Praznično pecivo 2009

marjeta10  

član od: 5.6.2007

sporočila: 313

12. dec 2009 20:01

Ker se bom tudi jaz lotila peke,sem nakupila potrebne sestavine.Imam pa en problem ,zato se obračam na vas in vas prosim za nasvet.Rada bi delala preliv iz bele čokolade ,sem jo kupila ,pa me zanima če se dela enako kot temnega z dodatkom margarine ,mleka .....najlepša hvala za odgovor.

lp

marjeta10

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

12. dec 2009 20:51

jaz delam preliv iz bele čokolade tako, da nalomljeni čokoladi dodam olje in jo nato raztopim v mikrovalovki. Je pa bela čokolada bolj občutljiva na temperaturo in je ne smeš pregreti oz segreti toliko kot temno. Se ti bo sesirila. http://www.mojalbum.com/tajda/kulinarika

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

12. dec 2009 21:38

Pa smo tudi pri nas začeli z božično peko. Danes so bili na vrsti rjavi božični piškoti, jutri bodo polnjene črno-bele zvezdice (oboje iz knjige Božično pecivo, Dr. Oetker). Rjave božične piškotke sem delala s pomočjo tistega večjega modela, kjer je nekje 25 motivov (imela sem ta poceni verzijo za 1€) in moram povedat, da sem bila prijetno presenečena kako super so šli piškotki delat. Mi niti malo ni žal, da sem ga kupila . Preiskusla sem tudi obe verziji delanja s tem modelom (testo razvaljaš, daš model gor in še enkrat povaljaš, ter da testo razvaljaš ga daš na narobe obrnjem model in povaljaš, pa tako lepo ven padejo), z obema načinoma zadovoljna Petya

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. dec 2009 8:45

marjeta10 je napisal/a:

Ker se bom tudi jaz lotila peke,sem nakupila potrebne sestavine.Imam pa en problem ,zato se obračam na vas in vas prosim za nasvet.Rada bi delala preliv iz bele čokolade ,sem jo kupila ,pa me zanima če se dela enako kot temnega z dodatkom margarine ,mleka .....najlepša hvala za odgovor.

lp

marjeta10
Ja, samo na malce nižji temperaturi in manj maščobe dodajaj. Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15828

14. dec 2009 10:55

Lisa, nebeške poljubčke jaz vedno delam z vrečko za okraševanje, z zvezdastim nastavkom, da pridejo čim manjši piškotki. Testomat sem uporabila enkrat in nikoli več, z vrečko pa gre igraje. Mamamia

mamamia

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4329

14. dec 2009 11:47

Ojla, jaz sem jih delala pred dobrim tednom ali dvemi in mi ni šlo ravno zlahka. Ampak potem sem bila brihtna buča in sem tisto vrečko, napolnjeno s testom, za par sekund držala v ogreti pečici - peklo me ni, testo se je pa potem dejansko igraje stiskalo in poljubčki so res nebeški - bili.

Prav gotovo jih bom za praznike še enkrat delala in mogoče še kakšne druge kekse (mikajo me tiste Vendelinine zadeve s prve strani) in pa seveda eno potico, ker moj predragi si preprosto ne more zamisliti praznikov brez potice.

rrr

gianja  

član od: 10.11.2004

sporočila: 203

14. dec 2009 11:48

Mamamia kak dolgo pa zdržijo v škatlah za piškote, če jih skrijem. gianja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15828

14. dec 2009 12:54

Dokler jih ti sama ne poješ ... Ma zdržijo tri tedne, brez nadaljnjega. Meni se kak piškot valja po škatli še konec januarja, pa sem jih tudi že pojedla in še kar migam in migam.

Tele nebeške smo ekipa letos že pekle, pa bo treba še eno rundo, se mi zdi.

Mamamia

T

mamamia

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

14. dec 2009 15:16

Jaz bi jih tudi pekla,pa nimam vrečke za okraševanje.Bi se dalo na kak drug način še. renata69 http://renata69.moj-album.com/

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15828

14. dec 2009 15:49

Tudi z žličko lahko narediš kupčke, ni problema, potem pa samo z vilico malo pritisneš, da se vzorček vidi. A tudi brez tega bodo piškotki v redu.

Iz pečice jih pa vzemi, ko so še dokaj mehki, saj se potem med hlajenjem še malo posušijo in so res krhki in slastni, se kar topijo v ustih.

 

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti