Meso v skrinji

tilenboc  

član od: 30.6.2004

sporočila: 221

tema odprta - 9. jul 2009 10:50 | ogledi: 11.128 | odgovori: 11

Pozdravljeni!

Zanima me, ko pakirate meso za v skrinjo, če kaj označite datum pakiranja. Koliko časa imate določeno vrsto mesa v skrinji?

Lep pozdrav, tilenboc

tilenboc

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

9. jul 2009 10:57

Sedaj dam v skrinjo meso le takrat, ko ga kupim in ne porabim takoj. Kje so tisti časi, ko smo kupovali po pol teleta! Vendar na vsako stvar, ki jo dam v zamrzovalnik, napišem datum - mesec in leto, z alkoholnim flomastrom na vrečko. Koliko časa hranim meso, je odvisno od njegove mastnosti. Pusto meso lahko počaka tudi 6 mesecev, ne da bi izgubilo na kvaliteti, bolj mastno meso (pa krvavice, pečenice ipd.) pa skušam porabiti v 3 mesecih. Saj se ne pokvari, a zdi se mi, da ni več tako okusno, če je predolgo v zamrzovalniku. teta torta

neznan uporabnik

9. jul 2009 11:14

Zdajle na pamet ne vem vseh rokov uporabe, a nekaj se mi zdi praktično: takoj napišem ne samo datum pakiranja ampak tudi datum, do kdaj je užitno. Sama sem se dostikrat zaštrikala ob jemanju stvari iz skrinje, ker se mi ni dalo na pamet računati datumov in odštevati mesecev za nazaj. Druga stvar: raje več manjših paketkov. Hitreje zamrzne, hitreje se odtaja, če rabiš manjšo količino, ti ni treba cele vreče kremenatlcov ven jemat. Če rabiš večjo količino, vzameš pač več paketkov. Je takrat, ko pripravljaš za zmrzovanje, malo več dela ampak se splača. japaja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

9. jul 2009 11:31

Tako kot teta torta tudi jaz na vsako vrečko na veliko s flomastrom napišem datum, kdaj je meso romalo v zamrzovalnik, in tudi, kaj je v vrečki in koliko (zrezkov na primer, kotletov, bržol in podobno), pa z V označim velike zrezke. Pakiram večinoma po štiri kose in nekaj po dva, da lažje kombiniram, nikdar jih ne zložim enega na drugega, ampak enega zraven drugega, da lahko po potrebi vzamem iz vrečke tudi samo en zrezek, če mi tako ustreza. Mi še zdaj kupimo polovico teleta in ga spravimo v zamrzovalnik, pa vedno je tudi nekaj govedine in perutnine na zalogi, pa morskih sadežev. Ker nas je veliko za skupno mizo, kakšnih 45, 50 kg teletine izgine iz zamrzovalnik v treh, štirih mesecih. Mesa v zamrzovalniku nimam dlje kot šest mesecev, pa še to je bolj izjema kot pravilo, večinoma pazim, da je porabljeno v treh mesecih. Ampak ko je kak kos dlje časa noter, zna to biti tudi po leto ali leto in pol - ko se kakšna vrečka znajde kje v kotu, pod številnimi drugimi, odložena in pozabljena.... to seveda roma v smeti. Sicer pa so v navodilih za uporabo zamrzovalnika tudi navedeni roki, koliko časa je kaj priporočljivo shranjevati v zamrzovalnikih. Mamamia mamamia

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2827

9. jul 2009 12:47

Tudi jaz obvezno napišem na listek v vrečko datum, poleg tega pa še oznako, kaj je v vrečki (npr. svinjski zrezki - SZ, goveji golaž - GG...), saj le tako vem, kakšne dobrote skriva moja skrinja in do kdaj so uporabne. Ker večino mesa pridelamo doma, se mi zdi, da je to nujno potrebno, drugače nastane popolna zmešnjava. Balenka Sporočilo je spremenil(a) Balenka dne 09. 2009 23:57

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

9. jul 2009 13:01

Ojoj, očitno smo mi pa še iz tistih prejšnjih časov, ko damo naenkrat celo tele ali pujsa v skrinjo. No, imamo sistem skrinj in zamrzovalnih omar, ki dobro laufa, nikoli ne označujemo vrečk. Ena zamrzovalna omara je za zelenjavo in sadje, naslednja za belo meso, ribe (sorodnik nas dobro zalaga s postrvmi) in kruh (ja, tudi oni pravi dober kmečki kruh, zdaj se ga zaradi pomanjkanja časa peče na zalogo), skrinji sta pa za meso, ampak tudi tam je vse ločeno. Seveda ta sistem obvladava medve z mamo, drug bi se v množici vrečk zgubil. Loni Makaroni

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8836

9. jul 2009 14:08

Nekoč, ko smo imeli še skrinjo in jeseni kupovali ozimnico prek sindikata  , sem na vsako vrečko napisala kaj je v vrečki, koliko zrezkov itd.

Danes pa, ob tistih bogih treh predalčkih (saj več niti ne rabim), se kar znajdem. Ne boste verjeli, da se tudi zgodi, da v vrečko "bukovo" gledam in se sprašujem: "Kaj je že notri" . Saj ni panike, dam ven in skrinje in pač - kaj je je.

Zanimivo, datuma pa nikdar nisem pisala.

 

Pozdravček!

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

9. jul 2009 14:51

Jaz pa sem se navadila pisat datum,kdaj gre kaj v skrinjo, imam pa ločeno zelenjavo, sadje in meso.Več kot pol leta nikoli ni nič v skrinji.Svinjsko meso sploh ni več dobro že po treh mesecih, piščanca ali kaj podobnega pa imam tudi dlje. lp petardica

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

9. jul 2009 16:31

Loni je napisal/a:
Ojoj, očitno smo mi pa še iz tistih prejšnjih časov, ko damo naenkrat celo tele ali pujsa v skrinjo. No, imamo sistem skrinj in zamrzovalnih omar, ki dobro laufa, nikoli ne označujemo vrečk. Ena zamrzovalna omara je za zelenjavo in sadje, naslednja za belo meso, ribe (sorodnik nas dobro zalaga s postrvmi) in kruh (ja, tudi oni pravi dober kmečki kruh, zdaj se ga zaradi pomanjkanja časa peče na zalogo), skrinji sta pa za meso, ampak tudi tam je vse ločeno. Seveda ta sistem obvladava medve z mamo, drug bi se v množici vrečk zgubil. Loni Makaroni
pri nas enako,nič ne pišem,če se pa zmotim je pač to za kosilo. kuharca37

neznan uporabnik

9. jul 2009 16:45

Pri nas pa tudi drugi kuhajo in je fajn, če je napisano. In če te slučajno kdaj z ekskurzije ni pravočasno domov, lahko telefoniraš in rečeš :"Kar lepo pojdi v skrinjo (ups) in vzemi to pa to ven, IMAŠ VSE NAPISANO." japaja

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

9. jul 2009 18:31

No ja, v recesijskih časih se spodobi napisati tudi, da je meso po pretečenem priporočenem roku sicer manj okusno in manj hranilno - strupeno pa ni. Preizkušeno ... 

Nasja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti