Torta - nasvet

JanaBanana  

član od: 25.8.2009

sporočila: 5

tema odprta - 9. sep 2009 11:42 | ogledi: 3.906 | odgovori: 9

V soboto in nedeljo imamo praznovanje hčerkinega RD. Potrebovala bom torej 2 torti; recept sem si že izbrala in sicer bom naredila Lanino torto ( oblika Hello Kitty).

Zdaj pa me zanima, če bi lahko naredila obe torti že v petek, saj ne vem, če bom imela v soboto toliko časa, ali za nedeljo torta ne bo več vredu??

Kaj pa če spečem samo biskvit v petek, pa ostalo naredim v soboto??

HVALA

JanaBanana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

9. sep 2009 12:03

Ma brez skrbi naredi obe v petek, do nedelje bosta brez problema vzdržali, se veda na hladnem (klet ali pa hladilnik). Mamamia mamamia

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

9. sep 2009 14:48

Ja, v nedeljo bo še boljša. :)

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

5. apr 2010 20:38

Da ne odpiram nove teme. Za nedeljo moram speči dve torte. Prva je za fanta ki bo imel 18 let in nimam nobene ideje kakšen motiv naj izberem.                               Pri drugi pa mi je motiv znan, le da jo moram narediti čisto natur-brez e-jev , zaradi alergije na konzervanse.Ali bi bilo pri tej ok, če bi naredila sadno s smetano.Za mascarpone pa ne vem če je brez dodatkov, ker nimam nobenega praznega lončka doma, da bi preverila, v trgovino pa nekaj dni ne bom šla.Če ima katera doma, naj mi prosim pogleda.

Za ideje vam bom zelo hvaležna.

 

 

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

5. apr 2010 21:34

Nisem ravno najevčji biser kar se e-jev tiče, ampak takole na hitro mi pride na misel "domač puding"- v vrelo mleko dodana moka, potem pa npr. vanilijev strok za vanilijev okus? Bi to šlo? Viva Meier

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

5. apr 2010 21:39

mizarka je napisal/a:

Za mascarpone pa ne vem če je brez dodatkov, ker nimam nobenega praznega lončka doma, da bi preverila, v trgovino pa nekaj dni ne bom šla.Če ima katera doma, naj mi prosim pogleda.

Za ideje vam bom zelo hvaležna. mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

Na mojem loncku pise:(prosti prevod): pastorizirana smetana, sredstvo za uravnavanje kislosti in citronska kislina. Pravi mascarpone ne bi smel imeti imeti nobenih E-jev. lp

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

6. apr 2010 11:18

Mizarka, doma skuhana krema iz domačega mleka, moke in jajc ter vanilijeve sredice, ne bo imela nobenih e-jev. Želim ti uspešno peko... regina

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

6. apr 2010 11:47

Tudi na mojem lončku mascarponeta ni nobenih e-jev, drugače pa dobro pride tudi s skuto. Skoraj vedno naredim sadno kremo iz smetane, pasirane skute, sadja in sladkorja v prahu, tako da je tudi to natur. Skute se sploh ne razpozna v okusu, je pa torta taka sveža in malo bolj polnega okusa kot samo s smetano. Za 18-letnega fanta pa mogoče če se pozanimaš, ali ima kakšen tak hobi, da bi bil primeren tudi za motiv na torti, ali pa mogoče če narediš samo veliko 18-ko in malo okrasiš... ali pa mogoče kakšen avto ker verjetno tudi razmišlja o vozniškem izpitu... *Alisha*

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. apr 2010 8:33

Mizarka, se mi zdi, da osemnajstletnik ravno ne bo padal na "slikice in vlakce in figurice" na torti, tako da se tu ni treba obremenjevati z motivom. Všeč mu bo številka 18, vse kar je več, mu bo pa itak odveč. Vprašaj ga ali ima raje sadno ali čokoladno torto in potem pusti domišliji prosto pot. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti