Potrebujem pomoč pri peki torte

Kate  

član od: 29.7.2003

sporočila: 63

tema odprta - 13. jun 2009 22:34 | ogledi: 2.677 | odgovori: 14

Za kolega moram narediti torto, vendar je zelo izbirčen, veliko stvari ne je, zato moram nujno uporabiti puding, pa čokolado, lahko oreške. Nobene skute, kokosa, sadja..

Zanima me ali bi pasalo skupaj, kakor torta dveh okusov in sicer; en nadev bi bila nutela s smetano, drug pa vanilijev puding z margarino/kislo smetano..?

Ima kdo kakšen drug predlog?

Hvala za vaše odgovore.

LP

Kate

KristinaG  

član od: 23.8.2005

sporočila: 87

13. jun 2009 23:41

Jaz se ravno drug tedn lotim torte za nečaka (5 let), ki ne je ravno veliko sadja. je pa izrazil željo po čokoladno-vanilijevi torti BREZ JAGOD haha Preventiva :) No, in sem naredla načrt, da naredim čokoladni biskvit (2x prerezan), spodnjo kremo vanilijevo (vanilij puding+maslo ali pa tista kuhana krema z jajci in vanilijevo esenco), zgornjo kremo pa kot sama praviš nutella + smetana. V obe kremi nameravam narezat na koščke čokoladice milkyway al pa mars, ker jih ima mali zelo rad. za popestritev, če že ne sme bit sadja not. Sem enkrat vidla na eni tuji kulinarični strani sliko torte s koščki snickersa noter...noro slastna je zgledla :-P Ti predlagam da probaš kaj takega.... če ima rad oreščke... v biskvit dodaš zmlete mandlje/lešnike/orehe, v izbrane kreme pa koščke čokoladic...recimo twix, snickers, mars, milkyway....še in še ...Z njimi lahko torto tudi na vrhu lepo okrasiš... Ti dodatki bi popestrili torto, če že kakih višenj ali pa jagod ne sme bit noter. Naj ti fajn rata tortica! :) KristinaG

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

14. jun 2009 7:25

Sem se spomnila na torto twix od Katke lopatke, ko je Kristina omenila dodatke. S torto ne bi smelo bit problema, jih je verjetno vsaj polovica v bazi, ki bi zadostile tvojim kriterijem.

Lijana

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. jun 2009 8:38

Kate, tistega "moram narediti" ne razumem najbolje? Človek "mora" narediti slaščico zgolj in samo, če je profesionalni slaščilar in je to tudi njegov vir zaslužka. Vsem ostali pa ni treba nič na silo in na "mus". Za "kolega moram narediti"...halo? Kolega prosi, če bi lahko dobil torto. Tako opredeli stvari, preden greš mešati jajca in vse ostalo. Kolega je izbirčen. Je okej, če mu znese, pa naj bo izbirčen. Dokler se bodo okoli njega kolegice trudile, da mu ustrežejo on pa samo to je okej, prst gor, ovo ne može, prst dol, ostav, ponovi vežbu....bo tudi ostal izbirčen. Izberi si boljšega, okej? Ker najboljši moški pojedo tudi "skobljence" in "lepilo za tapete, ki bi moral biti pire krompir" into zaradi tega, ker znajo ceniti, da se je sploh nekdo trudil. Drugače pa nekdo, ki je zadovoljen s pudingom iz vrečke v torti....kakšnega silnega kulinaričnega okusa nima. Tule je v bazi ogromno finih in enostavnih tort. Greš na iskalec in pade ven masa stvar. Greš na fotoalbume naših članic, pa pogledaš, kaj delajo in jih kontaktiraš po ZS (saj si že nekaj časa tule, veš, kako to gre). Fine torte, to so take, da ni "too much information". Takih, kjer ni sadja in oreškočkov in čokolade v enem izdleku. Preveč dobrega uniči vse skupaj, okusi se tepejo in je samo nasitno in nič drugega. Torta "dveh okiusov"....kaj bi pa to bilo? Razen čokoladno-čokoladne, so več ali manj vse torte v dveh okusih.... Moj nasvet: ne kompliciraj, naredi enostavno čokoladno zadevo. In potem testiraj reakcio tega "izbirčneža", za katerga si "morala" nekaj naredit. Če mu bo okej, da je dobil torto, potem ima človek še šanso, da kaj bo iz njega. Če se bo pa frgulil, je pa to zadnja stvar, ki jo je dobil od tebe. Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 15. 2009 08:39

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

15. jun 2009 9:02

Cenjena Vendelina trditev, da najboljši moški pojedo vse "pa naj gre za oblance ali lepilo za tapete" drži in ne drži. Najboljši moški si namreč zaradi predispozicije da so najboljši pač najdejo kakšne bolj spretne kuharice, ki znajo stvari streči tako kot gre in je torej taka trditev bolj tako tako. Povsem pa razumem, da je v mariskateri glavi želja, da bi bilo to res in takšne želje so včasih tako silne, da se potem zdi, da se to res dogaja. LP hedonist

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. jun 2009 9:20

Hedonist, če stvari preveč dobesedno razumeš (hja, moški imajo tisti Y kromoson krajši in je do neke mere razumljivo, da gor ne grejo geni za socialno inteligenco....), potem boš moral res "pojesti skobljence". Da ne bo nesporazumov: najboljši moški vidi v kvalitetni ženski kraljico in sploh nekaj brez napak in potem tudi, ko mu življenjske izkušnje malo popravijo dioptrijo in vidijo tudi napake...se nekako odločijo, da jih ne bodo videli. In najboljši moški bodo v zanič golažu in vrečke dojemali vrhunski ragu, če ga bo pripravila ženska, ki je za njih The Woman. In veš kaj? Na take fante padamo odličnjakinje (upam, da tisti vic o odličnjakinjah štekaš). In se tudi zaradi njih naučimo kuhati. Da jim pač ne bo treba jesti skobljencev. Čeprav vemo, da bi jih prav tako pojedli. Kdor pa išče žensko za "kuhati in prati in tiho biti", kdor išče žensko "ki bo naredila torto, samo ne maram tega, tega, tega in tega" pa vedno tudi najde, oziroma je najden od ženske, ki je pripravljena storiti točno to in in si ne upa zahteva nič v povračilo ...in potem sta obadva celo življenje nezadovoljna, pa ne vesta, zakaj. Vendelina jr.

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4742

15. jun 2009 9:21

Kot jaz razumem, je Vendelina le karikirala, kako se gentlmeni obnašajo. Jasno, da jih ne futramo z oblanjem in lepilom. Če so naši prijatelji, pa itak vemo, česa ne maramo in naredimo zadevo iz sestavin, ki so jim slastne. Ognjič

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

15. jun 2009 9:49

Kate:

Lahko narediš čisto navadno čokoladno torto:

http://www.kulinarika.net/recept/sladice/Cokoladna_tort

 

Če hočeš, da ima različne nadeve, je lahko dvojan čokoladna (tudi zelo dobra):

http://www.kulinarika.net/recept/sladice/Dvojna_cokolad

 

Imaš še torto nutello:

http://www.kulinarika.net/recept/sladice/Torta_Nutella-

 

Lešnikovo-vanilijeva:

http://www.kulinarika.net/recept/sladice/Lesnikovo_-_va(premer_20_cm)-11130.html

 

Lešnikova:

http://www.kulinarika.net/recept/sladice/Lesnikova_tort

 

Čokoladno orehova:

http://www.kulinarika.net/recept/sladice/Cokoladno_-_or

 

Pa še ena malce drugačna:

http://www.kulinarika.net/recept/sladice/Bingo_torta-12

 

Nekaj idej je. Upam, da ti bo kaj prav prišlo.

 

Lp

MM

Kate  

član od: 29.7.2003

sporočila: 63

16. jun 2009 21:02

Hvala vsem za predloge, torta je bila že narejena včeraj; biskvit, ki nikoli ne pade dol, pudingova krema vmes in nutelin premaz za okoli - v obliki metuljčka, če si lahko mislite!! In bila je tudi pohvaljena, ali pa je bilo kolegu nerodno, ker sem se tako potrudila.. Vendelina Jr., moram ti povedati, da sem se zelo nasmejala ob tvojem sporočilu in še kako prav imaš! Za narediti torto sem se sama ponudila, ker zelo rada pečem, čeprav torte niso moja specialiteta, res pa je da gre za zelo "finega moškega", ki mi večkrat s svojimi narcisoidnimi izjavami para živce.. Ampak kaj čem, bom drugič "spustila" to priliko.. Konec dober, vse dobro, čeprav res raje pečem za ljudi, ki jih imam rada.. Lep pozdrav, Kate

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

16. jun 2009 21:05

Kate, potem bi morala narediti pa hudičevo torto (devil's cake vtipkaj v strička gugla), pa še kaj gajstnega noter vmešat. Loni Makaroni

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

17. jun 2009 6:34

Vendelina jr. je napisal/a:
Hedonist, če stvari preveč dobesedno razumeš (hja, moški imajo tisti Y kromoson krajši in je do neke mere razumljivo, da gor ne grejo geni za socialno inteligenco....), Vendelina jr.

Kje si pa to pobrala? Vir, prosim, me zanima.

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti