Piknik

neznan uporabnik

30. jul 2009 14:52

Mi se s kuhinjo in krožniki in ostalim "beštekom" na poletnih rojstnodnevnih zabavah ne ukvarjamo več že kar nekaj časa. Spečeš špansko pito, ki je v bazi receptov. Za tiste, ki imajo radi pico, flikneš notri šunko, sir, paradižnik in origano in še kaj po svoje. za tiste, ki ne marajo pice, flikneš notri prepraženo faširano meso... Spečeš pito, burek, štrudel..kakor koli se že temu reče, v enega daš skuto, čemaž, peteršilj, v drugega skuto, smetano, olive, kapre, malce naribanega sira... Mesne kroglice oz. jaz jim rečem mini faširani šniclni so hvaležna stvar za mesojedce. Niti ne rabiš natikat na palčke in natikat gor češčnjeve paradižnike itd. Jaz te češnjeve paradižnike stresem v eno veliko skledo in stvar rešena. Nič ne kaplja in ne curlja, ker ga vzameš in daš v usta. Papriko narežem na rezance in dam v drugo skledo. Meni za zunanje praznovanje bolj sede turnir v badbintonu, zemljo krast, okameneli kipi itd. Za prve tri uvrščene so na razpolago pokali, ki se v trgovinah z lovsko opremo dobijo za bagatelo. Drugače pa, če imate možnost kurjenja tabornega ognja, ni nič narobe, če se za vsakega najde ena palica, na katero natakneš hrenovko, kranjsko klobaso ali sir in imaš druženje. Pa brez tekmovanja v petju seveda ne gre. Tako. Vso hrano damo na en kup nekam s poti, kdor je lačen, naj si vzame, sicer se pa ob takem vremenu družimo s poanto na druženju. Ob malo hladnejšem vremenu pa skupaj kuhamo. Aja, vodni balončki so simpatičen pripomoček. Odvisno od klientele. japaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti