Praznično pecivo 2010

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15826

14. dec 2010 14:52

Meni so taki piškoti pretrdi, če delam samo z beljakom. Je masa nekoliko drugačna, kot če dam samo rumenjake ali celi jajci. Mamamia

mamamia

l e a  

član od: 30.6.2008

sporočila: 193

14. dec 2010 15:05

Letos bom skromna: cimetove zvezdice iz lešnikov speculaas piškoti huzarski krapi z marmelado in še s karamelo medena hiška z živalsko okolico angleški sadni kruh je pa že v predalu in se "medi". to je to:)) l e a

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

14. dec 2010 15:46

Mamamia, tile po tem receptu so izredno krhki, ravno zato mi je ta recept všeč. Poskusi, če  boš lahko. Prej sem imela en recept prav tako samo iz beljakov, pa sem vedno skoraj dušo spustila,  ko sem jih brizgala, tako je šlo težko ven iz vrečke.  Če si slučajno že delala nebeške poljubče , te se delajo ravno tako.

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15826

14. dec 2010 16:35

Seveda sem delala nebeške poljubčke, še recept sem prispevala v bazo, kasneje sem ugotovila, da je bil objavljen v eni prilogi in sem tisto majhno prilogico iz ene revije tudi dobila.  So res nebeški.

 

Letos se mi zdi, da sem vsa testa delala z dobro moko in maslom. Po moje je od tega dvojega največ odvisno, potem pa od peke oziroma kdaj vzamemo piškote iz pečice.

 

Je pa res, da že pri stiskanju rožic za poljubčke in črt pa krogcev za brizgano pecivo slutiš, kakšni bodo piškoti na koncu, nekaj let pač traja, da se navadiš in naučiš.

 

Konec tedna pa cimetove zvezdice, ajoj .... mislim zaradi krašenja, ko v vsak krak posebej vlečem sneg.

 

Mamamia

mamamia

tarja2  

član od: 6.10.2008

sporočila: 113

15. dec 2010 0:34

Ojla punce! Ima mogoče katera kakšni predlog kaj bi lahko še spekla, da ima nadev, da je zanimivo, da malo drugače izgleda in da lahko stoji. Trenutno nimam idej, pa nič ne najdem Do sedaj sem spekla: medenjake, očke, maslene piškote, išlere, sladke šampinjone To se mi še ni zgodilo. tarja2 Sporočilo je spremenil(a) tarja2 dne 15.dec 2010 00:39

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17794

15. dec 2010 5:21

Huzarski krofki ali huzarski krapki, pod obema imenoma se najdejo.

rimljanka

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

15. dec 2010 6:54

Pozdravljene! Rada bi delala orehove rogljičke, pa je toliko receptov,da ne vem katerega naj uporabim, da bodo res krhki, ob enem pa ne bi rada, da se mi lomijo. Ali obstaja kakšna finta, meni se jih veliko zlomi? Hvala za nasvet! Lep in miren dan! ursula-ce

tarja2  

član od: 6.10.2008

sporočila: 113

15. dec 2010 12:35

rimljanka je napisal/a:

Huzarski krofki ali huzarski krapki, pod obema imenoma se najdejo.

rimljanka
Hvala! tarja2

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

15. dec 2010 13:46

Ursula-ce. Če se ti lomijo že med samo izdelavo lahko samo malo roke zmočiš pod vodo in pregneteš testo, pa ti bo lažje šlo.

Če se ti lomijo ko so pečeni, so sicer običajno vsi roglički precej krhki, jaz jih samo pustim na pekaču , da se shladijo, pa je delo z njimi lažje.Pa ko jih delam gledam, da nimajo tistih krajčkov takig tankih, če me razumeš.(sem čudno povedala)

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtmalaga
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti