Čas je za nogomet!!!

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

12. jun 2014 17:47

 Vam čist vse pustim.  Kdaj bo tega cirkusa konec?  

Vanja

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

12. jun 2014 19:11

Danes se začene in bo trajalo en mesec.

 

naor

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. jun 2014 20:54

Kaj bi šele bilo, če bi bila naša draga lady beginner s srcem zraven?

Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

12. jun 2014 21:01

Tudi v tem priemru Zlatan, Zlatan in še enkrat Zlatan, draga moja Vendy.  Je pa on eden od tipov, ki meni ne "sede", preveč surova sila po faci ... ampak žogobrcar pa prva liga, kapa dol.

 

Vsekakor bom gledala izbrane tekme.

mamamia

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

12. jun 2014 21:23

Vendelina jr. je napisal/a:

Kaj bi šele bilo, če bi bila naša draga lady beginner s srcem zraven?

Vendelina jr.

 

Bom pošpegala kolko bo mali dopuščal, so še vseeno ene ekipe na katere navijam - Španija, Brazilija. 

Začetnica

Ebonlass  

član od: 25.8.2002

sporočila: 242

12. jun 2014 21:42

Nikoli nisem bila preveč navdušena nad nogometom, mi je čist prepočasen in dolgočasen. Veliko rajše pogledam dober hokej, zato večino noči prebedim ko gledam LA Kings :). Ampak kako tekmo nogometa bom pa iz same solidarnosti z možem tudi pogledala.

Ebonlass

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

12. jun 2014 22:26

Jaz tudi ne, a ker se te dni veliko govori o tej tako pomemebni igri, sem prisluhnila prispevku o miljoninih, pardon miljardah, ki se vrtijo okoli te usnjene žoge in nisem mogla verjeti. Ne govori se o miljonih, niti o miljardi, gre za stotine miljard, ki jih prinaša ta igra.  Če nič drugega, to je zelo donosna gospodarska panoga in ni nepopmembna kot mnogi mislimo. Klobuk dol! Zelo je pomembna in donosna, a jaz imam še vseeno raje tenis, plavanje, da ne govorim o  umetnostnem drsanju, košarki itd. Kruha in iger! Show must go on! Presenečajo me le Brazilci sami, ki nekako mlačno, če ne že sovražno zahtevajo denar za izobraževanje in zdravje.In imajo dosti fusbala. Veliko njih. A svet se vrti in svetovno prvenstvo imamo, pa če nam je všeč ali ne.

 

naor

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

13. jun 2014 8:21

Ajoj Začetnica, Zlatane je na tej sliki res vreden greha

Drugače smo pa pozabile na Xabija Alonsa!

saša

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. jun 2014 8:39

V tednu bomo prišle do jagodnega izbora

 

Mimogrede, tista enajstmetrovka je bila včeraj Brazilcem podarjena. Saj Neymar je srčkan, ampak vseeno.

 

Glede nogometa vobče: to je ena od redkih iger, kjer na začetku dejansko skoraj ne potrebuješ nobene opreme. Zadošča skupina in tek za žogo. Zato lahko pobira talente od povsod (ne glede na socialni status). To, da je nogomet iz predmestij potenil marsikaterega otroka, ki bi drugače končal kot ulična barabica, je pomembno.  Kot je pomembno to, kako se skozi nogomet komunicirajo teme, ki drugače ne bi prišle sleherniku do živega. Kdaj je bil katerikoli rasist (razen lastnika basket moštva iz LA, ta je primerek posebne vrste) tako osmešen kot je bil z genialno Alvesovo reakcijo, ko je pojedel vrženo mu banano pred izvajanjem strela s kota?  Kdo je dal butljem, ki se nočejo soočiti z odgovornostjo ustaštva, večjo klofuto kot FIFA, ki je Šimuniću prepovedala igrati na svetovnem prvenstvu?  Tudi zaradi takih stvari je nogomet več kot samo šport in več kot samo igra.

Vendelina jr.

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

13. jun 2014 8:54

Vse eno pa je dejstvo, da se okoli tega športa, kakor tudi košarke (no, lige NBA) in še kakšnega drugega (rugby comes to mind) vrtijo grozotno (pre)visoke količine denarja, najmanj zaskrbljujoče.

Pomisli koliko otrok bi šele spravili z ulic, če bi se toliko denarja namenjalo izobraževanju, višjim povprečnim plačam, prepečevanju izkoriščanja delavcev ipd.

In seveda je nogomet več kot samo šport in igra...oziroma ni več šport in igra, temveč v prvi vrsti (zelo donosen) posel.


Life is war against boredom~

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 13. 2014 09:55

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?rimljanka
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti