Torta

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

24. apr 2009 11:45

Moycaa je napisal/a:
Da ne odpiram nove teme - bom kar tule vprašala. Ta vikend imam "naročilo" delati torto - nujno ena plast čokoladne kreme. Ker sem se malo naveličala delati čokoladne torte, bi spekla 2 biskvita in ju prerezala - dobim 4 plasti. V en biskvit bi dala malo kakava. In eno kremo čokoladno, ki je "nujno obvezna", eno nutellina in eno vanilijevo. Si predstavljate, da bo to prava kalorična bomba. Zanima pa me, kako malo omiliti vse te kalorije. Kaj lahko dam namesto smetane, ki je itak osnova za vse te kreme? Da bo torta malo lažja. Aja pa še to, naročniki ne prenesejo grškega jogurta že od Antilske temne torte naprej - nič hudega, je več za mene ostalo, sem celo zmazala sama. Hvala za nasvete! Moycaa Sporočilo je spremenil(a) Moycaa dne 23. 2009 14:43
Moycaa., če imaš tako kraftig biskvitne zadeve, občutka presitosti ne boš popravila z bolj light kremami. Zlasti, če daš še nutelino kremo in ta je nasitna do bolečine. Poskusi s karamelno kremo (okej, na tale svoj umislek sem pa reees ponosna), katere opis imaš v Karamelni torti. Če pleme ne zmore recidiva jogurta ki je tam notri, daj več mascarponeja in pol lončka navadnega čvrstega jogurta. Glede vanilijeve kreme imam sama rezerve. Namreč, vanilijo strašno spoštujem (in kreme z vanilija pudingom, to sama preskakujem) in se mi zdi, da je treba biti previden pri mešanju le-te s čokolado. In sama bi, namesto ene ogromne in prevelike torte (4 plasti naredijo previsoko zadevo in se vsak tega ustraši, s tem, da morajo biti stvari tudi v enem proporcu in nekaj, kar ima polmer 13 cm, ima lahko višine max 8 cm, vse ostalo je neproporcionalno)naredila dve varianti in sicer -eno klasiš čokoladno in bi se malo igrala s karamelo - eno čokoladno in bi delala skutno kremo, kamor bi dodala malo pehtrana. Pehtran daš lahko tudi v biskvit, oziroma umešano testo....jaz bi tja notri umešala stopljeno čokolado s pehtranom. Hope this heps. Ob tej priložnosti (pehtran in čokolada) pozdravljam kolego cellneta Vendelina jr.

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

24. apr 2009 14:09

Punce, najlepša hvala za odgovore! Glede na to, da se v naši familiji nobeden ne ozira na kalorije, ko gre za torto - hmmm, očitno samo jaz kompliciram zadeve, tam kjer ni potrebno. Ampak vseeno se mi zdi, da po kosilu ne moreš zbasati vase še en tak konkreten kos torte. No ja, če je njim tako všeč, pa naj bodo kalorije. Kot je nekje zapisala, hm, mislim da mamamia: Ak je bal, nek je bal. Vendelina jr. - tvoje nasvete bom uporabila za eno torto, ki jo bom naredila za sebe in izključno bo namenjena samo meni. Sploh tale kombinacija pehtrana in čokolade se mi zdi hudo mamljiva. Vanilijevo kremo bom delala iz rumenjakov in ostre moke in mleka. Ne maram tistih pudingasto - maslenih nadevov. Hvala še enkrat! Moycaa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti