Praznično pecivo 2009

Margot  

član od: 12.12.2008

sporočila: 260

4. dec 2009 9:32

Mi je ta Uggica veliko bolj všeč kot originalna. Margot

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15828

4. dec 2009 9:56

Jaz pa danes zvečer zamesim testo za nekaj različnih piškotov, jutri se pa dobi lanska ekipa, malo razširjena, in pečemo prvo rundo. Kaj bomo delale, nimam pojma, bomo sproti nekaj čarale, kot običajno. Mamamia

mamamia

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

4. dec 2009 10:21

No, saj jaz nimam težav s štetjem nedelj v adventnem času, kot ga razume krščanstvo... Kar zadeva adventne koledarje, ki so pa itak domislica sodobnih marketingarjev, sem pa bila doslej prepričana (in zato tisti v prejšnjem postu) in sem še vedno, da otroci odštevajo decembrske dni do božiča - t.j. od 1. do 24. decembra, nakar je božič (po logiki - cel mesec, veseli december, vsak dan manjša darilca, 25. zjutraj pa tisto pravo, pod smrečico...). V tem primeru ima pač adventni koledar vedno 24 dni. Tudi zato je številka 24 navadno največja oz, na največjem paketku, hiški, škatlici, lokomotivi...ali kakršen pač že je adv. koledar. Jaz še nisem videla takega, da bi imel npr. 27 prostorčkov, ali pa 22,... celo v citirani Anji so na slikah adv.koledarji, ki štejejo 24 dni! Tekst pač spet enkrat ne paše zraven. Irena

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

4. dec 2009 13:40

Tole moram deliti z vami: Ker me ni priganjal čas, sem malo eksperimentirala (kar tudi Vendelina kar naprej poudarja, da je treba). Po istem receptu sem zgnetla testo za piškote- enkrat z gladko in drugič z ostro moko. Ne morem verjet kakšna razlika (v korist ostre moke). Piškoti so res taki, kot sem želela-krhki, mehki,...čeprav recept predvideva 'navadno' moko. Tisti z mehko moko se mi zdijo pa malce 'mokasti' in ne tako krhki (so mi pa tudi palačinke boljše z ostro moko). Jih bom popravila s čokolado. V nadljevanju bom v del testa vmešala topljeno čokolado, v del pa kakav v prahu.... prihaja! Zanima me pa še, kako daste piškote v zmrzovalnik- jih razprostrete po pladnju, tako, da so med seboj ločeni, ali jih lahko dam kar s škatlo, kjer so en čez drugega? Pa celofan, s katerim se v darilnih škatlah loči nadstropja- ali obstaja kak celofan za živilstvo, ki bi bil malo trši od navadnega? alibaba

Margot  

član od: 12.12.2008

sporočila: 260

4. dec 2009 13:43

Aja? Jaz sem vedno mislila, da adventne koledarje dejansko delajo po številu adventnih dni...Se pozna, da jim nisem nikoli posvečala pretirane pozornosti. Margot

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15828

4. dec 2009 13:58

alibaba je napisal/a:
Tole moram deliti z vami: Ker me ni priganjal čas, sem malo eksperimentirala (kar tudi Vendelina kar naprej poudarja, da je treba). Po istem receptu sem zgnetla testo za piškote- enkrat z gladko in drugič z ostro moko. Ne morem verjet kakšna razlika (v korist ostre moke). Piškoti so res taki, kot sem želela-krhki, mehki,...čeprav recept predvideva 'navadno' moko. Tisti z mehko moko se mi zdijo pa malce 'mokasti' in ne tako krhki (so mi pa tudi palačinke boljše z ostro moko). Jih bom popravila s čokolado. V nadljevanju bom v del testa vmešala topljeno čokolado, v del pa kakav v prahu.... prihaja!Zanima me pa še, kako daste piškote v zmrzovalnik- jih razprostrete po pladnju, tako, da so med seboj ločeni, ali jih lahko dam kar s škatlo, kjer so en čez drugega? Pa celofan, s katerim se v darilnih škatlah loči nadstropja- ali obstaja kak celofan za živilstvo, ki bi bil malo trši od navadnega?alibaba

 

Prosto po Vendelini jr.: jaz tudi samo začnem po receptu za piškote, na koncu pride iz testa vedno kaj drugega, kot je bilo načrtovani, saj venomer nekaj dodajam ali odvzemam. Najhuje je, ko bi želela kaj ponoviti, ali pa me kdo vpraša za recept "tistega piškota na levi strani fotografije, ki je pod tem in tem piškotom..." ...joj

 

Sicer pa je piškote najbolje zamrzniti vsakega posebej in jih potem dati v škatlo. Za vmesne plasti med piškoti uporabi peki papir ali alu folijo.

Sama sicer piškotov nikdar ne zamrzujem.

mamamia

mamamia

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

4. dec 2009 15:20

Jaz piškote dam v taperwarovo škatlo,med vrste dam folijo in dam v zmrzovalnik.Nimam prostora ,da bi vsakega posebej zmrzovala.Do sedaj še ni bilo pripomb na piškote.

lp goga

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

4. dec 2009 19:32

alibaba je napisal/a:
Tole moram deliti z vami: Ker me ni priganjal čas, sem malo eksperimentirala (kar tudi Vendelina kar naprej poudarja, da je treba). Po istem receptu sem zgnetla testo za piškote- enkrat z gladko in drugič z ostro moko. Ne morem verjet kakšna razlika (v korist ostre moke). Piškoti so res taki, kot sem želela-krhki, mehki,...čeprav recept predvideva 'navadno' moko. Tisti z mehko moko se mi zdijo pa malce 'mokasti' in ne tako krhki (so mi pa tudi palačinke boljše z ostro moko). Jih bom popravila s čokolado. V nadljevanju bom v del testa vmešala topljeno čokolado, v del pa kakav v prahu.... prihaja!alibaba

Jaz pa z ostro moko nikakor ne znam narediti testa. Jojmene. Sploh je več ne kupujem, Zadnjič sem jo po pomoti vzela in čisto obupovala med peko.

Atina

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

5. dec 2009 8:48

Jaz pa zadnje čase pri peki krhkih piškotov vzamem pol gladke pol ostre moke. Ta nasvet sem našla med komentarji pri enem receptu. Res so boljši kot pa samo iz gladke moke. Nisem pa še delala samo iz ostre moke, zato bom poizkusila tudi to varianto. ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^

Tanja05  

član od: 26.12.2003

sporočila: 392

5. dec 2009 13:09

S škatlo ali brez, s folijo ali brez nje: pri nas piškoti in pecivo dobesedno "zmrznejo" - brez zamrzovalnika, tako da so mi te skrbi  prihranjene.

Tanja05

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti