Barve za torto

daja17  

član od: 11.8.2009

sporočila: 46

tema odprta - 28. jan 2010 14:54 | ogledi: 3.222 | odgovori: 5

Zasledila sem zelo veliko lepih tor pa me zanima, kako dobim črno barvo? Tudi če delam s kakavom dobim le temno rjavo ne pa črno barvo?

Hvala za odgovore!

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

28. jan 2010 15:04

Črno jedilno barvo se kupi, je lahko v gelu ali prahu, ali mogoče še v kakšni obliki, o njej pa ti bo katera druga lahko kaj več povedala....Pitončica, če se ne motim...če sem se zmotila, se pa opravičujem. Lp od R.

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

28. jan 2010 15:26

Lahko jo tudi kupiš v Črnučah v trgovini Pekarne Vrhnika. Imajo jo v prahu ali tekočo.

Atina

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

28. jan 2010 17:19

Jaz večkrat tičino le pobarvam na vrhu s črno barvo, ker v tičino, če se jo vmesi, jo je potrebno dat res kar nekaj, da rata črna in ponavadi je potrebno dodat še sladkor v prahu, da ni pocasto. Itak pa uporabljam črno le za kake detajle in ne zelo veliko. rabi se pa jo, to je pa tudi res. Edino nisem pa probala gel barvo črno do Pitončice, ker ostale gel barve so mi mega in so res lepe in intenzivne, za črno pa ne vem, ker mam tole iz Pekarne Vrhnika. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

teja-kit.  

član od: 11.8.2006

sporočila: 183

28. jan 2010 17:44

Danes sem kupila nekaj barv v podhodu Ajdovscina (LJ). Tam imajo tudi te v prahu in sicer v zelo majhnih vreckicah. Drugace se pa obnesejo tudi te v steklenickah, ki se jih kupi npr. v 'tavelikem' Sparu in verjetno se kje - mislim da je znamke Fosters ali nekaj takega. Da pa se super mesati med sabo ene in druge, tako da ni problem dobit kakrsenkoli odtenek. Veselo ustvarjanje! T. teja-kit.

daja17  

član od: 11.8.2009

sporočila: 46

29. jan 2010 14:52

vsem najlepša havla za odgovore! in se priporočam za še kdaj za kak nasvet k sem malo bolj nova še! RES HVALA VSEM!!!!!!! daja17

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti