Sadna jed

TIUBA  

član od: 5.1.2002

sporočila: 157

tema odprta - 13. maj 2003 22:57 | ogledi: 2.524 | odgovori: 2

Katero sadno preprosto jed priporočate, da bi jo lahko naredili v šoli, ker se pri SND pogovarjamo o sadnih jedeh. Ni nujno, da bi otroci sami delali.

micam  

član od: 21.5.2002

sporočila: 51

14. maj 2003 8:06

Najpreprostejša je sadna solata, pa sadni milk šejki, ali lasiji (z jogurtom). Potem imaš razne jogurte in sadje pa ..... to da samo zmešaš. Aja nisi napisala, a naj bi se tudi kuhalo v šoli (mi smo imeli kuhinjo v OŠ), ali da se bolj zmeša. Ker pri kuhanju lahko uporabiš ogromno receptov za sladice. Ali naredijo sadno pico ali kaj podobnega, če pa bodo bolj zlagali skupaj, pa pridejo na vrsto bolj solate.... Pečejo lahko pite, pa..... malo pobrskaj po bazi z recepti, se mi zdi polno stvari. Ko sem bila majhna sem delala tako torto. Kupila oblate, jih malo namočila. Potem pa pol borovnic zmiksala in zmešala s sladko smetano (stepeno), z tem namazala na sredini, pa še po vrhu in na vrh natresla ostale borovnice. To lahko z jagodami....čimerkoli, pa sigurno ni enostavnejše torte, pa še dobra je! Pa rabijo samo mikser za smetano, drugega nič. Mica

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

14. maj 2003 10:33

Kaj pa sadna solata: raznovrstno sadje razrezes na manjse koscke, dodas limonin sok in sladkor po okusu, das po skodelicah in okrasis s stepeno smetano. ribica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?rimljanka
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti