Tortica

andrejklinkon  

član od: 27.3.2010

sporočila: 1

tema odprta - 27. mar 2010 7:15 | ogledi: 1.858 | odgovori: 4

Lep pozdrav

Pred 10-15 teti nazaj, so prodajali torice z imenom KATKA , ima mogoče kdo recept ??

Spodaj in zgoraj je bil nekakšen trd kakavou biskvit debel cca od 5-10 mm in vmej je bila polnjena z kremo .

Hvala za pomoč

andrejklinkon

kozamurnik

sporočila: 2311

28. mar 2010 17:57

Kje so jih pa prodajali? V slaščičarnah, v trgovini, v katerem kraju? To, kar si napisal je premalo, da bi ti lahko pomagali. murnik

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. mar 2010 13:59

Trd kakakov (tisti ou je pa zelo portuges...) biskvit - jejhata, kaj bi pa znalo biti to, razen da je nekdo kiksnil v biskvitu? Poglej, tule je v bazi masa čokoladnih tort in masa receptov za kakavove biskvite takšne in drugačne in potem še masa nazivov za čokoladne kreme in masa umovanj, kako se naredi čokolada+smetana, da nastane krema, ki se ji reče pariška, malo počekiraj recepte in ni vrag, da ne bi našel sestavin za vsaj nekaj podobnega, kot iščeš. Če ne boš našel iz prve, iz dvajsete boš gotovo... Vendelina jr.

NANA  

član od: 28.9.2001

sporočila: 145

29. mar 2010 14:21

V naši slaščičarni so temu rekli Judi, vsaj mislim da je to.

Nana

STANEJ  

član od: 4.9.2006

sporočila: 186

30. mar 2010 13:13

Moja mama je pekla večkrat pecivo , ki smo mu rekli pecivo KATICA . Sestavljeno pa je bilo iz dveh plasti (kakov) podobno kot so plasti za boem rezine, biskvita in kreme. Se pravi plast-kakov, krema , biskvit, krema , plast-kakov in oblito s čokolado. To pecivo mi je bilo v otroštvu najljubše. lp , stanej STANEJ

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?rimljanka
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti