Kaj danes za zajtrk

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

25. feb 2013 11:09

En del skledurine riževega narastka.

Sem ugotovila, da je silno pametno v nedeljo narediti eno kup samo rahlo oslajenega riževega narastka, ki potem služi enim za zajtrk bolj natur verzija, pa po kosilu, ko komu pade cuker itd. Simpl, poceni in uporabno

Viva Meier

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

26. feb 2013 6:49

Danes:
1. Granny smith, hruškica (wiii, najboljši sosed jih ima v akciji. Danes v nabavo!!), pomaranča,mandarina,mala zelena banana, 3 frnikole rdečega namiznega grozdja + sončnična semena/pistacije/arašidi/orehi/mandlji
2. Žlica ovseno/rženih kosmičev zmešanih z žlico lanenih semen + ovsenih otrobov potopljenih v slastnem jogurtu + voda 
3. SVEŽA, NOVA DOZA TETKE SKUTE
(klanjam se gospa Marija, klanjam do nožnih prstov. Le kaj bi brez vas?!?!) z malo primešanega sadja/oreščkov iz sadne posode.
4. 2 koščka fiiine tanke,nizke brez moke in pecilnega, makove tortice
(seveda z celimi semeni. Mora hrustat!)

Jutri
1. Ajdov sveži kruh z orehi
2. Domača kutinova ter breskova marmeljad
(tako moja maman kot jaz sva bila lani pridna. Kar nekaj marmeljad sva zakuhala)
3. Podmet iz TETKE SKUTE
4. Lavor KNEIPP kave z riževim mlekom.

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Tinky Binky  

član od: 10.3.2012

sporočila: 334

27. feb 2013 8:44

Bananin smoothie, Barcaffe.

Tinky Binky

emalisej  

član od: 16.1.2013

sporočila: 60

27. feb 2013 10:45

zmiksano:navaden jogurt, borovnice in zamrznjene maline[njam]

emalisej

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

28. feb 2013 6:36

Danes:
1.Ahhh, božanski AJDOV KRUH z OREHI popečen na grill plošči, da so bile lepo vidne zapečene črte
2. Domača in diabetična KUTINOVA ter BRESKOVA MARMELADA (, ker sem lani prvič v življenju delal marmeljad in po načelu zdrave prehrane in čim manj sladkorja v našem življenju, naredil le z 1/4 zahtevanega vnosa. Nadomestil z banano in daljšim kuhanjem. Pa je ravno tako dobra in slastna!! Pustil pa sem večje kose, saj se takšna marmeLjaD prav lepo poda v palačinko. Malo večji ter mehki koščki naredijo zadevo malo bolj kulinarično)
3. Tetka skuta (nevtralna in fino grudasta. Kot vedno.Perfect!)
4. Zavitek skutno/gozdni sadež izvedbe bureka iz lokalne sarajevske gostilne 
4. Veliki lavor 1001 CVET čaja ZIMSKA RADOST (mater je aromatičen. Kapo dol. Slovenci še znamo delat čaje, pje)

JUTRI:
1. Skleda različnega sadja, narezanega na kockice 
2. Oreščki/semena zaradi dobrih maščob ter boljšo prebavo. (redno!)
3. En činken finega jogurta mi je še ostalo, tako da bo poskrbel za osvežitev sadja. Sadje bo šlo, kot nilski konji, namakat svoje plemenite zadnjice 
4. Domača OBLOŽENA KOT SE ŠIKA gibanice mamine prijateljice Anice (HVALA ANICA. Ne morete dati lepšega darila nekomu kateri je SKUTOHOLIK, kot karkoli kar vsebuje SKUTO in kjer se s količino le te NE ŠPARA!!! )
5. Velika jušna šalca SEKE z riževim mlekom...

A dajte no, če pa to sedaj ni za angelčke, pa res ne vem
Za sebe lahko rečem le, da zaradi večine na tem forumu, ter pozitive in z zavedanjem da le še malo manjka do konca turobne in hladne zime, moje življenje predstavlja ena sama VELIKA SREČA (Tudi družina in ozki krog prijateljev, kateri me že dolgo podpirajo in pomagajo pri bolezni, so veliki razlog)

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

polarbear  

član od: 7.8.2010

sporočila: 382

28. feb 2013 19:55

Ovseni kosmiči z medom in suhimi marelicami.

polarbear

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

1. mar 2013 16:10

Najboljši mlečni kruhek od Veri,maslo,med,skodelica mleka iz sosedove kmetije.

linolina

Tinky Binky  

član od: 10.3.2012

sporočila: 334

1. mar 2013 21:22

Domač kruh, margarina, ječmenova kava.

Tinky Binky

ursiii  

član od: 19.1.2011

sporočila: 543

1. mar 2013 21:35

Bananin šejk z žlico namočenih ovsenih kosmičev in žlico skute.

ursiii

Tinky Binky  

član od: 10.3.2012

sporočila: 334

2. mar 2013 8:52

Scones z brusnicami in pomarančo, pomarančno-mangova marmelada in marmelada iz višenj in granatnega jabolka, Barcaffe.

Tinky Binky

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti