Rapska torta

tema je zaklenjena

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

tema odprta - 10. mar 2010 20:35 | ogledi: 6.994 | odgovori: 19

včeraj sem za darilo iz Hrvaške prejela rapsko torto, ki mi je bila tako dobra, da je danes že ni več. Na hrvaških netih sem našla nekaj receptov, vendar so precej različni, glede na sestavine.

Zanima me ali poznate to torto in če ima katera preizkušen recept.

atic

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

10. mar 2010 21:52

atic je napisal/a:
Na hrvaških netih sem našla nekaj receptov... Zanima me ali poznate to torto in če ima katera preizkušen recept.

atic
Gledam in gledam, pa ne vidim kaj tule ni razumljivo?!? Issi

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

11. mar 2010 13:06

Teoretski je sve jasno. Ni pa seveda nobenih količin, tudi za testo lahko glede na obliko in na to, kako se valja lahko samo rečemo, da je "najbrž vlečeno". Pa ene tri kile mandljev in ene 10 jajc. Recept je (vsaj na tej strani) še vedno tajen. Izgleda pa hudo dobro, samo moram priznat, da se je ne glede na kar nekaj kuhinjske prakse najbrž ne bi lotila. Vse bi še šlo, samo z vlečenim testom nisem najbolj prijatla, še posebej, če ga je treba takole umetelno nagubat na koncu. Mora bit pa dobro. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

11. mar 2010 13:15

Tinca, s svojim prejšnjim postom sem mislila "Kaj ni jasno in razumljivo Rimljanki". Atic je lepo povedala, da je na netu našla precej receptov, zanimajo jo pa OSEBNE IZKUŠNJE deklet, ki so jo že delale. In potem ji naša RIMLJANKA prilepi link brez recepta, zraven pa še lekcijo o stričku guglu... Issi Sporočilo je spremenil(a) Issi dne 11. 2010 18:40

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

11. mar 2010 16:14

Pa kaj se dogaja, ljudje?

Včasih si na kulinariki nekaj vprašal in razvila se je debata, iz katere se je izcimilo marsikaj, predvsem pa sem se lahko veliko novega naučila.

Zadnje čase pa izpadeš največji bebec, če nekaj vprašaš, in takoj dobiš odgovor v stilu "tukaj ti lepo piše, samo pogledati moraš, ti lenuh"....

Atic je želela pokramljati o tej torti. Lahko bi se oglasil kdo, ki jo je pekel in bi napisal svojo izkušnjo. Pa kdo drug, ki bi rekel, ja, jaz sem jo tudi jedel, kako je dobra itd itd... Postali bi radovedni, nekdo bi jo spekel, delil z nami iskušnjo in vsi bi bili bogatejši...

Tako pa, ehhhhhh.

jasna

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

11. mar 2010 17:08

jasna1 je napisal/a:
Včasih si na kulinariki nekaj vprašal in razvila se je debata, iz katere se je izcimilo marsikaj, predvsem pa sem se lahko veliko novega naučila.
Točno to jaz pogrešam. Jah, odgovori v kajnede stilu res ne pripomorejo k prijaznosti in tudi dobrodošlici (predvsem novih) članov. Je pa ta torta, kolikor sem razumela, bolj podobna pecivu. Takoj, ko dobim domača jajca, se je bom lotila, saj, če mandlje zamenjam z lešniki, najbrž ne bom zadeve preveč pokvarila.

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 702

11. mar 2010 17:21

Mi smo na Rab hodili dopustovat 15 let, pa na žalost še nikoli nisem slišala za Rabsko torto. Mi je prav žal. Če se spet odpravimo na kakšen krajši izlet na Rab, jo bom sigurno poiskala.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti