Ljubezen gre skozi želodec

neznan uporabnik

22. mar 2011 9:49

Naor, saj gre meni tudi malo na smeh, ko poslušam tisti .......

Ampak se spomnim, kako sem na svoje potomstvo prenesla "iz roda v rod" izkušnjo:

Tako kot moja mati pri meni, sem tudi sama skoraj pretiravala z .... ob vseh "nemogočih" jedeh in začimbah. Posledica je, da pri nas nikoli niso pljuvali kumine, pokali frisov ob močniku, rdeči pesi, se zgražali ob peteršilju v juhi, "titovi torti" (polenta z marmelado)....

No, razen v nekem obdobju, ko so otroci iz šole prinesli obnašanje "fuj, to je zanič", "tega ne jem" itd...

Pa sem na hitro odpredavala, da ostali pojma nimajo, kaj je dobro

 Dejstvo je, da moraš človeka predpripraviti (sorči, Verbinc) na zadeve, hehe...

 

Predstavljaj si, da bi Novakovi ob pokušini hrane rekli: "No ja.......?"

japaja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

22. mar 2011 10:13

Čakajte malo, če sem napisala, da je oddaja delana tudi zato, ker je denar pač sveta vladar, to ne pomeni, da je kaj zavoljo tega narobe. Normalno, da delamo zato, da zaslužimo. In niti malo jim ne zavidam; pač sodim med tiste, ki drugim privoščim uspeh in posledično zaslužek, kar pa ne pomeni, da mi mora biti brezpogojno všeč vse, kar se pokaže na ekranu.

Ker nekoliko od blizu poznam tudi tv produkcijo (tri leta dela na tem področju so vendarle pustila nekaj izkušenj)  vem, koliko truda je potrebnega za nastanek gledljive oddaje, predvsem pa,  kako neverjeten je učinek kamere na ljudi. Včasih ni za verjet.

Pri tej oddaji se vidi, da imajo tisti, ki jo ustavrjajo  in v njej sodelujejo, kar veliko pojma. Kot imata veliko znanja o kulinariki oba glavna sodelujoča. O tem ni dvoma. Gre samo za to, ali je vse to komu všeč ali ne. In meni je oddaja sčasoma postala všeč.

 

Za razliko od dodaje Riba na oko na primer, ki je sicer druga zvrst produkcije, a vseeno, za moj okus, dokaj nedodelana.

 

Od dobrih kuharskih oddaj slovenske produkcije  bi izpostavila Čari začimb, v katerih sta sodelovala Bojan Emeršič in še en igralec, žal se ne spomnim imena, pa Olga Markovič.

 

Mamamia

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. mar 2011 10:19

Gregor Baković je kuhal skupaj z Bojanom Emeršičem.

Vendelina jr.

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

22. mar 2011 10:25

Vendelina jr. je napisal/a:

Mene sicer blazno zanima, kaj drugače počnejo taki, ki bi znali bolje, pa na katere odru jih je moč videti?

Kdorkoli misli, da je sposoben karkoli narediti bolje, pa kaj za vraga še čaka?

Vendelina jr.

 

Nikoli nisem napisala, da bi znala bolje, ampak da zame to ni gledljivo. In imam vso pravico do svojega okusa, pa če se pretegnete tu na forumu. Tema je o tej oddaji in lahko napišem, kakšna se mi zdi.

 

Ja, slovenska je. Tudi Kuhajmo z Damjanom je slovenska oddaja, ki mi je zres zelo všeč. Novakova se mi zdita prisiljena (zato se čudim, ko toliko govorite o sproščenosti), Damjan in njegovi gosti pa vedno sproščeni. Zzak, o osvetljavi na TV nimam pojma, ampak na nacionalki je vedno vse tako osvetljeno, da se vidi, to mi je pomembno.

 


JJ

Sporočilo je spremenil(a) JanisJoplin dne 22. 2011 10:28

neznan uporabnik

22. mar 2011 10:31

Ampak JanisJoplin, no....!

A si prešpricala lekcijo, da je treba v kuhinji improvizirat in igrat???!!!! A veš tisto, ko improviziraš do nezavesti, vseeno ne rata, potem pa odigraš v stilu "to je točno tako, kot mora biti!!"

 

Kljub vsemu, JJ, prosim, prosim, prosim...!! naštej mi vsaj 3 stvari, ki so ti v Ljubezni skozi želodec všeč?

(če ti ni niti ena, si pa mal mazohista KVAK)

japaja

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

22. mar 2011 10:38

Ok, pol sem pa mal mazohista. Ampak zakaj???

JJ

neznan uporabnik

22. mar 2011 10:43

Ker nekaj, kar ti ne dopade, gledaš

 

In kaj praviš na spremembo barve las pri Valentini?

Pa na to, da nista več taka "frajerja", da bi z bodičekom vrata pečice zapirala?

 

Brez zamere, JanisJoplin!  (Multipraktik bi rekel: mam te rada)

japaja

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

22. mar 2011 10:51

japaja je napisal/a:

Ker nekaj, kar ti ne dopade, gledaš

japaja

 

Gledala sem 3x: prvič, zadnjič in nikoli več!

JJ

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

22. mar 2011 11:01

Čari začimb so bli fajni ampak za tisti čas. Od tega je se mi zdi že skoraj dvajset let in kot se spomnim, se je v tej oddaji vse dogajalo grozno počasi. Tak tempo danes ni več uporaben, smo pač vajeni hitrejšega. Kuharska oddaja mora biti izjemno dinamična in nikakor predolga. Sej, gledati enega kako minuto ali še več seklja čebula ni prav nič vznemirljivo pa četudi to počne profi. Damjan mi je bil izjmeno všeč (oddaja, da ne bo pomote ! ) dokler nisem začel gledati Novakovih. Potem mi je postal malo manj predsvem pa gre za povsem drug nivo: Damjan je v primerjavi z Novakovima rahlo menzovski, robusten . Ampak to je moje mišljenje . Glede realiazcije pa se nacionalka pač oklepa načina ,ki ga najbolj obvlada in ta je precej ziheraški in tudi nekoliko zastarel. hedonist

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

22. mar 2011 11:10

Me prav veseli da si izpostavila Damjana, ki je polomija v vseh pogledih, tudi v samem kuhanju. Zadnjič je dal v testo pecilni in sodo bikarbono? Ni znal niti odgovoriti zakaj in takega nepoznavanja je ogromno v njegovi oddaji, kar ga je, je pa načitano. Novakova stresata marsikaj iz glave.

Moj osebni problem je tudi higiena, in ko vidim njegove roke, me žal mine vsakršna lakota. O izgledu jedi pa ni potrebno izgubljati besed, pa njegovo moramo še plačevati :)

Pa na začetku mi je bil simpatičen, gre pa žal vse samo še na dol.

Glede svetlobe, si oglej kako nemško kuharsko oddajo, jih je na tone, pa boš videla takoj o čem govorim.

Commis débarrasseur

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti