Kruh - da/ne

tanyči  

član od: 21.8.2006

sporočila: 77

tema odprta - 1. avg 2009 19:13 | ogledi: 6.838 | odgovori: 6

Pravijo, da če iz prehrane izločiš kruh, da lahko izgubiš tudi kakšno kilo... Ja, vem, da ni nujno, če potem ješ več drugih "nezdravih" zadev...

No, ker se nikoli nisem "ubadala" s kalorijami ali kakšnimi dietami, me kot lajeka zanima:

- ali naredim sploh kaj, če jem jogurt+koruzne kosmiče, namesto jogurt+kruh

in

- ali lahko riževe ploščice, ki so ponavadi okrogle oblike (zadnje čase popularni "stiropor") zamenjam za kruh? Ali s tem naredim kaj, ali omenjeni hrani niti nista tako zelo nedolžni? Glede kalorij mislim...kajti vem, da sta sigurno bolj zdravi...

tanyči

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

1. avg 2009 19:56

tanyči, na deklaraciji piše, koliko kalorij ima posamezni izdelek, to ti bo najbolj zanesljiva informacija. Primerjaj z rezino kruha in se odloči. Če ješ črn kruh, bo manj kalorij, kot če ješ belega, polnozrnat kruh jih pa že ima več, ker je zrnje običajno dokaj kalorično ... Ampak ga tudi ni tako zelo veliko, da bi bila kaka kalorijska bomba. Mamamia mamamia

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

1. avg 2009 20:50

Če bi se rada znebila par kil ti predlagam, da za začetek  vsaj pol kruha, testenin, krompirja ipd., zamenjaš za zelen fižol, pa bučke in buče, papriko, paradižnik, brokoli, cvetačo, špinačo, blitvo, asparagus, ipd.

V jogurt bi sama dosti raje dala žlico ovsenih kosmičev (brez dodatkov), nekaj borovnic, malin, robidnic ali jagod in mogoče malo osladila (pa ne s sladkorjem). Če dodaš še par orehov boš dobila jed, ki te nasiti od jutra do kakšnih 2 popoldne brez težav.

Sicer pa upoštevaj nasvet, ki ti ga je dala mamamia in poglej kaj piše na deklaraciji.

Za vsakih 100 kalorij naj bi bilo prišlo samo 30 kalorij od maščob. Jaz pazim tudi na to, koliko konzervansov in drugih sestavin ali dodatkov je v hrani. Zato se tudi izogibam koruznih kosmičev in posežem po čisto navadnih in najcenejših ovsenih kosmičih.

 

Vanja

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

1. avg 2009 21:12

Če se greš to dieto brez kruha, je to v bistvu dieta, ki temelji na glikemičnem indeksu. Pri tem je potrebno izločiti vse izdelke iz bele moke, sladkor, bel riž in krompir- popolnoma. Ostali ogljikovi hidrati so zelo omejeni, dovoljeni so predvsem tisti iz zelenjave in od žitaric samo polnozrnate variante. Koruzni kosmiči niso najboljša varianta, ovseni dosti boljši. Riževe ploščice odpadejo, rajši pojej par oreškov ali kos sira... Je pa res zelo učinkovita dieta, zlasti tista stroga varianta, ko ne uživaš nobenih škrobnih živil. Jaz jo uporabim vedno, ko se nabere 2-3 kg viška, pa sproti spravim dol (cca 7-10 dni). Ampak me zaradi abstinenčne krize (čokolada in bel kruh) vedno 2 dni boli glava .

čoko

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

1. avg 2009 21:14

Ravno zdaj vidim, da je odprta tema South Beach dieta- to je v bistvu to.

čoko

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

2. avg 2009 9:27

Kruh da,kar brez panike!Črn ali polnozrnat en kos v velikosti dlani(brez prstov).Torej za zajtrk lahko jogurt ali kruh,ali jogurt in ovsene ali pirine kosmiče,zraven še kakšna sveža zelenjava ali sadje. Koruzni kosmiči samo če so brez sladkorja.Riževe ploščice(stiropor) vržte proč!!!Samo dvigujejo nivo sladkorja v krvi,tako kot sladkarije. Rjav riž,polnozrnate testenine,veliko zelenjave in sadja,mal mesa pa bo! Naj vsak dan bo s soncem obsijan

tanyči  

član od: 21.8.2006

sporočila: 77

2. avg 2009 10:55

hvala za odgovore... no, jaz temu ne bi rekla ravno dieta... le malo pač pazim... torej stiropor-riževe pločice odpadejo... tak odgovor sem rabila... koruzne komiče pa tudi raje zamenjam za ovsene... še enkrat hvala... tanyči

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti