26. sep 2009 0:13
Odgovarjam namesto Mamamie, saj ne bo huda, anede. Količina CO2 je odvisna od tega, kolikokrat pritisneš na gumb za uvajanje le-tega v steklenico z vodo.
Aparat za gaziranje vode je pri "naši hiši" že kar nekaj let, približno od takrat, ko so pri Vinu Brežice prenehali izdelovati gazirano vodo, Štirna pa se je, gledano iz Portoroža, dobila najbližje v Postojni. Takrat sva rekla dost'! in kupila aparat Soda Club (enaka stvar, drugo ime), pa še srečo sva imela, ker je imel Rutar ob odprtju svoje trgovine v MB posebno ugodno ceno in sva poprosila znanca, da nama jo je od tam prinesel.
Razlika med Radensko in sodavico je kar precejšna. Pozna se predvsem pri mešanju pijač. Poštenega fizza res, ampak res ne moreš narediti z Radensko ali podobnim, pri mešanju z vinom je razlika tudi očitna, ker sodavica ne "pobere" kisline vinu, kot jo znajo slatine, sadni sirupi pa so sploh odlični. Za pitje "čistega" pa še vedno prisegava na Radensko.
A ja, tudi nama se zdi kupovanje vode v plastični embalaži čista neumnost, še posebej pri nas, kjer je voda iz vodovoda še vedno dobra. Problem zelo dobre, ampak resnično preveč klorirane vode, pa že osmo leto rešujeva z dobrim filtrom. In plastike, glede na prej, praktično ni več.
LP Barbara
P.S. Odkar imava lastno "sodavičarstvo", se nama Štirna zdi odločno premalo gazirana (včasih zmanjka CO2 ob neprimernih trenutkih in se treba znajti drugače).
Življenje je praznik, življenje ni delovni dan!