Hrana za na morje

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

tema odprta - 22. apr 2003 21:23 | ogledi: 12.339 | odgovori: 8

Pozdravljeni!

Zanima me, kaj od hrane (kar sami skuhate/specete) ponavadi vzamete za na morje. S fantom greva za 1. maj na morje v prikolico pa ne vem, kaj vzeti s sabo (ne sladkega), kar bi vzdrzalo nekaj dni, da nama ne bi bilo treba kupovati prevec hrane na morju.

Za vsak predlog ali idejo hvala.

lp

Dana

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

23. apr 2003 7:39

Mi smo imeli sicer zamrzovalnik (ne vem, če ga imate v prikolici) tako, da sem tja pripeljala v hladilni torbi zmrznjene jedi in jih potem po potrebi odmrzovala.Imeli smo vnaprej pripravljene predvsem jedi "na žlico", v tem času tudi ni prevroče in nam je bilo tako v redu. Torej, golaž, goveji zrezki v omaki, haše za polivko za testenine, potem že panirani puranji zrezki, da jih potem še samo ocvreš, čufte v paradižnikovi omaki....ne zamrznjeno smo imeli rezine pljučne pečenke, ki smo jo hranili v posodi in prekrito z oljem, tako zdrži kar nekaj dni, pa tudi še nekaj govejega mesa smo imeli na ta način pripravljenega, zraven pa še konzerve rdečega fižola in smo naredili chili con carne. Res pa je, da smo mi imeli neke vrste delovne akcije in nas je bilo več, zaradi dela pa nam je tudi pasala močna hrana. Če bi pa šla z možem sama, tega sama ne bi prakticirala in bi vseeno v glavnem kupovala kar tam. Zadoščalo nama bi bolj malo mesa, potem pa v glavnem veliko zelenjave in solat, kar pa boš tako v vsakem primeru morala kupovati tam. lenka

zvonček  

član od: 2.4.2003

sporočila: 78

23. apr 2003 8:56

Kakša hrana pa se naj vzame na morje v poletnem času, če sam kuhaš, s to razliko, da je zraven hišice še žar. Ne vem namreč kako veliki so ti hladilniki v hišicah. Bi pa rada nesla čimveč od doma, da mi tam ne bi bilo treba kupovati mesa. Kakšni piščančji ražnjiči, koketi..........???????? vesna š.

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

23. apr 2003 16:26

V hišicah (apartmajih) je ponavadi hladilnik z zamrzovalno poličko na vrhu (vsaj takšne izkušnje imava midva z možem) oz. najbolje se je informirat pri ponudniku apartmajev. Tako, da si s sabo ponavadi neseva zamrznjene kose surovega mesa: svinjske zrezke, kotlete, piščančje meso,... tisto kar jeva najraje in je najenostavneje pripraviti v olju ali na žaru. Meso pa spravima v hladilno torbo med ledene kocke, tako da se ne odtalijo do prihoda na morje. S sabo vzameva tudi mladi krompir (če ga imamo doma), vse začimbe, kavo, sladkor, liter olja, kis in bučno olje prelijem v manjše plastenke, kakšne paštete, margarino, marmelado, med, paleto piva, paleto radenske, domače vino in kako flašo Merlota. Pa seveda nekaj soka (sirup sok prelijem v 1/2l plastenko). Za na pot pa sendviče, kekse, sok in 2 termovki: v eni kavo, v drugi čaj. Vnaprej nič ne pripravljam in zamrzujem. Na morju itak najbolj paše sveže pečeno meso, mlad pečen krompir in ooooogroooomnoooo zelenjave pa sadja, kar pa tako kot kruh pač kupiš vsak dan sproti. Vsako leto sem s sabo jemala tudi testenine, pa nekako niso šle najbolj v promet - pač zaradi mladega krompirja... Tisti, ki si ne more privoščiti, da bi jedel vsak dan zunaj, si pač večino stvari vzame s sabo (če je le možno). Jaz sem vesela že, da morje lahko vsako leto vidim in si oddahnem na dopustu. Čeprav veliko žensk pravi, da na morje ne bo hodila kuhat in pomivat posode, moram povedati, da sva se z možem imela najlepše na morju ravno takrat, ko sva šla v apartma, saj nisi utesnjen v majhni hotelski sobici (moj mož ne zdrži dolgo na soncu), ki jo res drago plačaš, ampak imaš na voljo vsaj štiri prostore (apartma za 3) + balkon + roštilj + ješ kdaj hočeš in kar hočeš. Tisti 2 uri na dan za kuho in pospravljanje pa tudi ni toliko, da bi se zaradi tega zgaral na počitnicah. LP, Silva

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

24. apr 2003 13:03

Zdravo! Še moja izkušnja. Lani sva šla na dopust v bližino Zadra. Vse nakupima doma, zaloge pijače, hrane,..., ker po pravili, kako je doli vse drago. Prideva v njihov večji market v Zadru, (mislim, da je bil Getro), tudi v Biogradu in glej ga zlomka, Oda cenejša kot pri nas, pivo - laško tudi, musliji, mleko, sadje in zelenjava,... skoraj vse je bilo ceneje ali pa so bile razlike minimalne. Tako da priporočam čim manj hrane zraven, no odvisno je tudi kam greš na dopust. Nama so zelo prav prišle pripravljene testenine z dodatki (ki se kupijo) in tudi riž z dodatki, ki se samo skuha v vodi pa je končano v 10 minut, pa še kakšna solata zraven pa je bilo kosilo gotovo. Rebeka

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

24. apr 2003 13:49

Ja, jaz imam enako izkušnjo kot Rebeka. Letujemo v Ninu pri Zadru in res je vse ceneje kot pri nas. No le voda se mi je zdela dražja, ampak da bi pa vodo nosili iz Slovenije pa res ne gre. Morda za po poti. Je pa res da malo višje, na Rabu, pa je vse presneto drago in je kar dobro čimveč nesti seboj. Sploh pijača je bila kar 3x dražja kot pri nas...kag

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

25. apr 2003 3:29

Dana, sicer ne vem, kako zahtevna sta s fantom glede hrane pa za koliko časa gresta, ampak meni je na morju najbolj pomembno, da je vse skupaj čim bolj preprosto. Odvisno je tudi od tega, ali bosta imela zamrzovalnik ali ne. Kadar gremo na morje z druščino ali pa greva sama s fantom, prvi in drugi dan običajno jemo tisto, kar smo pripravili doma (beri: je skuhala kaka od mam ) - golaž ali kaj podobnega, prav pridejo tudi kaki pohani zrezki. Ko pa začnemo kuhat, gre bolj za testenine, riž, kak dan vržemo kaj na žar (če tam, kjer smo, sploh obstaja). Tako da ti svetujem, da doma nakupita testenine in omakce (pa kaj če ni domače, glavno da je "simpl" - moj moto na morju), pa riž ali rižote iz vrečke, tudi juhe iz vrečke pridejo prav...Tudi kaka konzerva tunine ni odveč, saj se iz nje pričarajo fine, okusne in osvežilne solate... kar se pa tiče nakupovanja na Hrvaškem: po mojih izkušnjah na celini ni kake bistvene razlike v cenah, če primerjamo s Slovenijo, medtem ko je na otokih prav nemarno drago - še posebej v sezoni. Sicer se sliši grozno, ampak na otokih v sezoni navijejo cene. Jaz vem recimo za Korčulo, da naši prijatelji, ki živijo tam, stvari, ki se jih da kupit na zalogo (moka, sladkor, olje, testenine....), kupijo pred sezono, ker je zanje poleti predrago. Tako da je dobro, če se pozanimaš pri kom, ki je že bil v kraju, kamor potuješ, kako je s cenami... maja

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

25. apr 2003 7:05

Res je, otoki so nesramno dragi, vem iz lastne izkušnje. Sama sem za poletne počitnice vedno tovorila ogromno hladilno torbo, napolnjeno predvsem z vsem mogočim mesom, pa mi je vsako leto več ostalo. Meso enostavno ni šlo več v promet, v mesnici v bližnjem mestu na celini je bilo meso solidno(res tudi drago), če si ga že hotel, še manj so nama pasale že kuhane stvari tako, da bom letos taktiko spremenila in tovorila čim manj. Sploh se pri nas na morju poje ogromno rib in drugih morskih plodov, skoraj vsaki drugi dan jemo kaj takega, saj se jih tam edino res najem, to je pa tako ali tako drago kot žafran. Kar se tiče zelenjave, je je na vsakem trgu dovolj in tudi poleti res paše. Tako da letos ne bom vzela drugega kot kakšne testenine, kakšne gotove polivke, riž, mogoče malo pijače-navadne vode, pa kake soke......in po moje bo to tudi vse.Uh, sem že z eno nogo v mislih tam! lenka

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

25. apr 2003 20:24

Hvala za vse nasvwete :) Najbrz bova tudi midva bolj malo vzela s sabo. Mogoce samo kaksne sendvice in malo testenin, kaksno omako, pijaco ipd. Mogoce pa me kaj pici, pa se kaj specem ;) Dana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti