdaj si grem pa veliko skodelico neskave naredi in še malce použivat v jutranjem miru, potem pa akcija.

mamamia

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

23. okt 2011 9:21

Ker tega ne moreš vedeti vnaprej. Ta liter bom dokončal s pomočjo začimb, potem ga pa ne kupim več 

Terman

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

23. okt 2011 10:28

 ... (Jacobs 3 v 1)

čez pol ure druga  ... (Jacobs 3 v 1)
zdaj pa plačinke in kakav, pečejo in kuhajo naši ta veliki    
Obožujem naše pozne, počasne sobotne in nedeljske zajtrke.
 
 
 
 
 
 
barbara

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

24. okt 2011 9:00

Danes: ob kavici, ajdov kruh, pečenka od včerajšnjega dne, ajvar, sirni namaz in voda.

 

Zdaj pa hitro od doma.

 

 

Migla

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti