Čiščeje pečice

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

tema odprta - 11. nov 2003 15:15 | ogledi: 3.128 | odgovori: 5

Sinoči sem v nedogled drgnila pečico, cel kup pikic na notranji strani, preklinjala in se spraševala, kako to počnejo drugi. Res je sicer, da nisem imela nobenih "pametnih" čistil, pa vendar. S Prilom sem razmastila, nato sem drgnila z žičnato gobico (Atomic pad). Tale gobica ne dela prask, vseeno je kar učinkovita, dodatno je natopljena z nekim čistilom, pri drugih stvareh mi kar dobro služi. Pečica je seveda poglavje zase.

Ne verjamem kaj preveč reklamam, v katerih metle same pometajo, gobice same drgnejo, sesalci sami sesajo itd. Kljub temu: kako se tega lotiti, da bi bilo bolj človeško? Kako to počnete vi in kako pogosto?

Lep pozdrav, Fani

VesnaG  

član od: 30.8.2003

sporočila: 65

11. nov 2003 21:04

Fani pozdravljena, jaz običajno pečico pred čiščenjem segrejem, dam noter posodo (malo globji pekač) z vodo in pustim, da se naredi para, ki malo zmehča mastne madeže. Potem je lažje čistiti. Če pa je pečica precej umazana, pa običajno uporabim specialna čistila za čiščenje pečice (ki sicer grozno smrdijo, ampak delujejo). Lep pozdrav, Vesna Vesna Gornjec

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 934

12. nov 2003 7:14

jaz uporabljam čistilo K2R za pečico, ki ne smrdi in pečico lepo očisti brez muke. s sprejem pošpricaš pečico, pustiš najmanj pol ure ali več da čistilo deluje in nato z mrežico odstraniš maščobo, ki gre prav lepo proč, nato pečico obrišeš še z navadno gobico in je gotovo. čistilo dobiš v vsaki malo bolj založeni trgovini. lep pozdrav. žagar zinka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

12. nov 2003 9:25

A ta zadeva se dobi v vseh trgovinah, meni tudi doma nekaj grozijo s tem opravilom. So kar mene določili, glede na to, da jo jaz najbolj umažem. Barabe, jedo pa vsi...

ferda  

član od: 1.10.2003

sporočila: 280

17. nov 2003 20:42

zdravo probaj z Astonish kitchen cleaner. proti maščobi deluje zelo dobro.ga uporabljam tudi za čiščenje drugih delov kuhinje. imajo pa še druga specialna čistila tudi za druge stvari najdeš jih pa v sparu. pa srečno LP suzana

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 934

11. dec 2003 14:46

sedaj je reklama za Trim odmaščevalec - za pečico in mrežico na štedilniku odlično preverjeno. lep pozdrav žagar zinka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti