Olivno olje

neznan uporabnik

tema odprta - 1. maj 2003 22:31 | ogledi: 4.031 | odgovori: 27

Zdravo punce in pobi,

ponavadi kupujem navadno olivno olje firme gea al pa kaj podobnega, sedaj pa sva z ženo že dvakrat zapored kupila neko ekstra deviško olivno olje v kvadratasti flaški (različne firme, sedaj byodo), pa je bilo žerko. Ne vem a mora biti visokokakovostno olje žerko, ali jaz tukaj nekaj ne štekam? Kakšne so vaše izkušnje, kaj kupujete?

Hvala :)

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

2. maj 2003 9:57

Visokokakovostno olivno olje ni zarko. ribica

neznan uporabnik

2. maj 2003 10:47

razmišljal sem o tem, da morda samo nisem navajen okusa; možno. Torej mi preostane da grem k nekemu kmetu in vidim če je tudi frišno žerkega okusa in ga popolnoma odstranim z menija. Al kaj? Vem da tudi v lekarnah največkrat dobiš žerkega, mogoče so ljudje na to navajeni? Help :)

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

2. maj 2003 11:26

Zdravo, mislim, da je najbolje, da oljcno olje kupis na kakem srecanju Drustva oljkarjev slovenske Istre, ki ima sedez v Kopru. Oni organizirajo vsako leto proti koncu maja srecanje oljkarjev (navadno v Kortah nad Izolo), kjer vec dni govorijo o oljcnem olju, o njegovem dobrem vplivu na zdravje, organizirajo degustacije, pa se dobro, res kakovostno, oljcno olje lahko kupis. Olje, ki ga tam prodajajo, je bilo podvrzeno kemijski analizi in tako ze v naprej vidis vse organolepticne znacilnosti olja. ribica

neznan uporabnik

2. maj 2003 19:47

O, hvala ribica, to mi pa že bolj pomaga. Letos izgleda da bo 6. - 8. junija v Kortah :)

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

3. maj 2003 7:55

Mene pa predvsem zanima, zakaj se mu rece oljcno olje Saj je vendar narejen iz oliv... G. Toporisic ima ocitno preveeeeeeeeeeec casa Dana

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

3. maj 2003 8:55

Zdravo, na Primorskem ne jemo oliv, pac pa oljke (=sad drevesa in ne drevo, kot zmotno mislijo nekateri). Iz oljk se torej dela oljcno olje. Vem, da se v LJ rece oliva in olivno olje, pri nas na Primorskem pa jemo oljke in uporabljamo oljcno olje. ribica

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

3. maj 2003 9:49

Pri nam na Gorenjskem pa jemo olive, ki so sadovi/plodovi oljke, ki je drevo. (kakor piše tudi v SSKJ). Po logiki oljčnega olja bi torej morali piti tudi jablanin sok... Dana

mišo  

član od: 27.3.2003

sporočila: 36

3. maj 2003 20:19

Če kupuješ pravo olivno olje, to lahko kupiš le pri dobrem prijatelju, extra olivno olje iz megamarketov je samo metanje peska v oči, odlično olivno olje stane 11 - 12 eurov za liter. koste

neznan uporabnik

3. maj 2003 21:35

mišo, spet sem kupil neko ekstra deviško olivno olje, pa spet smrdi, ne vem kaj je to. tisto o dobrih prijateljih ti kar verjamem, sej tudi dobro hrano verjetno ne moreš jesti drugje kot doma. a pa mi morda lahko kakšnega priporočiš? :)

jst  

član od: 2.1.2003

sporočila: 18

4. maj 2003 18:25

Vam povem, da se gre tisto olje iz trgovine skrit pred pravim, domačim oljem. Lansko leto sem ga dobila iz obmorskih krajev, tudi cena je bila vredna okusa in vonja, ma se splača.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti