Kaj danes za zajtrk

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

31. mar 2013 12:01

Pri nas danes velikonočni zajtrk malo drugače kot običajno a so bile v njem vključene vse sestavine klasičnega velikonočnega zajtrka: šunka s hrenovo smetanovim namazom, pirh povaljan v semena s postrvinim kaviarjem, piškoti iz bučnega olja in semen z namazom, suho sadje z marcipanom zavito v panceto, solata iz koromača, pomaranče in grenivke ter kroglice iz skute in medu povaljane v suhem sadju in semenih. Potem pa še prata in narezek ter pirhi in sveže pečeni ptički iz kvašenega testa. Zraven pa je bil čaj in potice - orehova, potratna in jabolčna. Naši zbirčni metki sta si priredili zajtrk po svoje, zato sta njihova krožnika na sliki še prazna. Vsem, ki praznujete lepo praznovanje še naprej.

 



http://www.mojalbum.com/tajda

Sporočilo je spremenil(a) darjuška dne 31. 2013 12:04

tburgar  

član od: 11.9.2009

sporočila: 435

31. mar 2013 14:49

Darjuška  super zajtrk!

pri nas klasika: pomaranča,šunka, prata, jajca, sir, hren, za začetek vroč čaj z rumom, da smo se pogreli po mrzli cerkvi,

kosilo preskočimo, gremo še na obosk pa bo gotovo kaj na mizi.

Lep praznični dan vsem.

tabu

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

31. mar 2013 16:58

Danes se ve kaj je blo za zajtrk :)

Cinnamon Stick  

član od: 9.3.2011

sporočila: 371

31. mar 2013 17:19

MBrando je napisal/a:

Cinnamon Stick je napisal/a:

Danes samo čokoladni bonbon, ker bo kmalu kosilo .



Cinnamon Stick



A vi pa ste bolj kosilni...in obrnete zadeve. Zajtrk namesto kosila, kosilo namesto večerje?
Kaj bo dobrega?

Pri nas pa danes bil samo zajtrk, sledi lahka večerja. Jutri pa kračaaaaaaaaaaaaaa



---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

 

Ne ne, danes je bila izjema, ker sem pozno vstala, kosilo pa ob 12 že na mizi in potem obilen zajtrk ne pride v poštev :)

Drugače si pa obvezno vsak dan priviščim zajtrk, ki ponavadi vsebuje sadje, mlečne izdelke in nekaj polnozrnatega (kosmiči, kruh, piškoti). Kdaj pa tudi kaj manj zdravega, te dni potico, kdaj kak štrudelj in podobno.

 

Cinnamon Stick

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

1. apr 2013 8:16

Cinnamon Stick je napisal/a:

MBrando je napisal/a:

Cinnamon Stick je napisal/a:

Danes samo čokoladni bonbon, ker bo kmalu kosilo .



Cinnamon Stick



A vi pa ste bolj kosilni...in obrnete zadeve. Zajtrk namesto kosila, kosilo namesto večerje?
Kaj bo dobrega?

Pri nas pa danes bil samo zajtrk, sledi lahka večerja. Jutri pa kračaaaaaaaaaaaaaa



---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

 

Ne ne, danes je bila izjema, ker sem pozno vstala, kosilo pa ob 12 že na mizi in potem obilen zajtrk ne pride v poštev :)

Drugače si pa obvezno vsak dan priviščim zajtrk, ki ponavadi vsebuje sadje, mlečne izdelke in nekaj polnozrnatega (kosmiči, kruh, piškoti). Kdaj pa tudi kaj manj zdravega, te dni potico, kdaj kak štrudelj in podobno.

 



Cinnamon Stick



Draga CIMITKA saj sva si podobna je. Samo najine frištike prebirava. Vedno zdravo in okusno, občasno pa kakšen odklon od standardnega jedilnika. Tudi ujčkat se je treba in zadovoljit  v sebi.

Mi smo včeraj tudi bili pozni. Ja, tako je to v hribih.
Hvalabogu sem imel ob 4.00 rahel sadno/jogurtov zajtrk + kos sveže pečenega jabolčnega štrudla (pečen v soboto. Papi mi predaja/uvaja v skrivnostne tradicionalne recepte njegove družine. Najboljši jabolčni štrudl že od vedno dela moj dragi PAPAN),ter se izgubljal v svetu kolesarstva, katero je prikazano v knjigi od MARKA BALOHA. PRIPOROČAM!!

Maman je spala...ojejeje....a saj je bil prazničen dan in sva jo z očetom pustila aja aja, mi2 pa sva lepo počasi rezala, sekala, ribala, kuhala frištik. Jaz sem zjutraj spekel še SLANIKE (boooožanski. V osnovo sem dal manj soli a z glazuro zadevo naredil okusno in ne preslano, saj so mesnine že same po sebi slane) tako da ko so se ŠEFICA vstali smo papcali. REKORDNO POZNO. Ob cirka 10.20...jejžeš.
Je bilo pa tako okusno in dobro ter prijetno, da je kosilo in vsaj pri meni večerja odpdla. Toliko o tistih 5tih obrokih dnevno.
Mi pa je sila škoda, da sem moral v dolino, ker sem ekstra prinesel k staršem leseno ploščo za mesnine, kamor bi naložli kuhano kračo in zraven dodali vse protokolarne zadeve. Hjoooooo, sem bil kar jezen na maman pol.
No, sem pa itak dobil zapakirano za domov (kot skrbne mame vedno naredijo) tako da bo danes pač v samoti in ob čtivu prav tako teknila...

Danes za frištik: 
Klasika za vnos vitaminov/mineralov ter manj rženih kosmičev, katere pa sem nadomestil z kosom pehtranove potice, katero sem seveda jedel n žlico in jo izmenično pomakal v kislo mleko( naj kombinacija!!), ali sadje, ali skuto ali v porridge ali pa kar v več skledic.

Za uverturo pa je bil:
Čaj + miny košček še ostanka zdrobovo/jabolčnega peciva + miny košček kokosovega biskvita (včeraj soseda prinesla pladenj sladkega. Sedaj imam ob ze vseh lastnih dobrotah, katere smo skupinsko spekli z družino, še vse te kekse in pecivika!!!Jejžeš. Doma imam slaščičarno. Vabljeni na čaj in sladico po izbiri! ) + MARKO BALOH: Nedokončana zgodba  

Včeraj pa:
Po PROTOKOLU. 
Izstopala pa je suha in navadna KONJSKA KLOBASA iz vaškega sejma, zavita v papir, kot nekdaj...pred davnimi leti. Sem kar dobil solzice v oči. 
Zraven pa skupni projekt moje družine in mene; makova ter pehtranova potica po receptih iz baze. 
Recept za testo iz kulinarike, pa ZDAAAAAALEČ prekaša vse druge recepte, kar sem jiih do sedaj imel
Nato pa smo še naredili jabolčni in skutin štrudl. 
Sem imel namreč v soboto častno predajo družinskega tradicionalnga recepta za meni tako ljub jabolčni štrudl. Moj PAPI ga naredi LE GRANDE SUPERIORE in boljšega še nisem jedel. Prav norim za njim...vednu m gnjavim, da ga naredi. Poleg GOGINE ALPSKE TORTE SEVEDA!!

Ostalo pa seveda: šunka,pršut,domači slaniki, jajčni in navadni hren, vložena paprika, olive, mlada čebula, različni siri, čaj, grški kozarec (feta, olive, posušeni paradižnik, začimbe v olivcu), kumare, čaj...



---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Sporočilo je spremenil(a) MBrando dne 01. 2013 08:25

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

1. apr 2013 10:38

Namočene suhe slive in marelice.

linolina

polarbear  

član od: 7.8.2010

sporočila: 382

2. apr 2013 8:18

Ovseni kosmiči z naribanim jabolkom,namočeni v mleku.

polarbear

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

2. apr 2013 8:20

Današnji zajtrk pa itak za dol past;
Vse po ustaljenem protokolu, le ena izmed sestavin in glavni NAJ AKTER--> pečena skuta z dodanim lanenim semenom, pšeničnimi kalčki, van.aromo in rženimi kosmiči.
Tudi "KRAJEC" (obožujem jih) domačega apfelstrudla ni manjkal!

ZAKAJ KRAJCI?
Pa ne oni, valutni, seveda ne. S temi se bore malo kupi, pa še glava boli, ako bi jih hotel spravit v obtok.
Krajci zato, ker imam A. to po mami in B. ker je na koncu  tisto zgneteno testo, tako slastno, trdo in hrustljavo a z sila malo file.(začuda!!! saj vedno govorim in filam zadeve z ogromno file. Nimam rad asketskih peciv,kjer okusiš samo testo. Primer kakšne trgovinske potice. Več testa, file pa za brk omastit).
To mi je takoooooo dobro. Sploh ko jem na žlico, zraven različne pijače, pol pa izmenično namakam noter, da se prepije in prevzame okus.
Če je sladek krajec paše kislo mleko ali jogurt. Danes je bil jogurt. In sem na žlico dal košček štrudl krajca + malo skutine palačinke + malo sadja z oreščki nato pa v skledico z jogurtom. 
Spet drugače je šla zadeva v črni čaj...NJAAAAAAM.
Krajec...pa naj si bo od POTICE, ŠTRUDLA, VIŠNJEVEGA PECIVA ali pa KRUHA. Najboljši je!

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti