Priprava hrane v pečici

Natassa  

član od: 29.1.2003

sporočila: 97

tema odprta - 6. nov 2003 8:27 | ogledi: 10.402 | odgovori: 8

Rada bi pripravila kosilo iz pečice, tako v enem kosu.

Nekajkrat sem poskusila speči krompir, pa me je vedno skrbelo, da bo še trd. Zanima me torej, kako speči v pečici krompir (ali ga prej napol skuhati ali ne, na koliko stopinjah, koliko časa, koliko olja, začimbe). Poleg bi rada spekla še malo druge zelenjave in kak kos piščančjega mesa.

Kakšne so vaše izkušnje s hkratnim pečenjem več stvari v pečici? Imam ventilatorsko pečico.

Pri pečenju peciva sem kar uspešna, vendar ostalo šepa.

Natassa

živica  

član od: 28.11.2002

sporočila: 307

6. nov 2003 11:59

Krompirja ni potrebno prej kuhati. Sama ga enostavno narežem na krhlje, stresem na pomaščen pekač, posolim, dodam začimbe po želji, lahko tudi rezine čebule ali stroke česna in spečem v predhodno ogreti pečici. Skupaj s krompirjem se lahko peče tudi ostala zelenjava ali meso, včasih se doda kaj naknadno. Sama sledim občutku... Pri nas obožujemo (za)pečen krompir, tik pred koncem pečenja potresen s skuto, popraženimi rezinami slanine in nasekljanim peteršiljem. Plus solata! Ziva

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

7. nov 2003 7:00

Tudi jaz krompirja prej ne kuham, spečem ga tudi s kosi mesa skupaj, plus začimbe...Peče pa se kar celo uro-v navadni pečici, za ventilatorsko ne vem. Če je zraven meso, se mi zdi še bolj dober, po moje, ti skoraj ne bi smelo spodleteti. Kar pogumno!

Alekss  

član od: 27.10.2003

sporočila: 12

10. nov 2003 15:53

Moja mama peče krompir v pečici na oba načina. Če ga prej skuha, ga skuha celega, nato nareže na lističe in jih v tanki plasti razdeli po čim večjem pekaču. Tak krompir (njej) postane bolj suh in bolj zapečen - nekateri krompirčki so hrustljavi kot kak debel čips. Včasih pa tak krompir še preden ga da v pečico polije s tanko plastjo bešamlja, zaradi katerega se krompir ne izsuši in je bolj sočen (in ima tisti fini okus po bešamlju). Dela tudi surovega, narezanega na krhlje in zraven peče piščančje kose ali kose kakega drugega mesa. Če so kosi veliki, je mogoče bolje, da jih daš v pečico malo prej, da se ti krompir ne bo zažgal preden bo meso sploh narejeno. Drugače pa je to strašno preprosta jed, pri kateri skoraj ne more iti nič narobe. Alekss

kolma  

član od: 6.11.2001

sporočila: 73

11. nov 2003 7:18

Zdravo! Oba načina sta možna le, da je način, ko daš krompir napol kuhan peči, krajši. Če damo v pečico surov krompir v naoljen pekač, se če hočemo rjavo zapečen krompir, ga moramo peči skoraj dve uri na visoki temp. Glede, da imate ventilatorsko pečico lahko v pečici pečete še kaj drugega v drugem pekaču, ker vroč zrak kroži po celi pečici. Kar korajžno, Kolma

Uly  

član od: 25.9.2003

sporočila: 572

11. nov 2003 9:03

Jaz surov krompir narežem, dodam zraven meso, seveda začinim, pokrijem z alu folijo in pečem uro in pol na približno 150 stop., potem odkrijem, povišam na 250 stop. in pustim 15min, da se zapeče. Vedno je vse pečeno in ravno prav hrustljavo. LP, Uly

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

11. nov 2003 10:25

Jaz pa začinjeno pečenko (večji kos) vedno najprej popečem v ponvi na štedilniku, potem pa dam skupaj s krompirjem (narezanim na krhlje) v pečico. Pokrijem s folijo. Ker je pečenka najprej popečena, še vedno ostane sočna, čeprav se v pečici duši. Proti koncu pečenja, vse skupaj odkrijem in popečem z žarom (spirala na vrhu v pečici) 5-10 min. Ni problema: meso je sočno, krompirček pa popečen. Lep Martinov dan! Silva

Natassa  

član od: 29.1.2003

sporočila: 97

18. nov 2003 13:52

Hvala vsem za nasvete - sploh ideja s folijo je za preizkusit! V tem času sem se opogumila in že 2x spekla kosilo v enem kosu. Prvič sem pekla bedrca v ptujski marinadi s krompirjem, drugič pa krompir in gratinirane bučke. V drugo je bilo celo bolje. Vaja dela mojstra! Natassa

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

18. nov 2003 15:51

...seveda dela vaja mojstra! Posebej ce peces z najvec do +180°C! Tisto z zarom na koncu, pa je samo pika -na i = torej kratko! To je moje osebno mnenje Lep pozdrav vsem! Henri Sporočilo je spremenil(a) Henri dne 18. nov 2003 15:54:19

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti