Pecivo, ki vžge

Mic  

član od: 18.3.2007

sporočila: 197

tema odprta - 11. dec 2009 7:59 | ogledi: 5.804 | odgovori: 14

Ogromno receptov na kulinariki, res. Mogoče ravno zato se ne morem odločit, kaj naj spečem za novoletno praznovanje v službi. Sladko ali slano, samo, da vžge. Lepo prosim za vaše dragocene izkušnje.

Dobro praznično peko želim.

Mic

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

11. dec 2009 8:22

Potreseš ga z belim fosforjem in zagotovo vžge

 

(hecam se, da ne bi kdo tega res poskušal) :)

 

Jaz sem enkrat spekla slane polžke iz baze, sicer ne za praznovanje, ampak kar tako. So jih kar razgrabili.

Atina

bibaleze  

član od: 15.12.2006

sporočila: 43

11. dec 2009 8:51

Trešnjevački kolač - zmeraj je vžgal... LP, Bibaleze bibaleze

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

11. dec 2009 9:22

Okusi so različni, zato ni enega in enoličnega odgovora na zastavljeno vprašanje. Enim je nekaj zelo všeč, drugim pa je to zanič. Še dobro, da smo različni in imamo različne okuse !!??

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15826

11. dec 2009 9:27

Vsekakor nekaj, kar gre v pekač, da je čim manj dela.

Naredi nekaj slanega ins ladkega, saj gre. Na dno pekača daš razvljano listanoto tsto, premažeš s kečapom in obložiš z na tanke rezine narezano panceto, potreseš z kakšnimi zelišči in malo sira, ter spečeš v pečici. narežeš na koščke in gotovo. Hitro in enostavno, pa okusno.

 

Za sladkosnede je pa izbire toliko, da sploh ne vem, kaj bi ti rekla. Vsekakor nekaj, kar je enostavno in gre v pekač ... ali pa narediš rolado, tudi dve, odvisno, koliko vas je, pa je zadeva rešena.

 

Mamamia

mamamia

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

11. dec 2009 9:40

in ti bo res pomagalo, ce vsakdo od nas da svoje (razlicno) mnenje? Zame vzge tatarski biftek :) Ti svoje sodelavce bolje poznas in ves kaj marajo itd. Veliko faktorjev je. No, cisto resno - meni so vsec od slanih: slani polzki, nadevani kifljcki, kuminove palcke,.... od sladkih pa: rjavcki, truffles, gibanica, jogurtovi zepki, orehovi rogljcki,... LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

11. dec 2009 10:22

kar koli boš nardila, bo po mojem ok. Mogoče nekaj slanega za k pšijači pa še nekaj sladkega za se posladkat. Jaz ne bi kakih preveč kremastih zadev, nekaj takega, da se da hitro v usta in je dobro. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

11. dec 2009 13:01

No, da bo en čisto konkreten odgovor. Za slano bi jaz dala pitulice, ki jih pozna po moje vesoljna kulinarična slovenija (odtipkaj v najdi.si "pitulice" in ti bo vrglo ven recept z vsemi možnimi podvariantami) - sem jih tudi osebno večkrat dala v promet in so vedno vžgale. Za sladko pa "pecivo na suho" to je ena taka fejk gibanica, dobra, sočna, jo najdeš tukaj na kulinariki. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

11. dec 2009 14:54

Tudi meni so najprej  prišle na misel pitulice. Je pa odvisno, kako velik kolektiv ste. Iz pol kg pečjakovega testa v roli jih meni pride 20.

Lijana

Mic  

član od: 18.3.2007

sporočila: 197

11. dec 2009 19:16

Hvala drage kulinaričarke. Pravzaprav me res mika nekaj "zavitega". Odtipkala sem "pitulice", pa so zadetki le na forumu, kjer pa seveda ni slik. Ali so to mini pizze? Hvala, res ste prijazne. Mic

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

11. dec 2009 19:41

Jaz bi rekla gibanica na suho oz. testo na suho, ponavadi je všeč večini, saj je iz jabolk in maka in orehi...kot gibanica pač, le da ni z njo nič dela... lp terakota

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtmalaga
Kaj jutri za kosilo?lisicka
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti